Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Rezervace ubytování

Horním Rakousko – neuvěřitelně blízké

Horní Rakousko je neuvěřitelně blízká sousední země. Platí to pro vzdálenost. Ale sousedé jsou nám blízcí i v jiných věcech - životním stylem, kulturou a přívětivostí. Neuvěřitelná je i rozmanitost, neboť Horní Rakousko má v sobě všechno, co dělá Rakousko Rakouskem.

Alpy v rekreační oblasti Pyhrn Priel a v regionu Salzkammergut nabízejí ty nejlepší podmínky pro pěší turistiku, dálkové túry, lezení a horskou cyklistiku v létě a samozřejmě lyžování v zimě. Jeho známá jezera slibují ochlazení po vysokohorské túře. Linec, hlavní evropské město kultury 2009, inspiruje neobvyklou směsicí současného umění a historie. Údolí Dunaje s přírodními výtvory, kulturními klenoty a kulinářskými poklady se rádo ukazuje ze své sportovní stránky - při výletech na kole po cyklostezce Donauradweg a při putování po turistické cestě Donausteig. Rozlehlá žulová vysočina Mühlviertelu je České republice nejblíž. Tato krajina s nezaměnitelným ryzím charakterem láká k horské cyklistice a pěším túrám. Má ale také neuvěřitelně bohatou pivní kulturu, kde čeká na objevení celá řada pivních specialit.

Hornorakouské karty

Karty na dovolenou jsou klíčem k cenově výhodným zážitkům z dovolené.

Ke kartám

Turistické regiony Horního Rakouska

Kombinace hor a jezer vytváří inspirativní kulisu Solné komory. Region Hallstatt Dachstein v Solné komoře je součástí světového dědictví UNESCO. Je úzce spojen s historií monarchie. A také se vzrušujícím obdobím letních prázdnin, které si zde užíval už Gustav Klimt. V rekreační oblasti Pyhrn-Priel se hory stávají doslova sportovní arénou. Začíná to v zimě, lyžováním v lyžařském středisku Světového poháru Hinterstoder a pokračuje turistickými výlety, horolezeckými výstupy a dobrodružnými výpravami v létě. V údolí Dunaje cítíte historii na každém kroku. Na hřebenech se vypínají hrady a zříceniny, provázející cyklisty Podunajskou stezkou. A uprostřed toho všeho objevíte zemské hlavní město Linec na Dunaji. Toto Evropské město kultury roku 2009 a City of Media Arts UNESCO je pulzujícím centrem současné kulturní scény. Otevřený prostor a relaxační zážitky slibuje vysočina v regionu Mühlviertel. Znova a znova tu můžete odkrývat tajemství starých řemesel a tradic, které jsou zde dosud živé.

Salzkammergut

Touha po čisté radosti ze života

Krajina hor a jezer Salzkammergut je světově proslulá. Tento region přitahuje lidi už po tisíciletí. Hallstatt, místo světového kulturního dědictví UNESCO v srdci regionu Salzkammergut, propůjčilo své jméno celé epoše v dějinách lidstva. O stovky let později právě tady vynalezl císařský dvůr, šlechta a umělci z časů monarchie koncept letních pobytů.

Půvab regionu Salzkammergut spočívá v jedinečné poloze mezi Alpami a předhůřím Alp s celkem 76 jezery, spoustou řek a potoků a výraznými horskými masivy.  

Salzkammergut

Linec.Proměňuje

V UNESCO City of Media Arts hraje současnost a budoucnost důležitou roli. Ars Electronica Center je oknem, kterým lze pozorovat budoucí technický vývoj. V přístavu na Dunaji krášlí zdi starých průmyslových staveb nadrozměrné graffiti. Jsou součástí outdoorové galerie "Mural Harbor". Unikátní umělecká sbírka, kterou lze obdivovat z vody. Návštěva expozice voestalpine Stahlwelt umožňuje nahlédnout do světa oceli a poznat největší průmyslový podnik v Rakousku.

Nejkrásnější pohled na město je ovšem z paluby lodi, na pravidelné okružní plavbě lze poznat centrum města i zelené břehy Dunaje.  Po nákupech v centru města se podává v některé z tradičních kaváren linecký dort.

Linec
Urlauberbefragung von Tourismus Monitor Austria