Hledám
Hledat
Zavřít

Dovolená v Horním Rakousku

Před vámi se rozprostírá země, která se díky své rozmanité krajině vždy postará o inspirativní momenty. Je to laboratoř kultury, ve které se neustále vytváří něco nového. Země překypující radostí ze života, která působí překvapivým, autentickým a povzbuzujícím dojmem, plná hor, jezer a lesů.

Od Solné komory, země letovisek, přes mírně zvlněnou krajinu Mühlviertel, dynamické hlavní město kultury na Dunaji, Linec, až po vysokohorskou oblast Pyhrn-Priel. Naši hosté nás označují jako „gmiatlich“ (útulný, příjemný) a cení si našeho smyslu pro rodinu, jakož i naší domácí kuchyně.

© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Badespaß beim Urlaub am Bauernhof im Salzkammergut
Vier Kinder in Badekleidung, eines davon mit Schwimmgürtel, laufen auf einem Holzsteg Richtung Wasser. Die zwei vorderen Kinder springen gerade ab ins Wasser. Im Vordergrund ist etwas Schilf zu sehen, im Hintergrund Wald und Wiesenlandschaft.
video

Turistické regiony Horního Rakouska

Kombinace hor a jezer vytváří inspirativní kulisu Solné komory. Region Hallstatt Dachstein v Solné komoře je součástí světového dědictví UNESCO. Je úzce spojen s historií monarchie. A také se vzrušujícím obdobím letních prázdnin, které si zde užíval už Gustav Klimt. V rekreační oblasti Pyhrn-Priel se hory stávají doslova sportovní arénou. Začíná to v zimě, lyžováním v lyžařském středisku Světového poháru Hinterstoder a pokračuje turistickými výlety, horolezeckými výstupy a dobrodružnými výpravami v létě. V údolí Dunaje cítíte historii na každém kroku. Na hřebenech se vypínají hrady a zříceniny, provázející cyklisty Podunajskou stezkou. A uprostřed toho všeho objevíte zemské hlavní město Linec na Dunaji. Toto Evropské město kultury roku 2009 a City of Media Arts UNESCO je pulzujícím centrem současné kulturní scény. Otevřený prostor a relaxační zážitky slibuje vysočina v regionu Mühlviertel. Znova a znova tu můžete odkrývat tajemství starých řemesel a tradic, které jsou zde dosud živé.

Solná komora

 

Solná komora okouzlí milovníky pěší turistiky, horských kol, zážitků a přírody krásou své krajiny, křišťálovými jezery, horami a výhledy.

Nachází se zde světoznámá místa, jako například město Hallstat, císařská města Bad Ischl a St. Wolfgang.

Rozmanité sportovní vyžití nabízí trasy pro pěší turistiku a horská kola, horolezecké trasy a deset golfových hřišť. Osvěžení nabízí 76 jezer.

Region Salzkammergut je, kromě kulinářských zážitků, ovlivněn také láskou k hudbě.

Linec, město na Dunaji

 

Město zaměřené na budoucnost, moderní, s pohnutou historií, zdrženlivé a kosmopolitní - takový je Linec, hlavní město HR.

Všestranná jsou i městská muzea: pohled do budoucnosti v Ars Electronica Center, průmyslová zařízení ve voestalpine Stahlwelt, současné umění v muzeu Lentos, barevné graffiti v „Mural Harbor“.

Městské scény plné emocí: znalci hudby ocení koncertní síň Brucknerhaus, nebo divadlo Musiktheater, jeden z nejmodernějších operních domů v Evropě.

Dunajský region v Horním Rakousku

 

Kdo hledá aktivní relaxaci, prozkoumá Dunajský region na kole, nově 15 tras pro e-kola. Dunajská cyklostezka vede k přírodním a kulturním pokladům pohodlně podél řeky.

Milovníci kempování zde naleznou komfortně vybavené kempy v blízkosti vody.

Dovolená na břehu Dunaje se stane nezapomenutelným zážitkem: procházky po 1 000 metrů dlouhé stezce v korunách stromů, ubytování v hotelu v korunách stromů, nebo v teepee, a řádění ve velkém přírodním zábavním parku.

Vitalwelt Bad Schallerbach

 

Sedm obcí v regionu Vitalwelt Bad Schallerbach vás zve k odpočinku v termální vodě, na výlety s rodinou, pěší turistiku a jízdu na kole.

Nejexkluzivnějším místem jsou lázně EurothermenResort. Zatím co si děti užívají vodní radovánky v pirátském světě „Aquapulco“, mohou dospělí odpočívat v lázních Cabrio-Therme „Tropicana“ a v horské vesničce „AusZeit“.

Hosté mají bezplatně k dispozici kartu Vitalwelt, díky které získají slevy na více než 25 výletních cílech.

Steyr a region národního parku

 

Město Steyr (Štýr) a Národní park Kalkalpen propojují 1 000letou kulturní historii s druhově rozmanitou faunou a flórou.

Ve Štýru se na historickém náměstí nacházejí architektonické skvosty, které vytvářejí harmonickou kompozici.

Údolí řek Enns, Steyr a Krems jsou živými tepnami regionu. Srdcem regionu je již 25 let Národní park Kalkalpen s jedinečnými divokými starými bukovými lesy. Ty jsou zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO.

Rekreační oblast Pyhrn-Priel

Rychle a snadno dostupný prázdninový region Pyhrn-Priel se představuje jako zasvěcený tip na nezapomenutelnou dovolenou. Čím je výjimečný: impozantním horským světem s rustikálními alpskými pastvinami, jedinečnou lesní divočinou národního parku Kalkalpen a fantastickými turistickými a cyklistickými trasami uprostřed přírody.

Alpské túry, vícedenní etapy, via ferraty, rekreační túry nebo tematické trasy pro rodiny: čeká na vás téměř 600 kilometrů značených turistických tras!

Pro milovníky horských kol, závodních cyklistů a elektrokol je připravena síť přibližně 1 000 km cyklostezek.  O adrenalin se postarají Bikepark Wurbauerkogel a single trail Wurzeralm.