Hledám
Hledat
Zavřít

Dovolená v Horním Rakousku

Vítejte! Udělejte si čas třeba s šálkem dobrého čaje a inspirujte se. Horní Rakousko vás překvapí, slibujeme! Moderna a tradice se u nás  harmonicky snoubí v idylické krajině. Čekají na vás pulzující města, upřímná pohostinnost a nefalšované chvíle radosti.

Ponořte se do živé kultury, zažijte autentickou pohostinnost a poznejte své sousedy: od majestátních vrcholků Alp až po mírné kopce podél Dunaje na vás čeká svět plný dobrodružství a nezapomenutelných okamžiků. Těšíme se na vás!

Síla hor.

Spojení sportu a síly přírody poskytuje jedno z nejkrásnějších outdorových fitness v Alpách. Zde najdete 11 nejkrásnějších hornorakouských ferrat, na kterých se vám otevřou nádherné výhledy na hory, jezera, soutěsky a ledovce.

 

Salzkammergut 2024 - Evropské hlavní město kultury

V roce 2024 se Evropským hlavním městem kultury poprvé stane celý region. Ten tvoří 23 obcí v Solné komoře, přičemž vlajkovým městem je Bad Ischl. Region, po kterém mnozí touží díky jeho letoviskům a který byl jako historická kulturní krajina ve vnitřní části Solné komory zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.  

Zrozeno ze soli, zbohatlo solí a se solí jde do budoucnosti: kultura je nová sůl.

Salzkammergut 2024

Anton Bruckner 2024

Horní Rakousy jsou domovem Antona Brucknera. Narodil se v roce 1824 v Ansfeldenu, vyrůstal a vzdělával se v opatství svatého Floriána, v Linci dospěl v uznávaného varhanního improvizátora a skladatele s nezaměnitelným hudebním jazykem.

V roce 2024 se celá země stane dějištěm oslav jeho 200. narozenin, které budou probíhat různými způsoby.

Výroční rok
© Foto: Anton Bruckner in Steyr/Teleplus - Die Filmgestalter
Herec hraje skladatele Antona Brucknera. Sedí u psacího stolu a v ruce drží brk. Na stole leží mnoho notových zápisů.

Anton Bruckner: Steyr -
kde každý rok pobývám tak rád

video

Zima v Horním Rakousku

Zima může být mírná nebo mrazivá. V každém případě je Horní Rakousko dobře vybaveno pro nerušené zimní radovánky. Lyžařská střediska od Dachsteinu na jihu až po Hochficht na severu probouzejí vzrušující okamžiky v čerstvém prašanu - ať už pro rodiny a začátečníky, nadšence sportovního lyžování nebo vášnivé freeridery. Užijte si zimní dovolenou na místě, které vám nejlépe vyhovuje.

Poskytování a získávání zpětné vazby

Jak se vám líbila dovolená v Horním Rakousku? Zapojte se do velkého průzkumu o dovolené a s trochou štěstí můžete vyhrát nezapomenutelnou dovolenou v Rakousku nebo Apple iPad v hodnotě přibližně 500 EUR.

K průzkumu