Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Rezervace ubytování

Děti
Období cesty: 2Počet nocí
Podrobné možnosti hledání
Lokální vymezení:
Lokální vymezení
Hledat ubytování
Hledám prostory ...
Urlauberbefragung von Tourismus Monitor Austria

Horním Rakousko – neuvěřitelně blízké

Horní Rakousko je neuvěřitelně blízká sousední země. Platí to pro vzdálenost. Ale sousedé jsou nám blízcí i v jiných věcech - životním stylem, kulturou a přívětivostí. Neuvěřitelná je i rozmanitost, neboť Horní Rakousko má v sobě všechno, co dělá Rakousko Rakouskem.

Alpy v rekreační oblasti Pyhrn Priel a v regionu Salzkammergut nabízejí ty nejlepší podmínky pro pěší turistiku, dálkové túry, lezení a horskou cyklistiku v létě a samozřejmě lyžování v zimě. Jeho známá jezera slibují ochlazení po vysokohorské túře. Linec, hlavní evropské město kultury 2009, inspiruje neobvyklou směsicí současného umění a historie. Údolí Dunaje s přírodními výtvory, kulturními klenoty a kulinářskými poklady se rádo ukazuje ze své sportovní stránky - při výletech na kole po cyklostezce Donauradweg a při putování po turistické cestě Donausteig. Rozlehlá žulová vysočina Mühlviertelu je České republice nejblíž. Tato krajina s nezaměnitelným ryzím charakterem láká k horské cyklistice a pěším túrám. Má ale také neuvěřitelně bohatou pivní kulturu, kde čeká na objevení celá řada pivních specialit.

Opravdové okamžiky, které nás všechny inspirují

Horní Rakousko je země, jejíž neuvěřitelně rozmanité možnosti a scenérie jsou neustálým zdrojem jedinečných okamžiků. Znovu a znovu jiné. Znovu a znovu neobyčejné. Objevujte každý den nanovo to zvláštní a opravdové a nechejte se zde inspirovat k vlastnímu #uppermoment.

Granitlandschaft im Mühlviertel
Play

Hornorakouské karty

Karty na dovolenou jsou klíčem k cenově výhodným zážitkům z dovolené.

Ke kartám

Turistické regiony Horního Rakouska

Kombinace hor a jezer vytváří inspirativní kulisu Solné komory. Region Hallstatt Dachstein v Solné komoře je součástí světového dědictví UNESCO. Je úzce spojen s historií monarchie. A také se vzrušujícím obdobím letních prázdnin, které si zde užíval už Gustav Klimt. V rekreační oblasti Pyhrn-Priel se hory stávají doslova sportovní arénou. Začíná to v zimě, lyžováním v lyžařském středisku Světového poháru Hinterstoder a pokračuje turistickými výlety, horolezeckými výstupy a dobrodružnými výpravami v létě. V údolí Dunaje cítíte historii na každém kroku. Na hřebenech se vypínají hrady a zříceniny, provázející cyklisty Podunajskou stezkou. A uprostřed toho všeho objevíte zemské hlavní město Linec na Dunaji. Toto Evropské město kultury roku 2009 a City of Media Arts UNESCO je pulzujícím centrem současné kulturní scény. Otevřený prostor a relaxační zážitky slibuje vysočina v regionu Mühlviertel. Znova a znova tu můžete odkrývat tajemství starých řemesel a tradic, které jsou zde dosud živé.

Salzkammergut

Touha po čisté radosti ze života

Krajina hor a jezer Salzkammergut je světově proslulá. Tento region přitahuje lidi už po tisíciletí. Hallstatt, místo světového kulturního dědictví UNESCO v srdci regionu Salzkammergut, propůjčilo své jméno celé epoše v dějinách lidstva. O stovky let později právě tady vynalezl císařský dvůr, šlechta a umělci z časů monarchie koncept letních pobytů.

Půvab regionu Salzkammergut spočívá v jedinečné poloze mezi Alpami a předhůřím Alp s celkem 76 jezery, spoustou řek a potoků a výraznými horskými masivy: Dachstein, Totes Gebirge a Höllengebirge tvoří nezapomenutelnou "skyline". Název regionu je spjat s těžbou soli, která před staletími putovala do celé Evropy. Zážitkem pro celou rodinu je návštěva solného dolu v Hallsttatu.  Bad Ischl je od dob monarchie rozkošným lázeňským městečkem, speciální procedurou je koupel v solné lázni. 

Salzkammergut

Linec.Proměňuje

V UNESCO City of Media Arts hraje současnost a budoucnost důležitou roli. Ars Electronica Center je oknem, kterým lze pozorovat budoucí technický vývoj. V přístavu na Dunaji krášlí zdi starých průmyslových staveb nadrozměrné graffiti. Jsou součástí outdoorové galerie "Mural Harbor". Unikátní umělecká sbírka, kterou lze obdivovat z vody. Návštěva expozice voestalpine Stahlwelt umožňuje nahlédnout do světa oceli a poznat největší průmyslový podnik v Rakousku.

Nejkrásnější pohled na město je ovšem z paluby lodi, na pravidelné okružní plavbě lze poznat centrum města i zelené břehy Dunaje.  

Po nákupech v centru města se podává v některé z tradičních kaváren linecký dort. Večer zvou hospůdky a restaurace ke klasickým hornorakouským až moderním a inovativním požitkům. Kdo ještě zatouží po koncertu, opeře nebo muzikálu, ten by měl navštívit Brucknerhaus nebo Musiktheater u parku Volksgarten.

Linec