Hledám
Hledat
Zavřít

Dovolená v Horním Rakousku

Před vámi se rozprostírá země, která se díky své rozmanité krajině vždy postará o inspirativní momenty. Je to laboratoř kultury, ve které se neustále vytváří něco nového. Země překypující radostí ze života, která působí překvapivým, autentickým a povzbuzujícím dojmem, plná hor, jezer a lesů.

Od Solné komory, země letovisek, přes mírně zvlněnou krajinu Mühlviertel, dynamické hlavní město kultury na Dunaji, Linec, až po vysokohorskou oblast Pyhrn-Priel. Naši hosté nás označují jako „gmiatlich“ (útulný, příjemný) a cení si našeho smyslu pro rodinu, jakož i naší domácí kuchyně.

Síla hor.

Spojení sportu a síly přírody poskytuje jedno z nejkrásnějších outdorových fitness v Alpách. Zde najdete 11 nejkrásnějších hornorakouských ferrat, na kterých se vám otevřou nádherné výhledy na hory, jezera, soutěsky a ledovce.

 

Turistické regiony Horního Rakouska

Kombinace hor a jezer vytváří inspirativní kulisu Solné komory. Region Hallstatt Dachstein v Solné komoře je součástí světového dědictví UNESCO. Je úzce spojen s historií monarchie. A také se vzrušujícím obdobím letních prázdnin, které si zde užíval už Gustav Klimt. V rekreační oblasti Pyhrn-Priel se hory stávají doslova sportovní arénou. Začíná to v zimě, lyžováním v lyžařském středisku Světového poháru Hinterstoder a pokračuje turistickými výlety, horolezeckými výstupy a dobrodružnými výpravami v létě. V údolí Dunaje cítíte historii na každém kroku. Na hřebenech se vypínají hrady a zříceniny, provázející cyklisty Podunajskou stezkou. A uprostřed toho všeho objevíte zemské hlavní město Linec na Dunaji. Toto Evropské město kultury roku 2009 a City of Media Arts UNESCO je pulzujícím centrem současné kulturní scény. Otevřený prostor a relaxační zážitky slibuje vysočina v regionu Mühlviertel. Znova a znova tu můžete odkrývat tajemství starých řemesel a tradic, které jsou zde dosud živé.

Solná komora

 

Solná komora okouzlí milovníky pěší turistiky, horských kol, zážitků a přírody krásou své krajiny, křišťálovými jezery, horami a výhledy.

Nachází se zde světoznámá místa, jako například město Hallstat, císařská města Bad Ischl a St. Wolfgang.

Rozmanité sportovní vyžití nabízí trasy pro pěší turistiku a horská kola, horolezecké trasy a deset golfových hřišť. Osvěžení nabízí 76 jezer.

Region Salzkammergut je, kromě kulinářských zážitků, ovlivněn také láskou k hudbě.

Linec, město na Dunaji

 

Město zaměřené na budoucnost, moderní, s pohnutou historií, zdrženlivé a kosmopolitní - takový je Linec, hlavní město HR.

Všestranná jsou i městská muzea: pohled do budoucnosti v Ars Electronica Center, průmyslová zařízení ve voestalpine Stahlwelt, současné umění v muzeu Lentos, barevné graffiti v „Mural Harbor“.

Městské scény plné emocí: znalci hudby ocení koncertní síň Brucknerhaus, nebo divadlo Musiktheater, jeden z nejmodernějších operních domů v Evropě.

Dunajský region v Horním Rakousku

 

Kdo hledá aktivní relaxaci, prozkoumá Dunajský region na kole, nově 15 tras pro e-kola. Dunajská cyklostezka vede k přírodním a kulturním pokladům pohodlně podél řeky.

Milovníci kempování zde naleznou komfortně vybavené kempy v blízkosti vody.

Dovolená na břehu Dunaje se stane nezapomenutelným zážitkem: procházky po 1 000 metrů dlouhé stezce v korunách stromů, ubytování v hotelu v korunách stromů, nebo v teepee, a řádění ve velkém přírodním zábavním parku.

Vitalwelt Bad Schallerbach

 

Sedm obcí v regionu Vitalwelt Bad Schallerbach vás zve k odpočinku v termální vodě, na výlety s rodinou, pěší turistiku a jízdu na kole.

Nejexkluzivnějším místem jsou lázně EurothermenResort. Zatím co si děti užívají vodní radovánky v pirátském světě „Aquapulco“, mohou dospělí odpočívat v lázních Cabrio-Therme „Tropicana“ a v horské vesničce „AusZeit“.

Hosté mají bezplatně k dispozici kartu Vitalwelt, díky které získají slevy na více než 25 výletních cílech.

Steyr a region národního parku

 

Město Steyr (Štýr) a Národní park Kalkalpen propojují 1 000letou kulturní historii s druhově rozmanitou faunou a flórou.

Ve Štýru se na historickém náměstí nacházejí architektonické skvosty, které vytvářejí harmonickou kompozici.

Údolí řek Enns, Steyr a Krems jsou živými tepnami regionu. Srdcem regionu je již 25 let Národní park Kalkalpen s jedinečnými divokými starými bukovými lesy. Ty jsou zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO.

Rekreační oblast Pyhrn-Priel

Rychle a snadno dostupný prázdninový region Pyhrn-Priel se představuje jako zasvěcený tip na nezapomenutelnou dovolenou. Čím je výjimečný: impozantním horským světem s rustikálními alpskými pastvinami, jedinečnou lesní divočinou národního parku Kalkalpen a fantastickými turistickými a cyklistickými trasami uprostřed přírody.

Alpské túry, vícedenní etapy, via ferraty, rekreační túry nebo tematické trasy pro rodiny: čeká na vás téměř 600 kilometrů značených turistických tras!

Pro milovníky horských kol, závodních cyklistů a elektrokol je připravena síť přibližně 1 000 km cyklostezek.  O adrenalin se postarají Bikepark Wurbauerkogel a single trail Wurzeralm.

Pyhrn-Priel

Svobodně a aktivně

 

Tomáš a David Svobodovi vyrazili letos v létě za dalším dobrodružstvím. V hornorakouském regionu Pyhrn-Priel zdolali jednu z místních ferrat, podívali se do soutěsky Vogelgesang Klamm a ochutnali místní speciality.

A rozhodně to stálo za to!

© Foto Österreich Werbung incube: Tomáš a David Svobodovi na cestách v prázdninovém regionu Pyhrn-Priel
Tomáš a David Svobodovi stojí na dřevěném mostě v lese
video