Hledám
Hledat
Zavřít

Dovolená v Horním Rakousku

Před vámi se rozprostírá země, která se díky své rozmanité krajině vždy postará o inspirativní momenty. Je to laboratoř kultury, ve které se neustále vytváří něco nového. Země překypující radostí ze života, která působí překvapivým, autentickým a povzbuzujícím dojmem, plná hor, jezer a lesů.

Od Solné komory, země letovisek, přes mírně zvlněnou krajinu Mühlviertel, dynamické hlavní město kultury na Dunaji, Linec, až po vysokohorskou oblast Pyhrn-Priel. Naši hosté nás označují jako „gmiatlich“ (útulný, příjemný) a cení si našeho smyslu pro rodinu, jakož i naší domácí kuchyně.

Zima v Horním Rakousku

Zima může být mírná nebo mrazivá. V každém případě je Horní Rakousko dobře vybaveno pro nerušené zimní radovánky. Lyžařská střediska od Dachsteinu na jihu až po Hochficht na severu probouzejí vzrušující okamžiky v čerstvém prašanu - ať už pro rodiny a začátečníky, nadšence sportovního lyžování nebo vášnivé freeridery. Užijte si zimní dovolenou na místě, které vám nejlépe vyhovuje.

© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/Salih Alagic: Familie in der Skiregion Dachstein West im Salzkammergut.
Eine dreiköpfige Familie mit Eltern und einem Kind hat am Pistenrand in der Skiregion Dachstein West im Salzkammergut Halt gemacht und genießt das Panorama der tief weiß verschneiten Berge.
video

Salzkammergut 2024 - Evropské hlavní město kultury

V roce 2024 se Evropským hlavním městem kultury poprvé stane celý region. Ten tvoří 23 obcí v Solné komoře, přičemž vlajkovým městem je Bad Ischl. Region, po kterém mnozí touží díky jeho letoviskům a který byl jako historická kulturní krajina ve vnitřní části Solné komory zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.  

Zrozeno ze soli, zbohatlo solí a se solí jde do budoucnosti: kultura je nová sůl.

Salzkammergut 2024

Anton Bruckner 2024

Horní Rakousy jsou domovem Antona Brucknera. Narodil se v roce 1824 v Ansfeldenu, vyrůstal a vzdělával se v opatství svatého Floriána, v Linci dospěl v uznávaného varhanního improvizátora a skladatele s nezaměnitelným hudebním jazykem.

V roce 2024 se celá země stane dějištěm oslav jeho 200. narozenin, které budou probíhat různými způsoby.

Výroční rok
© Foto: Anton Bruckner in Steyr/Teleplus - Die Filmgestalter
Herec hraje skladatele Antona Brucknera. Sedí u psacího stolu a v ruce drží brk. Na stole leží mnoho notových zápisů.

Anton Bruckner: Steyr -
kde každý rok pobývám tak rád

video

Horním Rakousko – tohle opravdu musíte zažít.

Horní Rakousko je jako dobře zásobené lahůdkářství, ve kterém si na mimořádně krásných 11 983 km2 můžete v komprimované formě užít všeho, co dělá Rakousko Rakouskem. Například křišťálově čistých jezer, do kterých můžete skočit a pocítit osvěžující jiskření života. Hory a lesy, které v nás vzbudí naše divoké já. Města, která představují dnešek i zítřek. Jídlo, které si zaslouží, aby se mu tak říkalo. Bublající prameny v lázních, které nás zahřejí a posílí. Cesty, po kterých se s potěšením vydáme, a přesto nebudou vyšlapané. Horní Rakousko je sice zemědělská, avšak ekonomicky velmi úspěšná země: lyže značky Fischer, ocel z oceláren Voest i motory BMW zná celý svět.

číst dál

Horní Rakousko je lahůdkářství, ve kterém by si všichni rádi vzali na ochutnání od všeho kousek. Třeba letní prázdniny v Solné komoře, to je klasika, jejíž spotřební lhůta nikdy nevyprší. Nebo výhled z kopců v regionu Mühlviertel a z vrcholků hor v oblasti Pyhrn-Priel. Překrásně vykroužené meandry Dunaje nebo šarm a duch doby v Linci - městě kultury.

Poskytování a získávání zpětné vazby

Jak se vám líbila dovolená v Horním Rakousku? Zapojte se do velkého průzkumu o dovolené a s trochou štěstí můžete vyhrát nezapomenutelnou dovolenou v Rakousku nebo Apple iPad v hodnotě přibližně 500 EUR.

K průzkumu