Herr in Sportkleidung mit Rucksack steht auf einem Felsen mitten in der Bergwelt der Pyhrn-Priel Region in Oberösterreich. Im Hintergrund schroffe Berge und ein bewölkter Himmel.

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

14 věcí, které byste měli v Horním Rakousku rozhodně zažít

Od nejvyššího vrcholku, přes nejznámější fotografický motiv, až po nejkrásnější říční meandry: Poznejte to nejlepší z nejlepšího v Horním Rakousku. Zde najdete 14 věcí, které by rozhodně neměly chybět ve vašem itineráři.

Splnit si nejvytouženější přání

V Solné komoře trávili letní prázdniny i umělci jako Gustav Klimt a monarchové, jako císař Fratišek Josef s císařovnou Alžbětou. Dnes je tento zážitek stejně osvěžující jako tenkrát. Lenošit, pustit všechno z hlavy, spřádat myšlenky a nové nápady.

 

 

Zdolat nejtěžší maraton

Se svou délkou 210 km a překonáním 7 100 výškových metrů je Mountainbike Trophy v Solné komoře nejtvrdším maratonským závodem Evropy. Celkem sedm různě dlouhých závodních tratí přiláká každoročně v červenci do hor skoro 5 000 ambiciózních bikerů.

 

Vyšplhat se na nejvyšší vrchol

Král Dachstein má svůj trůn na jihu Horního Rakouska a se svými 2 995 m n. m. je nejvyšší horou v této spolkové zemi. Můžete jej zdolat buď na horském kole, pěšky nebo lanovkou. Ostatně, v Dachstein-Krippensteinu se nachází „5fingers“ asi nejúchvatnější vyhlídková plošina v celých Alpách.

 

Horští cyklisté na jezeře Gosau v Solné komoře.

Vykoupat se v nejatraktivnějším vodním parku

Ve vodním parku Aquapulco se vše točí kolem pirátů – a nejen to: najdete zde akční vodní hry, divoké dobrodružné stezky, vodní kino v 5D, dlouhé skluzavky a bouřlivý pirátský záliv. Na tomto atraktivním koupališti plném dobrodružství vám den určitě uteče jako voda.

 

Piratenbucht im Aquapulco Bad Schallerbach

Vyrazit na procházku k nejkrásnějšímu místu Rakouska

Přírodní klenot Schiederweiher v Hinterstoderu byl zvolen nejkrásnějším místem Rakouska. A právem! Meandry řeky Steyr obklopené pohořím Velký Priel vytvářejí kulisy jako na idylické pohlednici. Můžete je prozkoumat i v doprovodu průvodce.

Der malerische Schiederweiher in Hinterstoder

Projet se nejstrmější zubačkou

Neobvyklá a pohodlná – taková je nostalgická dráha ze St. Wolfgangu na horu Schafberg ve výšce 1 783 m n. m. Zvolit tento cíl se vyplatí, protože nabízí výhledy na nejkrásnější horské panorama Solné komory se 14 jezery.

 

 Die Schafbergbahn auf ihrem Weg auf den Schafberg

Ponořit se do hloubi lesů

Národní park Vápencové Alpy chrání poslední rozsáhlou lesní divočinu v srdci Rakouska. Panenské lesy bohaté na prameny poskytují útočiště mnoha vzácným druhům zvířat. Bukové lesy jsou dokonce na Seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Na horském kole se můžete vydat po prohlídkové trase Národním parkem nebo putovat pěšky po rysí stezce Luchstrail.

 

Buchenwald im Nationalpark Kalkalpen

Ulovit nejznámější snímek

Samozřejmě Hallstatt! Miliónkrát fotografované městečko Hallstatt, zařazené organizací UNESCO do Světového kulturního dědictví patří k nejšarmantnějším místům na světě. A když vyrazíte v dirndlu, nebo v pravých ručně šitých botách „Goisernkách“, stanete se na chvíli „místním“.

 

Blick auf das sommerliche Hallstatt

Zažít jedinečné muzeum budoucnosti

V muzeu budoucnosti - Ars Electronica Center v Linci splývá virtuální svět s realitou. Můžete zde objevovat dosud nepoznané a všechny vaše smysly se zbystří. Výjimečné, fascinující a stále o krok vpředu.
 

Ars Electronica Center in Linz

Zajásat radostí, že jste první na sjezdovce

Časně ráno vyjet první stopu na čerstvě upravené sjezdovce. Ve vlastním rytmu a vlastním tempem, na jediné trati v Horním Rakousku, na které se pořádají závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Hinterstoder láká zdatné lyžaře na náročnou sjezdovku Hannese Trinkla.

 

  

Sonnenaufgang auf der Hütte beim Skifahren in Oberösterreich

Setkat se s nejpilnějším Ježíškem

V Horním Rakousku je Ježíšek celý rok, přinejmenším na poutním místě Christkindl bei Steyr. Před Vánocemi posílají děti svá přání na Ježíškův poštovní úřad, odkud se jejich dopisy z celého světa vrací orazítkované speciálním razítkem.

 

Besuch beim Christkind

Zaposlouchat se do nádherných tónů

Hudební divadlo v Linci je jednou z nejmodernějších operních scén v Rakousku s fantastickou atmosférou a skvělou akustikou. Opona se zde zvedá při operních představeních, operetách, muzikálech i baletu, které si zde našly své jeviště.

 

Eine junge Frau sitzt im Saal vom Musiktheater und liest das Programmheft.

Užasnout nad čarokrásnými zátočinami Dunaje

Dunaj, druhá největší řeka v Evropě si vás podmaní rozmanitostí krajiny.

Divem přírody je Schlögen, meandr Dunaje, řeka zde obtéká skalní ostroh kolem dokola a obrací se o 360°. Nejpůsobivější je pohled z vyhlídky Schlögener Blick.

 

 

Odpočiňte si v Schlögener Donauschlinge na Donausteig

Uvařit si své vlastní pivo

Přiučit se umění sládků v pivním regionu Mühlviertel a v pivním regionu Innviertel. Objevit přitom rozmanité chutě chmelového moku a v rámci semináře si uvařit své vlastní pivo. Pozor, můžete propadnout nové vášni!

 

Bestes Bier aus dem Bierjuwel Oberösterreich