© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/David Lugmayr: Winter in Oberösterreich
Winter in Oberösterreich
Hledám
Hledat
Zavřít

Zima v Horním Rakousku trochu jinak

Nemusí to vždy být sjezdovka nebo běžecká trať. V Horním Rakousku nabízí bílá nádhera ještě více zimních radovánek: Ať už zimní turistické stezky, sáňkařské dráhy, lyžařské túry, túry na sněžnicích, kluziště nebo curlingová hřiště. Ponořte se do zimní říše divů Horního Rakouska!

Sáňkování v Horním Rakousku

Když to křupe pod sanicemi

Na lyžařské dovolené je to příjemná změna. A také oblíbený společný výlet s přáteli nebo kolegy v zimě: Sáňkování v Horním Rakousku. Jakmile zima pokryje sáňkařské dráhy vrstvou sněhu, sezóna začíná.

Ve vyšších polohách Mühlviertelu na severu, stejně jako v horách na jihu spolkové země. Bad Goisern je například Mekkou sáňkařského sportu v regionu Salzkammergut. Tady se již pořádalo mistrovství světa sáňkařů na přírodní sáňkařské dráze. Sáňkařská dráha Trockentannrodelbahn, která je v noci částečně osvětlená, patří k špičkovým zážitkům sáňkařů. Sáňkuje se i rekreační oblasti Pyhrn-Priel na jihovýchodě Horního Rakouska. Mají zde více než kilometrovou sáňkařskou dráhu Naturrodelbahn Zottensberg v Rosenau am Hengstpass. Umělé osvětlení umožňuje zábavu na saních až do noci.

Nebojte se na led

Lední metaná a bruslení jsou klouzavé, ale hlavně veselé záležitosti.

U nás v zimě lákají zamrzlá jezera a řeky k projížďkám nejen malé bruslaře. Pohyb na čerstvém vzduchu a procvičování rovnováhy na hladké ledové ploše jsou zdrojem zábavy na celé hodiny.

Příjemná a veselá může být i partička lední metané s přáteli, rodinou nebo kolegy. Zvlášť když je cílovou odměnou hřejivé svařené víno :)