© Foto Oberösterreich Tourismus/MondseeIrrsee/Michael Grössinger: Uferbereich des Mondsees aus der Luft
Uferbereich des Mondsees im Salzkammergut aus der Luft, am linken Bildrand ist ein langer Holzsteg zu sehen.
Hledám
Hledat
Zavřít

Vodní sporty v Horním Rakousku

Skočte do křišťálově čisté vody, ponořte se do říše dobrodružství a zažijte vodu v její nejčistší podobě. A to v pravém slova smyslu. Protože všechna hornorakouská jezera mají kvalitu pitné vody a odrážejí fantastickou okolní přírodu. Zejména v Solné komoře, která se pyšní 67 třpytivě modrými jezery. Tak se napijte!

Divoké i mírné – vodní sporty na hornorakouských řekách a jezerech

Kdo touží po jezerech, ten asi myslí na Salzkammergut. Je tu přesně 76 jezer, obklopených malebnou horskou krajinou. Některá jsou známá a ve své velikosti nepřehlédnutelná. Jiná jsou malá a často skrytá v odlehlých horských údolích. Attersee, největší vnitrozemské jezero v Rakousku, je jedním z nejoblíbenějších jezer pro potápění. Traunsee je eldorádem jachtařů a surfařů. Božské je tyrkysově zelené Wolfgangsee a Mondsee je zase nejteplejším jezerem v regionu. Když jde o kiting, vodní lyžování a wakeboarding, jsou salzkammergutská jezera dobrou adresou.

Rekreační oblast Pyhrn-Priel a region národního parku Kalkalpen jsou zase první volbou pro opravdové dobrodružství. Voda si tady živelnou silou vyhloubila údolí ve vápencových horách. Řada poskytovatelů služeb se v tomto regionu specializovala na milovníky dobrodružství a s kajakem, kánoí nebo na raftu je unášejí do divokých vodních světů.

© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Stefan Mayerhofer: Lisa Farthofer bei Vorbereitungen zum Rudern in Ottensheim in Oberösterreich
Lisa Farthofer bei Vorbereitungen zum Rudern in Ottensheim in Oberösterreich

Neuvěřitelně se pohybuje

video

Veslování v Horním Rakousku

Veslování je jedním z nejzdravějších sportů na světě. Cvičení celého těla, které je při správné technice opravdu zábavné. Samostatně nebo ve skupině.

Hornorakouské řeky a jezera nabízejí amatérským i profesionálním veslařům vynikající podmínky pro tento nádherný vodní sport.