© Segelboot_Attersee_1_TVB_Attersee_Attergau_MoritzAblinger.jpg
Luftaufnahme der Orte im Attersee und im Attergau Region Attersee-Attergau Attersee am Attersee, Berg im Attergau, Frankenmarkt, Nußdorf am Attersee, Schörfling am Attersee, Seewalchen am Attersee, Sankt Georgen im Attergau, Steinbach am Attersee, Straß im Attergau, Unterach am Attersee, Vöcklamarkt Weyregg am Attersee, mit Blick auf den Ort und das Ufer des Attersees
Luftaufnahme der Orte im Attersee und im Attergau Region Attersee-Attergau Attersee am Attersee, Berg im Attergau, Frankenmarkt, Nußdorf am Attersee, Schörfling am Attersee, Seewalchen am Attersee, Sankt Georgen im Attergau, Steinbach am Attersee, Straß im Attergau, Unterach am Attersee, Vöcklamarkt Weyregg am Attersee, mit Blick auf den Ort und das Ufer des Attersees
Hledám
Hledat
Zavřít

Vodní sporty v Horním Rakousku

Skočte do křišťálově čisté vody, ponořte se do říše dobrodružství a zažijte vodu v její nejčistší podobě. A to v pravém slova smyslu. Všechna hornorakouská jezera mají kvalitu pitné vody a odrážejí fantastickou okolní přírodu. Zejména v Salzkammergut, která se pyšní 67 třpytivě modrými jezery. Tak neváhejte a dejte si doušek.

Koupání v Horním Rakousku

Horní Rakousko láká návštěvníky množstvím idylických vod, které z celodenního koupání dělají nezapomenutelný letní zážitek. Ať už v průzračných jezerech nebo osvěžujících řekách. Ponořte se do osvěžující vody, která nabízí nejen vítané ochlazení, ale je také obklopena malebnou krajinou. Od největšího rakouského vnitrozemského jezera Attersee až po nejhlubší rakouské jezero Traunsee - to je přehled všech hornorakouských jezer ke koupání, která jsou modrá a křišťálově čistá. Nechte se unášet a užívejte si klidu a relaxace. Nebo dáváte přednost aktivním vodním sportům? Koupací ráje v naší zemi nabízejí širokou škálu volnočasových aktivit.

Více o koupání

© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Koupání v Horním Rakousku
Žena v bílých bikinách a se slunečními brýlemi leží na žlutém nafukovacím lehátku ve vodě křišťálově čistého jezera v Horním Rakousku.
© www.moritz-ablinger.com Auswahl_1, Auswahl_2_Attersee, Badeszenen_Paar Baden am Attersee und im Attergau Traumhaft türkisgrünes Wasser lockt Badende in den wärmeren Monaten zum Attersee. Öffentliche Badeplätze bieten sonnige bis schattige Liegewiesen
Baden am Attersee, Mann und Frau auf Badesteg, im Boot
Veřejný přístup k jezeru
Zde najdete všechna veřejná přístupová místa k jezeru.

Jachting v Horním Rakousku

Objevte bezkonkurenční krásu plachtění v Horním Rakousku, kde třpytivá jezera a malebná krajina vytvářejí skutečný ráj pro milovníky vodních sportů. Jezerní oblast na jihu Horního Rakouska - Salzkammergut - nabízí nejen působivé scenérie, ale také ideální podmínky pro jachting. Například u idylického Attersee, malebného Traunsee, teplého Mondsee nebo majestátního Wolfgangsee. Ať už jste zkušený jachtař, nebo začátečník, jezera v tomto regionu vás zvou k pohodovým plavbám i vzrušujícím jachtařským dobrodružstvím. Zjistěte více o nejlepších jachtařských oblastech, námořních akcích a všem, co potřebujete pro dokonalý jachtařský zážitek v Horním Rakousku.

Více o jachtingu

Potápění v Horním Rakousku

Vydejme se na setkání se štikami a okouny!

Salzkammergut už dávno není jen tipem pro zasvěcené mezi sladkovodními potápěči. Každé jezero nabízí nový objev, každá vodní plocha má své tajemství.

Ať už u Traunsee, Attersee nebo Mondsee, zde se srdce cítí stejně živé jako ryby ve vodě. Pokud chcete „proniknout na dno“ těchto a mnoha dalších vodních ploch, jednoduše se ponořte do říše hlubin: na setkání s působivým tichem, fascinujícími přírodními krásami a vzácnými živočišnými druhy. Zde čekají na objevení skutečné poklady.

Více o potápění

© Foto: Harald Hois: Flusstauchen in Oberösterreich
Flusstauchen in Oberösterreich

Rybaření v Horním Rakousku

Hledáte-li v Horním Rakousku „spásu Petriho“, najdete ji v křišťálově čistých jezerech, řekách a potocích, na jejichž nedotčených březích si můžete s rybářským prutem ulovit i kousek klidu a svobody. Nechte svou duši viset jako vlasec, než ji hodíte do křišťálově čisté vody. Trpělivě vyčkejte na správný okamžik a pak vylovte velkou cenu v podobě nádherné ryby.

Ať už se jedná o relaxaci nebo sportovní výzvu - při rybaření v Horním Rakousku jsou emoce první na ráně. Protože rozmanitost druhů a různé rybářské vody ve vysněné krajině jsou tou nejlepší návnadou pro milovníky rybaření.

Více o rybaření

© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Fischen am Hallstättersee beim Steegwirt in Bad Goisern
Fischen am Hallstättersee beim Steegwirt in Bad Goisern

Aktivní vodní sporty

Voda ve své nejsilnější podobě. Horní Rakousko je rájem dobrodružných zážitků v průzračné a čisté pramenité vodě. Pokud máte rádi rychlou jízdu a chcete se občas odreagovat, rafting, jízda na kajaku, kanoistika nebo pádlování na divoké vodě v působivém přírodním prostředí jsou dobrou volbou.

V Horním Rakousku se skutečná dobrodružství neodehrávají jen v našich hlavách, ale především na našich řekách. A na každého, kdo tuto výzvu se silami přírody přijme, tento často nerovný boj hluboce zapůsobí. Protože „rozbouřené“ řeky fungují jen s poctivými prostředky - čistou vodou Horního Rakouska, která opláchne vaše myšlenky od stresu a monotónnosti každodenního života.

Veslování v Horním Rakousku

S úchvatnou kulisou jezer, jako jsou Attersee a Mondsee, nebo na malebných řekách Dunaj a Inn si můžete užít elegantní sportovní veslování uprostřed panenské přírody. Ponořte se do světa vodních sportů a zažijte jedinečnou kombinaci sportovní aktivity a idylického prostředí při veslování v Horním Rakousku. Veslování je totiž jedním z nejzdravějších sportů na světě. Cvičení celého těla, které je při správné technice opravdu zábavné. Samostatně nebo ve skupině. Hornorakouské řeky a jezera nabízejí amatérským i profesionálním veslařům vynikající podmínky pro tento nádherný vodní sport.

Více o veslování

© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Stefan Mayerhofer: Clemens Obricht beim Rudern am Hallstättersee in Oberösterreich
Clemens Obricht beim Rudern am Hallstättersee in Oberösterreich
© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Stefan Mayerhofer: Lisa Farthofer bei Vorbereitungen zum Rudern in Ottensheim in Oberösterreich
Lisa Farthofer bei Vorbereitungen zum Rudern in Ottensheim in Oberösterreich

Neuvěřitelně se pohybuje

video