© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Schneeschuwandern im Mühlviertel in der Nähe von Bad Zell.
Hledám
Hledat
Zavřít

Turistické regiony Horního Rakouska

Kombinace hor a jezer vytváří inspirativní kulisu Solné komory. Region Hallstatt Dachstein v Solné komoře je součástí světového dědictví UNESCO. Je úzce spojen s historií monarchie. A také se vzrušujícím obdobím letních prázdnin, které si zde užíval už Gustav Klimt. V rekreační oblasti Pyhrn-Priel se hory stávají doslova sportovní arénou. Začíná to v zimě, lyžováním v lyžařském středisku Světového poháru Hinterstoder a pokračuje turistickými výlety, horolezeckými výstupy a dobrodružnými výpravami v létě. V údolí Dunaje cítíte historii na každém kroku. Na hřebenech se vypínají hrady a zříceniny, provázející cyklisty Podunajskou stezkou. A uprostřed toho všeho objevíte zemské hlavní město Linec na Dunaji. Toto Evropské město kultury roku 2009 a City of Media Arts UNESCO je pulzujícím centrem současné kulturní scény. Otevřený prostor a relaxační zážitky slibuje vysočina v regionu Mühlviertel. Znova a znova tu můžete odkrývat tajemství starých řemesel a tradic, které jsou zde dosud živé.

Solná komora

Křišťálově čistá jezera, občas dokonce zamrzlá a pokrytá sněhem. Čerstvým sněhem zasypané vrcholky hor. Zimní krajina Solné komory je dechberoucí.

Ráj pro provozování zimních sportů, jako je lyžování, běžkování, zimní turistika nebo výlety na sněžnicích, a nevyčerpatelný zdroj relaxace ve wellness oázách.

Široká nabídka možností a zážitků, punčových specialit, wellness a idylických momentů zrychlí tep nejednoho milovníka zimy.

Linec

Radostné chvíle s vašimi nejmilejšími, putování od jednoho stylového vánočního trhu k druhému, a čas na prožití příjemných chvil: v Linci najde každý své vánoční štěstí. 19. listopadu to konečně začne: Slavnostně osvětlený vánoční trh na náměstí Hauptplatz a oblíbený vánoční trh v parku Volksgarten opět přilákají návštěvníky do centra Lince. A před působivou kulisou linecké katedrály Mariendom vás tento rok poprvé zve k toulkám plným překvapení nový „Advent am Dom“. Poté, co si vychutnáte voňavý hrníček punče, můžete využít pestrou nabídku výstav v lineckých muzeích a vydat se za kulturou.

Rekreační oblast Pyhrn-Priel

Údolí v prázdninovém regionu Pyhrn-Priel jsou mistrovským dílem přírody. Strmé skalnaté hřebeny pohoří Tote Gebirge a hustě zalesněné horské masivy národního parku Kalkalpen tvoří společnou přírodní oblast. Horská krajina, kde se zimní sporty a klidná radost z přírody dokonale doplňují.

Vrhněte se do sněhu a s vervou zdolávejte sjezdovky. Lyžujte, dokud se vám nevybijí baterie. A pak doplňte čerstvou energii na chatě. Například v podobě sladké farmářské koblihy pečené na sádle. To prostě patří k zimě. A k tomu nabízí prázdninový region Pyhrn-Priel dvě lyžařská střediska: Hinterstoder a Wurzeralm.

Podunají v Horním Rakousku

V Horním Rakousku si můžete předvánoční čas vychutnat plnými doušky ve vybraných wellness centrech Dunajského regionu, a jen tak mimochodem si užít nakupování v okouzlujících městečkách tohoto kraje, daleko od všeho shonu a kýče. Při pomáhání Ježíškovi s přípravami na vánoční svátky vám jistě přijdou vhod také malé, příjemné vánoční trhy!

Lesní Vánoce (Waldweihnacht) na stezce v korunách stromů (Baumkronenweg) u obce Kopfing, zahalené do vůně pečených jablek, s vánočními koledami, daleko od neklidného a hektického předvánočního shonu vás skvěle naladí na advent a Vánoce.

Prázdninový region Vitalwelt Bad Schallerbach

Ať už zima udeří v plné síle nebo je naopak mírná, hosté prázdninového regionu Vitalwelt Bad Schallerbach si vždy mohou užívat ty pravé zimní radovánky.

Vychutnají si dny plné relaxace v EurothermenResort Bad Schallerbach, kde jen horská saunová vesnička „Auszeit“ láká na více než 40 saunových a relaxačních zážitků, a kde zažijete „tropickou dovolenou“ uprostřed zimy v Cabrio-Therme „Tropicana“, zatímco vyznavači zimní turistiky spolu s běžkaři budou venku v přírodě křižovat zasněžené lesy a objevovat nádherné výhledy na kopcovitou zimní krajinu.

Steyr a region národního parku

Poutní místo Christkindl, pošta a betlémské rarity na farním dvoře byly vždy centrem vánočních akcí ve Steyru. Kolem Christkindlu se vytvořily četné tradice, jako jsou výstavy betlémů, jízdy historickým autobusem nebo 1. rakouské vánoční muzeum.

Adventní trh ve starém městě Steyru a trh Christkindl v Promenadenallee zvou návštěvníky k posezení u kulinářských dobrot. Adventní bubliny a kovářské ukázky o víkendech vytvářejí mimořádně atmosférickou atmosféru.