Užijte si výhled v Horním Rakousku

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Túra po horských loukách a zdolávání vrcholů

Pohodlné i sportovní putování po Horním Rakousku

Příroda Horního Rakouska se ukáže v plné kráse jen tomu, kdo ji pocítí na svém těle. A každý si k ní může najít svoji vlastní cestu. Pěší túra na horskou louku se salaší. Výlet k vyhlídce. Náročná túra až na vrchol. Nebo lezení ve stěně, při kterém je důležitý každý sval.

Horské regiony na jihu Horního Rakouska - Salzkammergut se spoustou jezer a region Pyhrn-Priel - nabízejí turistům v každém patře nové perspektivy. Dole v údolí příjemné procházky kolem jezera. O patro výš výlety na horské pastviny a chaty, požitek z výhledu a občerstvení. A sportovně založení pokračují až nahoru, ke křížům na vrcholech, nad kterými se rozprostírá už jen modré nebe. Na severu Horního Rakouska a tedy v bezprostřední blízkosti České republiky se otevírá rozlehlá krajina žulového Mühlviertelu. Od Böhmerwaldu a jeho fascinujících vyhlídek s panoramatem až k Alpám se krajina k jihu svažuje až do údolí Dunaje.

Wanderpause an einem See im Salzkammergut in Oberösterreich

Turistické imprese

Plánování dovolené s pěší turistikou

Zde najdete všechno, co potřebujete k naplánování dovolené s pěší turistikou:

Dálková a etapová pěší turistika

Intenzivní poznávání regionů Horního Rakouska umožňují dálkové turistické cesty, které po etapách otevírají dveře do krajiny a k lidem. Dálková turistická cesta BergeSeen Trail vede regionem Salzkammergut jako velká smyčka. Donausteig prochází přírodní a kulturní krajinou kolem Dunaje z Passau až do městečka Grein. A Kalkalpenweg vede velkým obloukem přes nedotčené lesy národního parku Kalkalpen až k horským pastvinám v regionu Pyhrn-Priel.

Turistické cesty
Dvojice v turistickém oblečení a batohy na zádech jde po náhorní plošině Feuerkogel v regionu Salzkammergut v Horním Rakousku. Dívají se dolů na hory, které jsou dole v údolí zahaleny v mracích.