Hledám
Hledat
Zavřít

Dovolená v Horním Rakousku

Před vámi se rozprostírá země, která se díky své rozmanité krajině vždy postará o inspirativní momenty. Je to laboratoř kultury, ve které se neustále vytváří něco nového. Země překypující radostí ze života, která působí překvapivým, autentickým a povzbuzujícím dojmem, plná hor, jezer a lesů.

Od Solné komory, země letovisek, přes mírně zvlněnou krajinu Mühlviertel, dynamické hlavní město kultury na Dunaji, Linec, až po vysokohorskou oblast Pyhrn-Priel. Naši hosté nás označují jako „gmiatlich“ (útulný, příjemný) a cení si našeho smyslu pro rodinu, jakož i naší domácí kuchyně.

Síla hor.

Spojení sportu a síly přírody poskytuje jedno z nejkrásnějších outdorových fitness v Alpách. Zde najdete 11 nejkrásnějších hornorakouských ferrat, na kterých se vám otevřou nádherné výhledy na hory, jezera, soutěsky a ledovce.

 

Horním Rakousko – tohle opravdu musíte zažít.

Horní Rakousko je jako dobře zásobené lahůdkářství, ve kterém si na mimořádně krásných 11 983 km2 můžete v komprimované formě užít všeho, co dělá Rakousko Rakouskem. Například křišťálově čistých jezer, do kterých můžete skočit a pocítit osvěžující jiskření života. Hory a lesy, které v nás vzbudí naše divoké já. Města, která představují dnešek i zítřek. Jídlo, které si zaslouží, aby se mu tak říkalo. Bublající prameny v lázních, které nás zahřejí a posílí. Cesty, po kterých se s potěšením vydáme, a přesto nebudou vyšlapané. Horní Rakousko je sice zemědělská, avšak ekonomicky velmi úspěšná země: lyže značky Fischer, ocel z oceláren Voest i motory BMW zná celý svět.

číst dál

Horní Rakousko je lahůdkářství, ve kterém by si všichni rádi vzali na ochutnání od všeho kousek. Třeba letní prázdniny v Solné komoře, to je klasika, jejíž spotřební lhůta nikdy nevyprší. Nebo výhled z kopců v regionu Mühlviertel a z vrcholků hor v oblasti Pyhrn-Priel. Překrásně vykroužené meandry Dunaje nebo šarm a duch doby v Linci - městě kultury.

© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Badespaß beim Urlaub am Bauernhof im Salzkammergut
Vier Kinder in Badekleidung, eines davon mit Schwimmgürtel, laufen auf einem Holzsteg Richtung Wasser. Die zwei vorderen Kinder springen gerade ab ins Wasser. Im Vordergrund ist etwas Schilf zu sehen, im Hintergrund Wald und Wiesenlandschaft.
video

Zima v Horním Rakousku

Zima může být mírná nebo mrazivá. V každém případě je Horní Rakousko dobře vybaveno pro nerušené zimní radovánky. Lyžařská střediska od Dachsteinu na jihu až po Hochficht na severu probouzejí vzrušující okamžiky v čerstvém prašanu - ať už pro rodiny a začátečníky, nadšence sportovního lyžování nebo vášnivé freeridery. Užijte si zimní dovolenou na místě, které vám nejlépe vyhovuje.

Objevte další zimní radovánky v Horním Rakousku.

Pokud hledáte svůj osobní zimní sen, v Horním Rakousku ho najdete nejkratší cestou. Žijte svůj sport tak, jak ho máte rádi. Nezáleží na tom, zda jste rodina s lyžařskými začátečníky, sportovní rekreační lyžař, ultimátní freerider nebo dětský stavitel sněhuláků.

 

Turistické regiony Horního Rakouska

Kombinace hor a jezer vytváří inspirativní kulisu Solné komory. Region Hallstatt Dachstein v Solné komoře je součástí světového dědictví UNESCO. Je úzce spojen s historií monarchie. A také se vzrušujícím obdobím letních prázdnin, které si zde užíval už Gustav Klimt. V rekreační oblasti Pyhrn-Priel se hory stávají doslova sportovní arénou. Začíná to v zimě, lyžováním v lyžařském středisku Světového poháru Hinterstoder a pokračuje turistickými výlety, horolezeckými výstupy a dobrodružnými výpravami v létě. V údolí Dunaje cítíte historii na každém kroku. Na hřebenech se vypínají hrady a zříceniny, provázející cyklisty Podunajskou stezkou. A uprostřed toho všeho objevíte zemské hlavní město Linec na Dunaji. Toto Evropské město kultury roku 2009 a City of Media Arts UNESCO je pulzujícím centrem současné kulturní scény. Otevřený prostor a relaxační zážitky slibuje vysočina v regionu Mühlviertel. Znova a znova tu můžete odkrývat tajemství starých řemesel a tradic, které jsou zde dosud živé.

Solná komora

 

Solná komora okouzlí milovníky pěší turistiky, horských kol, zážitků a přírody krásou své krajiny, křišťálovými jezery, horami a výhledy.

Nachází se zde světoznámá místa, jako například město Hallstat, císařská města Bad Ischl a St. Wolfgang.

Rozmanité sportovní vyžití nabízí trasy pro pěší turistiku a horská kola, horolezecké trasy a deset golfových hřišť. Osvěžení nabízí 76 jezer.

Region Salzkammergut je, kromě kulinářských zážitků, ovlivněn také láskou k hudbě.

Linec, město na Dunaji

 

Město zaměřené na budoucnost, moderní, s pohnutou historií, zdrženlivé a kosmopolitní - takový je Linec, hlavní město HR.

Všestranná jsou i městská muzea: pohled do budoucnosti v Ars Electronica Center, průmyslová zařízení ve voestalpine Stahlwelt, současné umění v muzeu Lentos, barevné graffiti v „Mural Harbor“.

Městské scény plné emocí: znalci hudby ocení koncertní síň Brucknerhaus, nebo divadlo Musiktheater, jeden z nejmodernějších operních domů v Evropě.

Dunajský region v Horním Rakousku

 

Kdo hledá aktivní relaxaci, prozkoumá Dunajský region na kole, nově 15 tras pro e-kola. Dunajská cyklostezka vede k přírodním a kulturním pokladům pohodlně podél řeky.

Milovníci kempování zde naleznou komfortně vybavené kempy v blízkosti vody.

Dovolená na břehu Dunaje se stane nezapomenutelným zážitkem: procházky po 1 000 metrů dlouhé stezce v korunách stromů, ubytování v hotelu v korunách stromů, nebo v teepee, a řádění ve velkém přírodním zábavním parku.

Vitalwelt Bad Schallerbach

 

Sedm obcí v regionu Vitalwelt Bad Schallerbach vás zve k odpočinku v termální vodě, na výlety s rodinou, pěší turistiku a jízdu na kole.

Nejexkluzivnějším místem jsou lázně EurothermenResort. Zatím co si děti užívají vodní radovánky v pirátském světě „Aquapulco“, mohou dospělí odpočívat v lázních Cabrio-Therme „Tropicana“ a v horské vesničce „AusZeit“.

Hosté mají bezplatně k dispozici kartu Vitalwelt, díky které získají slevy na více než 25 výletních cílech.

Steyr a region národního parku

 

Město Steyr (Štýr) a Národní park Kalkalpen propojují 1 000letou kulturní historii s druhově rozmanitou faunou a flórou.

Ve Štýru se na historickém náměstí nacházejí architektonické skvosty, které vytvářejí harmonickou kompozici.

Údolí řek Enns, Steyr a Krems jsou živými tepnami regionu. Srdcem regionu je již 25 let Národní park Kalkalpen s jedinečnými divokými starými bukovými lesy. Ty jsou zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO.