© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/Nicole Kubiak: Ein junges Pärchen genießt den Sonnenuntergang am kleinen Schönberg
Ein junges Pärchen genießt den Sonnenuntergang am kleinen Schönberg
Hledám
Hledat
Zavřít

14 věcí, které byste měli v Horním Rakousku rozhodně zažít

Od nejvyššího vrcholku, přes nejznámější fotografický motiv, až po nejkrásnější říční meandry: Poznejte to nejlepší z nejlepšího v Horním Rakousku. Zde najdete 14 věcí, které by rozhodně neměly chybět ve vašem itineráři.

Splnit si nejvytouženější přání

V Solné komoře trávili letní prázdniny i umělci jako Gustav Klimt a monarchové, jako císař Fratišek Josef s císařovnou Alžbětou. Dnes je tento zážitek stejně osvěžující jako tenkrát. Lenošit, pustit všechno z hlavy, spřádat myšlenky a nové nápady.

 

 

© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Koupání v osvěžujícím jezeře Langbathsee, Solná komora

Zdolat nejtěžší maraton

Se svou délkou 210 km a překonáním 7 100 výškových metrů je Mountainbike Trophy v Solné komoře nejtvrdším maratonským závodem Evropy. Celkem sedm různě dlouhých závodních tratí přiláká každoročně v červenci do hor skoro 5 000 ambiciózních bikerů.

 

© Foto: Salzkammergut Trophy

Vyšplhat se na nejvyšší vrchol

Král Dachstein má svůj trůn na jihu Horního Rakouska a se svými 2 995 m n. m. je nejvyšší horou v této spolkové zemi. Můžete jej zdolat buď na horském kole, pěšky nebo lanovkou. Ostatně, v Dachstein-Krippensteinu se nachází „5fingers“ asi nejúchvatnější vyhlídková plošina v celých Alpách.

 

© Foto: Oberösterreich Tourismus / Moritz Ablinger: Turistika po Horním Rakousku na horských kolech
Horští cyklisté na jezeře Gosau v Solné komoře.

Vykoupat se v nejatraktivnějším vodním parku

Ve vodním parku Aquapulco se vše točí kolem pirátů – a nejen to: najdete zde akční vodní hry, divoké dobrodružné stezky, vodní kino v 5D, dlouhé skluzavky a bouřlivý pirátský záliv. Na tomto atraktivním koupališti plném dobrodružství vám den určitě uteče jako voda.

 

© Foto: EurothermenResorts: Pirátský záliv v akvaparku Aquapulco Bad Schallerbach
Piratenbucht im Aquapulco Bad Schallerbach

Vyrazit na procházku k nejkrásnějšímu místu Rakouska

Přírodní klenot Schiederweiher v Hinterstoderu byl zvolen nejkrásnějším místem Rakouska. A právem! Meandry řeky Steyr obklopené pohořím Velký Priel vytvářejí kulisy jako na idylické pohlednici. Můžete je prozkoumat i v doprovodu průvodce.

© Foto: Marco Mestrovic: Schiederweiher v Hinterstoderu
Der malerische Schiederweiher in Hinterstoder

Projet se nejstrmější zubačkou

Neobvyklá a pohodlná – taková je nostalgická dráha ze St. Wolfgangu na horu Schafberg ve výšce 1 783 m n. m. Zvolit tento cíl se vyplatí, protože nabízí výhledy na nejkrásnější horské panorama Solné komory se 14 jezery.

 

© Foto: Schafbergbahn und Wolfgangseeschifffahrt: Zeleznice na Schafberg
Lanovka Schafbergbahn na cestě na Schafberg

Ponořit se do hloubi lesů

Národní park Vápencové Alpy chrání poslední rozsáhlou lesní divočinu v srdci Rakouska. Panenské lesy bohaté na prameny poskytují útočiště mnoha vzácným druhům zvířat. Bukové lesy jsou dokonce na Seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Na horském kole se můžete vydat po prohlídkové trase Národním parkem nebo putovat pěšky po rysí stezce Luchstrail.

 

© Foto: Nationalpark Kalkalpen/Erich Mayrhofer: Bukový les v Národním parku Vápencové Alpy
Bukový les v Národním parku Vápencové Alpy

Ulovit nejznámější snímek

Samozřejmě Hallstatt! Miliónkrát fotografované městečko Hallstatt, zařazené organizací UNESCO do Světového kulturního dědictví patří k nejšarmantnějším místům na světě. A když vyrazíte v dirndlu, nebo v pravých ručně šitých botách „Goisernkách“, stanete se na chvíli „místním“.

 

© Foto: Geoff Tompkinson: Pohled na letní Halštat, Solná komora
Blick auf das sommerliche Hallstatt

Zažít jedinečné muzeum budoucnosti

V muzeu budoucnosti - Ars Electronica Center v Linci splývá virtuální svět s realitou. Můžete zde objevovat dosud nepoznané a všechny vaše smysly se zbystří. Výjimečné, fascinující a stále o krok vpředu.
 

© Foto: Ulrike Preinfalk: Ars Electronica Center v Linci
Centrum Ars Electronica v Linci

Zajásat radostí, že jste první na sjezdovce

Časně ráno vyjet první stopu na čerstvě upravené sjezdovce. Ve vlastním rytmu a vlastním tempem, na jediné trati v Horním Rakousku, na které se pořádají závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Hinterstoder láká zdatné lyžaře na náročnou sjezdovku Hannese Trinkla.

 

  

© Foto: Oberösterreich Tourismus / David Lugmayr: Zimní sporty v region Pyhrn-Priel
Východ slunce v lyžařské oblasti Hinterstoder v Horním Rakousku

Setkat se s nejpilnějším Ježíškem

V Horním Rakousku je Ježíšek celý rok, přinejmenším na poutním místě Christkindl bei Steyr. Před Vánocemi posílají děti svá přání na Ježíškův poštovní úřad, odkud se jejich dopisy z celého světa vrací orazítkované speciálním razítkem.

 

© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Návštěva u Ježíška
Návštěva Ježíše Krista

Zaposlouchat se do nádherných tónů

Hudební divadlo v Linci je jednou z nejmodernějších operních scén v Rakousku s fantastickou atmosférou a skvělou akustikou. Opona se zde zvedá při operních představeních, operetách, muzikálech i baletu, které si zde našly své jeviště.

 

© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Susanne Einzenberger: Divadlo hudby v Linci
V sále hudebního divadla sedí mladá žena a čte si program.

Užasnout nad čarokrásnými zátočinami Dunaje

Dunaj, druhá největší řeka v Evropě si vás podmaní rozmanitostí krajiny.

Divem přírody je Schlögen, meandr Dunaje, řeka zde obtéká skalní ostroh kolem dokola a obrací se o 360°. Nejpůsobivější je pohled z vyhlídky Schlögener Blick.

 

 

Uvařit si své vlastní pivo

Přiučit se umění sládků v pivním regionu Mühlviertel a v pivním regionu Innviertel. Objevit přitom rozmanité chutě chmelového moku a v rámci semináře si uvařit své vlastní pivo. Pozor, můžete propadnout nové vášni!

 

© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Nejlepší pivo z klenotu pivovarnictví v Horním Rakousku
Bestes Bier aus dem Bierjuwel Oberösterreich