© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Die Weiten des Mühlviertels genießen.
Ein Feldweg führt durch sommerliche Wiesen, ist von einzelnen Bäumen begrenzt. Im Hintergrund Wald und typische Mühlivertler Hügellandschaft.
Hledám
Hledat
Zavřít

Steyr (Štýr) a region Národních parků

Steyr

kontakt & servis


Steyr (Štýr) a region Národních parků

Stadtplatz 27
4400 Steyr

telefon +43 7252 53229 - 0
E-Mail info@steyr-nationalpark.at
web www.steyr-nationalpark.at/
https://www.steyr-nationalpark.at/

powered by TOURDATA

Jako celek dokážeme nabídnout více - začátkem roku 2019 se turistické oblasti Steyr, Ennstal, Oberes Kremstal a Steyrtal sloučily do turistického regionu Steyr a Národní parky. Tato nová turistická oblast zahrnuje celkem 18 obcí a nabízí hostům jedinečnou přírodu, kulturu ve městech, kulinářské zážitky a její odborníci vás přesvědčí, že dokážou zajistit konference i pobídky.
1000 let staré město Steyr, které se nachází na soutoku řek Enns a Steyr, je kulturním a hospodářským centrem regionu. Steyr je s 38 000 obyvateli třetím největším městem v Horním Rakousku, významným zaměstnavatelem, nabízejícím téměř 10 000 pracovních míst v průmyslu a také sídlem mnoha škol a odborných vysokých škol.  Centrum středověkého starého města tvoří náměstí ve tvaru elipsy, uprostřed kterého stojí již více než 600 let gotický měšťanský dům Bummerlhaus, symbol města. Mocný hrad Lamberg se tyčí na základech pevnosti Styraburg, které vděčí město za své založení roku 980 n. l. Náměstí je i dnes ideální scénou pro četné akce, pořádané od začátku května. Ať už se jedná o trh LEO, trh s lahůdkami, městský festival nebo koncerty Ennstal Classic, závod na horských kolech Citykriterium nebo pěvecký festival, na náměstí se vždycky něco děje. Kulturní akce každoročně završuje hudební festival na hradbách s vystoupeními pod širým nebem.
Idylická údolí řek Enns, Steyr a Krems jsou tepnami, kterými proudí život v regionu. Jeho srdcem je Národní park Kalkalpen s jedinečnou nedotčenou lesní divočinou a bukovými lesy – které byly zařazeny do Světového přírodního dědictví UNESCO. Díky ochranným pásmům lze v tomto jediném hornorakouském národním parku ještě dnes spatřit bezpočet druhů rostlin a živočichů.
Region nabízí vynikající síť cyklotras, tras pro horská kola a turistických stezek. Obzvláště sportovně založení hosté budou nadšeni cyklostezkou Transnational Park Mountain Bike Tour, nebo dálkovou turistickou stezkou Luchs Trail, procházející divočinou uprostřed Rakouska, která začíná v obci Reichraming. 
Kremstal se vyznačuje vysokou hustotou ekologických farem. Výrobci a majitelé restaurací se zcela upsali tomuto regionu a podávají nejlepší regionální speciality. V této souvislosti je obzvláště pozoruhodná výroba sýrů v opatství Schlierbach a továrna na čokoládu Bachhalm v Kirchdorf an der Krems.
Všichni fanoušci horolezectví v regionu si také přijdou na své: dvě horolezecké haly, více než 30 horolezeckých areálů a skalní masivy s nejrůznějšími horolezeckými trasami mezi městy Steyr a Weyer.