© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Die Weiten des Mühlviertels genießen.
Ein Feldweg führt durch sommerliche Wiesen, ist von einzelnen Bäumen begrenzt. Im Hintergrund Wald und typische Mühlivertler Hügellandschaft.
Hledám
Hledat
Zavřít

Hausruckwald

Vöcklabruck

powered by TOURDATA

Výjimečně živý, mimořádně blahodárný.

Sedm kouzelných míst uprostřed mírných kopců tvoří příjemnou rekreační oblast kolem jedné z největších souvislých zalesněných oblastí Evropy, Hausruckwald. Je to region, který nabízí působivé zážitky a rozmanité světy, zaručuje pohodu a vytváří jedinečné vzpomínky, které vám navždy zůstanou v paměti.
Jízda na koni, pěší turistika a cykloturistika v působivé zalesněné a kopcovité krajině, skutečný odpočinek s fantastickými dalekými výhledy na nádherné vrcholky Alp a půvabné zážitky z malých měst s bohatou kulturou a tradicí se setkávají tam, kde stojí za to poznat působivou historii. Hausruckwald slibuje srdečnost, pocit svobody, kulinářské speciality a zábavu pro celou rodinu. 

Hausruckwald vás po celý rok potěší svými volnočasovými aktivitami, které stojí za to vidět. V rozmanitých muzeích, galeriích, poutních kostelích a dolech můžete na vlastní kůži poznat kulturu a umění, historii i současnost regionu. Poté se můžete vydat na procházku idylickými parky nebo na zajímavou audio procházku na čerstvém vzduchu. Navštivte jedinou sklářskou manufakturu v oblasti, "Glashütte" ve městě Schwanenstadt, a plně se ponořte do ušlechtilého sklářského řemesla. Nebo se ve skanzenu "Stehrerhof" ve městě Neukirchen an der Vöckla seznamte se zajímavostmi o životě na venkově v 19. století a poté se nechte plnou parou přenést do minulosti při jízdě muzejní parní železnicí z Ampflwangu.
Večer vás do městeček i menších vesnic regionu Hausruckwald vylákají hudební, divadelní a kabaretní představení, při kterých se pobavíte a rozmazlíte své smysly. Celostátně oblíbený hudební festival "Zipf Air" je jedním z každoročních vrcholů koncertní sezóny v našem kraji.

Když už jsme zmínili hýčkání: kulinářské zážitky jsou nezbytnou součástí každé dovolené a my jsme na ně dobře připraveni. Naše útulné gastronomické podniky slibují příjemné kulinářské zážitky. Můžete se také ponořit do umění vaření piva během prohlídky pivovaru, podívat se přes rameno přímým prodejcům zemědělských produktů, kteří vyrábějí nejlepší regionální (bio)produkty, nebo se zúčastnit oblíbených vinařských slavností.