© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Die Weiten des Mühlviertels genießen.
Ein Feldweg führt durch sommerliche Wiesen, ist von einzelnen Bäumen begrenzt. Im Hintergrund Wald und typische Mühlivertler Hügellandschaft.
Hledám
Hledat
Zavřít

Region Wels

Wels

kontakt & servis


Region Wels

Stadtplatz 44
4600 Wels

telefon +43 7242 67722 - 22
E-Mail info@wels.at
web www.wels.at/welsmarketing/tourismus…
https://www.wels.at/welsmarketing/tourismusregion.html

powered by TOURDATA

Turistická oblast Wels se nachází v centru Horního Rakouska, ekonomického centra této spolkové země a jednoho z ekonomicky nejsilnějších regionů Rakouska.
 
Význam oblasti kolem Welsu, ze severu těsně přiléhající k Alpám, rozpoznali již staří Římané a proto vybudovali z Ovilavy (Welsu) hlavní město provincie. Opevněné město na řece Traun, zásobované četnými farmami z celé okolní oblasti získalo obrovský význam díky své poloze na důležitých obchodních stezkách.

I dnes těží region, jehož ekonomickým motorem je město Wels z rozdílů mezi městem a venkovem. Zatímco Wels se svou bohatou historií je pulzujícím ekonomickým a obchodním centrem, které dokáže nadchnout pestrým programem akcí, zajímavých veletrhů a skvělých muzeí, jako například Welios, v okolí města a na březích řeky Traunu najdete mnoho prostoru pro relaxaci. Oblast je protkána pohodlnými turistickými stezkami a cyklotrasami, které zvou k prozkoumání okolí bez auta. Okolí Welsu je zvláště oblíbené u cyklistů na silničních závodních kolech, protože je zde velké množství vedlejších silnic s malým provozem. 

Další výhodou je dokonalá infrastruktura s vynikajícím dopravním spojením do všech světových stran, přičemž dostupnost pro veřejnost zajišťuje také západní železniční trať, kterou dokážou ocenit jak návštěvníci veletrhů,  kongresů a konferencí, tak i ti, kteří regionem jen projíždějí.