© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/Nicole Kubiak: Ein junges Pärchen genießt den Sonnenuntergang am kleinen Schönberg
Ein junges Pärchen genießt den Sonnenuntergang am kleinen Schönberg
Hledám
Hledat
Zavřít

10 cestovatelských nápadů na prodloužené víkendy

Dny volna, které navazují na víkend, jsou ideální příležitostí pro krátkou dovolenou. S pár dny volna si můžete užít prodloužený víkend. Perfektní pro cestu do Horního Rakouska! Zde je 10 návrhů na akční, sportovní nebo příjemné zážitky v působivé krajině, objevování historických měst a poznávání regionálních kulinářských specialit. Pokračujte ve čtení a nechejte se inspirovat.

1. Spousta zážitků na Dachsteinu

Vychutnejte si nádhernou krajinu jezer a hor během cyklovýletu, pěší túry nebo horolezeckého výstupu. Což takhle výlet k malebnému jezeru Gosausee, odkud je fantastický výhled na Dachstein? Anebo navštivte idylické městečko Hallstatt, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a v němž se nachází nejstarší solný důl na světě. Maximální adrenalin zažijete na vyhlídkové plošině Skywalk při procházce ve výšce 360 metrů nad Hallstattským jezerem. Je libo ještě více horského vzduchu? Potom se odvažte na žebřík vedoucí k nebesům na via ferratě Donnerkogel (pozor, pouze pro zkušené horolezce s vybavením) nebo na ocelovou vyhlídkovou plošinu 5fingers na Krippensteinu, která se tyčí jako ruka nad propastí a nabízí úchvatný výhled na masiv Dachsteinu. Mezitím vás k vítanému ochlazení vybízí obří ledová jeskyně Dachstein Riesenhöhle.

2. Kultura a historie v Linci

Navštivte Linec, hlavní město Horního Rakouska, a odhalte jeho bohatou historii a kulturu. Toulejte se okouzlujícím starým městem a obdivujte linecké Schlossmuseum (zámecké muzeum) s moderním jižním křídlem a zajímavými výstavami. Již ze zámecké terasy uvidíte nádhernou katedrálu Mariendom, která je největším svatostánkem v Rakousku a je známásvými nádhernými varhanami a působivými vitrážemi.  Měli byste však objevit i kreativní a moderní stránku města. Například v  muzeu budoucnosti Ars Electronica Center nebo v muzeu umění Lentos, které představuje současné umění. Nebo v exteriérové galerii umění graffiti Mural Harbor. Přes den si určitě musíte dát kousek lineckého koláče, večer vás ke stolu pozvou restaurace ve městě a později se rozproudí noční život ve zdejších podnicích.

 

3. Pivo, kolo a modrotisk v Mühlviertelu

Objevte pivo a kulinářské speciality v regionu Mühlviertel. Pivní region Mühlviertel s mnoha svými pivovary, vařícími velmi speciální piva, širými chmelnicemi a mnoha hostinskými je pro milovníky piva povinností. Vydejte se na cyklovýlet kopcovitou krajinou nebo navštivte půvabné středověké pivovarnické město Freistadt či město zdraví Bad Leonfelden, která jsou mimo jiné významným centrem tradičního ručního modrotisku. Uvolněte se v jedné z mnoha wellness oáz v Mühlviertelu, nechejte se rozmazlovat masáží, užijte si saunu nebo parní lázeň anebo se zúčastněte kurzů jógy či meditace.

 

4. Koupání, relaxace a kultura u Traunsee

Podnikněte plavbu lodípo Traunsee (Travenském jezeře) a obdivujte okolní hory a malebné obce. Travenské jezero je, jak jinak, rájem pro milovníky vodních sportů a vybízí k plachtění, surfování a pádlování na paddleboardu. Pro aktivní turisty je k dispozici řada turistických tras podél jezera nebo mohou vylézt na okolní hory, jako je Traunstein nebo Feuerkogel, aby si vychutnali neobyčejný výhled na jezero a okolní přírodu. Navštivte město Gmunden, které je známé svou slavnou gmundenskou keramikou. Absolvujte prohlídku manufaktury a nechejte se inspirovat uměleckými designy. Kromě toho byste měli navštívit také malebný zámek Ort, který se nachází na malém ostrově na Travenském jezeře a je oblíbeným místem pro konání svateb.

 

5. Akce a ochlazení v regionu Pyhrn-Priel

Prožijte aktivní víkend v regionu Pyhrn-Priel. Vydejte se na túru oblastí Wurzeralm, užijte si úchvatné výhledy a vystoupejte na vrcholy, jako je napríklad Warscheneck. Prožijte den u malebného jezera Gleinkersee, užijte si průzračnou vodu, půjčte si loďku nebo se vydejte na procházku podél břehu a udělejte si piknik. Pokud toužíte po adrenalinových zážitcích, navštivte lanový park Hinterstoder. Můžete zde vyzkoušet lanové centrum, ferraty a zip line. Navštivte půvabné městečko Windischgarsten s krásnými panskými domy a vydejte se na vrchol Wurbauerkogel, kde si milovníci akčních sportů mohou užít bobovou dráhu Alpine Coaster, bike park, 3D lukostřelbu, ferratový park a mnoho dalšího.

 

6. Aktivity na Dunaji

Následujte tok řeky a objevte malebné zákruty a výhledy v podunajské oblasti Horního Rakouska. Vyrazte na plavbu lodí po Dunaji a kochejte se malebnou krajinou podél řeky. Existují různí poskytovatelé, kteří nabízejí okružní plavby nebo výlety do konkrétních destinací. Určitě byste se měli zastavit u Schlögenské smyčky. Jde o působivý ohyb Dunaje u Schlögenu. Z vyhlídky se naskýtá úchvatný pohled na smyčku na Dunaji a okolí. Na cestě se nachází také zemské hlavní město Linec se svými kulturními poklady, trapistický klášter Engelszell, který je známý svým pivem a likéry, nebo velkolepé zámky, jako je napríklad zámek Greinburg, kde se nachází nejstarší divadlo v zemi. Nabízí se také možnost projet část Dunajské cyklostezky na kole nebo projít etapu turistické trasy Donausteig a užívat si přírodu a kulturu tohoto regionu.

 

7. Kultura ve Steyru a čistá příroda v Národním parku Vápencové Alpy

Zažijte zvláštní atmosféru náměstí ve Steyru, které je jedním z nejkrásnějších náměstí v Evropě a je obklopeno barevnými domy a kostely. Doprovoďte ponocného při jeho obchůzce nebo si prohlédněte město na Segwayi. Potom se vydejte za divokou krásou Národního parku Vápencové Alpy. Zde jste obklopeni nedotčenými lesy, divokými řekami a horami. Vydejte se na jednu z mnoha turistických tras, napríklad na stezku Luchstrail, podnikněte túru se strážcem národního parku, zúčastněte se tábora v divočině, projeďte se na kole tunely, údolími a roklemi po cyklostezce Hintergebirgsradweg, procestujte na horském kole dva národní parky po trase Trans Nationalpark Tour.

 

8. Na západě se toho děje hodně: příroda, kultura a zábava v lázních

Dopřejte si den u jednoho z innviertelských jezer, která patří mezi nejteplejší jezera v zemi, a vydejte se na pěší túru idylickou slatinou Ibmer Moor. Nabízí jedinečnou flóru a faunu v působivém prostředí, které vybízí k pozorování vzácných druhů ptáků. Přímo na Innu vás zve k návštěvě okouzlující barokní město Schärding. Obdivujte fasády v pastelových barvách na ulici Silberzeile na starém městě a dopřejte si plavbu lodí po řece Inn. Na břehu Innu můžete podniknout cyklovýlet podél krásné řeky. Po Innské cyklostezce procestujete nádherné přírodní ráje i skvostná města a lokality. Pestrý program v tomto regionu doplňují fantastické turistické trasy a tratě pro horská kola napříč lesem Kobernaußerwald, jakož i wellness resorty Therme GeinbergAquapulco v Bad Schallerbach.

 

9. Attersee: voda, voda, voda.

Užijte si slunečné dny u Attersee (Atterské jezero) na jedné z mnoha pláží a míst ke koupání. Osvěžte se při koupání v křišťálově čisté vodě a uvolněte se. Jste neochvějným milovníkem vody? To je úžasné, protože Atterské jezero je ideální pro vodní sporty, jako je plachtění, surfování nebo potápění. K poznávání jezera a zdejšího regionu se nabízí mnoho možností. Během plavby lodí po největším rakouském vnitrozemském jezeře můžete poznávat malebnou krajinu a zároveň se dozvídat zajímavosti o regionu. Pro aktivní turisty je zde řada turistických tras, které vybízejí k procházkám podél břehu nebo k výstupům na okolní hory s nádhernými výhledy na jezero a krajinu. Atterské jezero je však přístupné i díky dobře vybudované síti cyklotras a tratí pro horská kola a láká k objevování okolí ze sedla kola.

 

10. Ponořte se do historie a tradice města Bad Ischl

Bad Ischl je bývalé letovisko císařské rodiny. Můžete si zde prohlédnout Císařskou vilu, kde pobývali František Josef a Sisi. Kromě toho byste měli bezpodmínečně vyzkoušet proslulý zákusek Zaunerstollen z bývalé c. a k. dvorní pekárny Zauner – lahodný moučník. Přímo císařsky relaxovat můžete v termálních lázních Solné komory v resortu EurothermenResorts, kde pocítíte blahodárnou sílu soli a solanky.

 

Rok 2024 bude navíc pro Bad Ischl zcela výjimečný. Evropským hlavním městem kultury se totiž poprvé stane celý region. Tvoří ho 23 obcí v Solné komoře s centrem ve městě Bad Ischl. 

Doufáme, že se vám naše nápady na prodloužené víkendové výlety do Horního Rakouska líbily. Jak vidíte, tento region je velmi rozmanitý a má co nabídnout každému – od milovníků přírody a dobrodružství přes nadšence do wellness až po cestovatele po městech. Vaše krátká dovolená v tomto regionu bude díky množství aktivit a památek určitě nezapomenutelným zážitkem. Naplánujte si příští krátkou cestu do Horního Rakouska a nechejte se nadchnout krásou tohoto regionu. Přejeme vám příjemný pobyt!

 

Prozkoumejte cestovatelské nabídky naší země!
Cestování za dovolenou v Horním Rakousku