© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/David Lugmayr: Winter in Oberösterreich
Winter in Oberösterreich
Hledám
Hledat
Zavřít

Devět důvodů, proč se rozhodnout pro zimní dovolenou v Horním Rakousku

Kde budete letos trávit zimní dovolenou? Zde se dozvíte, proč je právě Horní Rakousko tou správnou volbou pro váš zimní odpočinek.

1. Důležitá je rozmanitost

Díky své rozmanité topografii může Horní Rakousko pokrýt mnoho potřeb a přání našich hostů. Kromě klasických alpských radovánek, ke kterým patří lyžování, snowboarding nebo skitouring, si v Horním Rakousku můžete vychutnat opravdové speciality jako je běžkování, výlety na sněžnicích, zimní pěší turistika, vyjížďky na koních zasněženou krajinou a surfování.

 

Lyžařské areály a sjezdovky

Zima mimo sjezdovky

© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/David Lugmayr: Zima na Šumavě, Horní Rakousko
Mladý pár si užívá slunečného zimního dne na Šumavě. Oba se na sebe smějí, v pozadí je zasněžený les.

2. Lyžařské areály

V Horním Rakousku se nachází mnoho krásných lyžařských areálů, které jsou vhodné především pro rodiny s malými dětmi. Zároveň se ale naši hosté mohou vybít při nejrůznějších sportech: např. při freeridu v areálu Dachstein Krippenstein nebo na sjezdovce Weltcup v lyžařské oblasti Hinterstoder.

Nově nabízejí webové stránky lyžařských areálů možnost rezervací. Můžete si tak například objednat ubytování, skipasy, vstup na běžecké tratě, půjčení vybavení nebo vstup do termálních lázní. A to vše za opravdu velmi atraktivní ceny.

Více informací o lyžování

© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Moritz Ablinger: Lyžování v lyžařském areálu Wurzeralm
Lyžování v lyžařském areálu Wurzeralm

3. Zajímavosti mimo sjezdovky

Horní Rakousko nabízí vyžití i mimo sjezdovky:

  • Běžkování v Nordisches Zentrum v rakouské části Šumavy „Böhmerwald“ s 80km upravených tras pro klasický styl a bruslení
  • Výlety na sněžnicích v okolí vrcholu Feuerkogel v regionu Salzkammergut (Solná komora) s jedinečnými výhledy na jezero Traunsee a surfování na největší říční vlně světa na jezeře Ebensee
  • Zimní turistika s průvodcem v Národním parku Kalkalpen, který je se svou rozlohou 210 km2 největší zalesněnou oblastí Rakouska
  • Vyjížďky na koních zasněženou krajinou v ráji koní Mühlviertler Alm, který nabízí největší síť jezdeckých tras v Evropě o celkové délce 700 kilometrů

Mírná zima

© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/David Lugmayr: Túra na sněžnicích v Mühlviertelu
Túra na sněžnicích v Mühlviertelu

4. Ubytování

K lákavé nabídce Horního Rakouska patří samozřejmě také speciální ubytovací zařízení, která splní nejrůznější přání svých hostů: od perfektní rodinné dovolené, např. v 5* rodinném resortu Dachstein König v obci Gosau, až po ubytování na samotě v nových chatách v chatové osadě Blockhausen v srdci divoké přírody rakouské části Šumavy „Böhmerwald“.

 

Všechny hotely a ubytování

© Foto: Leading Family Hotel & Resort Dachsteinkönig: Outdoor Pool
Leading Family Hotel & Resort Dachsteinkönig: Outdoor Pool

5. Advent, advent

  • Christkindl-Postamt (Ježíškova pošta) ve Štýru, kde jsou každý rok označovány dopisy z celého světa žádaným speciálním razítkem,
  • Steyrer Kripperl, jedno z nejstarších divadel hůlkových loutek v Evropě, které vám otevírá své brány
  • Kripperlroas, neboli putování za jesličkami, je tradicí v regionu Solné komory, kdy lidé otevírají své domy návštěvníkům
  • Světoznámé oslavy adventu u jezera Wolfgangsee Wolfgangseer Advent s největší svíčkou plovoucí na hladině jezera
  • Nový "Advent am Dom", oslavy adventu u Dómu v Linci.

Advent v Horním Rakousku

© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH./Robert Maybach: Dopis Ježíškovi
Dopis Ježíškovi

6. Linec je Linec

Linec vždy láká k návštěvě! Koncerty v hudebním divadle Musiktheater nebo v koncertním domě Brucknerhaus, výstavy v zámeckém muzeu Schlossmuseum v Linci nebo v muzeu umění Lentos, procházka historickým centrem, anebo výstava v muzeu umění Ars Electronica Center pro všechny, kdo se zajímají o budoucnost.

Město se zajímavou uměleckou scénou a mnoha kulturními a architektonickými zajímavostmi.

Více informací o Linci

© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Linec v Horním Rakousku
Fialově osvětlený Ars Electronica Center večer v Linci v Horním Rakousku. Před ním stojí dva lidé na stupních střechy Futurelab, v pozadí most Nibelungenbrücke a linecký zámek.

7. Na zdraví!

Horní Rakousko je známé jako země zdraví, a to především v období zimy, kdy je touha po odpočinku a dobití energie velmi vysoká. 8 partnerů pro zdraví využívá své znalosti a dlouhou tradici ve spojení s inovativními nápady, a vytváří zajímavé nabídky, které pomáhají lidem načerpat novou energii a vykročit posíleni do víru každodenního života. Ať už se jedná o termální lázně nebo hotely zaměřené na zdraví, přesvědčí vás hostitelé svými odbornými znalostmi.

Příklady? Celotělová terapie v Bad Zell. Zde dochází k posílení imunitního systému a podpoře pohybového aparátu při teplotách -110 °C. Tuto terapii můžeme doporučit také všem, pro koho nejsou zimy dostatečně chladné. V otázce stravování můžeme naopak doporučit termální lázně Therme Geinberg, které sázejí výlučně na regionální produkty.

Více informací o zdraví a wellness

© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Sauna a wellness v Therme Geinberg
Žena v sauně ve wellness v Therme Geinberg

8. Pohostinnost

Horní Rakousko je známo také pro svou pohostinnost. Můžete zde navázat opravdová přátelství, lidé jsou upřímní a otevření, vše co dělají, má hlavu a patu.

Všichni jsou zde přívětiví a výrok "ja, passt“ (jasně, v pohodě) je jedním z dobře míněných oblíbených slovních spojení Hornorakušanů a Hornorakušanek, a znamená něco ve smyslu: jako by se stalo. A na to se můžete spolehnout.

© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Doris Pfleger bei ihren Gästen im Restaurant Forthuber in Munderfing
Doris Pfleger bei ihren Gästen im Restaurant Forthuber in Munderfing

9. Požitky

Již zmíněnou pohostinnost oceníte samozřejmě právě v gastronomii a hoteliérství. Gastronomie navíc hraje v Horním Rakousku opravdu velkou roli. Právě v chladných ročních obdobích si rádi pochutnáme na typickém hornorakouském pokrmu Bratl in der Rein (pečené vepřové) s křupavou kůžičkou, se Stöckelkraut (dušené zelí přelité omastkem) a s knedlíkem. Ale specialit u nás naleznete mnohem víc. Do hostinců a gurmánských restaurací Horního Rakouska proniká také inovativní kulinářské umění, které sem vnášejí mladí kuchaři. A nesmíme zapomenout na pivo! Horní Rakousko se díky 60 pivovarům pyšní největším počtem soukromých pivovarů v Rakousku, může se pochlubit také největší pěstitelskou oblastí chmele a prvními mistry světa v pivním sommeliérství. A tato péče o tradiční kulturu vaření piva je korunována pivními specialitami s pořádnou „čepicí“.

 

Jídlo a pití

© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Bratl in der Rein beim Steegwirt in Bad Goisern
Bratl in der Rein beim Steegwirt in Bad Goisern