© Boote am Gosausee Foto: RudiKainPhotografie
Auf diesem Foto sieht man zugedeckte Boote am Gosausee. Rund um den Gosausee ragt das Bergmassiv des Gosaukammes und im Hintergrund sieht man den Dachstein
Hledám
Hledat
Zavřít

Nejzajímavější místa v oblasti Salzkammergut

Solnou komoru s jejími drsnými horami a malebnými jezery si prostě musíte zamilovat.  Co byste ale rozhodně měli vidět nebo zažít? Tady najdete přehled těch nejužitečnějších tipů.

St. Wolfgang: hostinec U bílého koně a Schafberská dráha

Byli jste někdy v St. Wolfgang? Městečko získalo světovou proslulost díky natáčení operety „Im Weissen Rössl“ Ralpha Benatzkého. Legendární hotel stále existuje. St. Wolfgang, ležící přímo u jiskřivě modrého jezera Wolfgangsee, láká k procházkám, nákupům a odpočinku. A v létě jsou samozřejmě na denním pořádku vodní sporty: ať už plavání, pádlování vestoje, surfování nebo vodní lyžování. Výlet lodí po jezeře Wolfganssee vám poskytne dobrý přehled o regionu a okolních horách. Hora Schafberg je docela nápadná a na její vrchol se nejlépe dostanete lanovkou Schafberg. Jakmile se ocitnete na vrcholu, naskytne se vám úchvatný výhled na jezera a hory v oblasti Salzkammergut.

Více o jezeře Wolfgang

Jezero Traunsee: keramika, zámek u jezera a loděnice

V Gmundenu u jezera Traunsee se nachází jeden z nejznámějších fotografických motivů: jezerní zámek Ort, který sloužil jako kulisa pro natáčení televizního seriálu „Schlosshotel Orth“. Na své si v Gmundenu přijdou i milovníci kvalitního nádobí. Ať už se zeleným vzorem, s květinami nebo srdíčky, nádobí z manufaktury Gmunder Keramik je klasikou po celém světě. Doporučujeme prohlídku manufaktury s průvodcem, po které si můžete sami vyzkoušet malování keramiky. Dále podél jezera Traunsee čeká na gurmány špičková adresa v Traunkirchenu. V restauraci Bootshaus hotelu Seehotel DAS TRAUNSEE podává Lukas Nagl, který byl vyhlášen „šéfkuchařem roku 2023“ podle průvodce restauracemi Gault & Millaus, rybí speciality a vynikající regionální pokrmy.

Více o regionu Traunsee-Almtal

Attersee: Velká láska významných umělců

Třpytivě tyrkysové Attersee je velmi zvláštním klenotem oblasti Salzkammergut. Při plavbě lodí po jezeře Attersee poznáte přilehlá místa a užijete si svěží vánek. Jezero zasazené do snového horského panoramatu vybízí ke koupání, plachtění a potápění. Do horského světa kolem jezera vedou četné turistické a horolezecké stezky, které znovu a znovu odhalují nezapomenutelné pohledy na jezero. Není divu, že zde Gustav Mahler složil své nejvýznamnější symfonie a Gustav Klimt si tento kraj zamiloval a zvěčnil jej ve svých obrazech. I dnes žije u Attersee řada umělců, kteří zde nacházejí svou inspiraci.

Více o regionu Attersee-Attergau

Bad Ischl: císař, Katrin a hlavní město kultury

Místo, kde kdysi císař František Josef a jeho Sisi trávili léto v císařské vile, je dodnes nádhernou lokalitou pro letní odpočinek. Císařská atmosféra je v Bad Ischlu stále cítit. Například v historickém hudebním pavilonu „Sissikuss“ na Esplanádě, kde si můžete zakoupit originální, moderní císařské suvenýry. Nebo v cukrárně Zauner, bývalé pekárně k. u. k. Hofbäckerei, s vynikajícím dezertem Zaunerstollen. V těsné blízkosti monumentální sochy Kaiser Jagdstand v Kaltenbachau se nachází údolní stanice lanovky Katrin, která vás vyveze na místní horu Ischl. Na vrcholu hory na vás čekají nádherná panoramata, turistické stezky a útulné chaty. Zapište si rok 2024, kdy se Bad Ischl a oblast Salzkammergut stanou Evropským hlavním městem kultury.

Více o Bad Ischlu

Mondsee: Za zvuků hudby

Znáte film “Za zvuků hudby”? Zobrazuje dojemný příběh zpívající rodiny Trappů a natáčel se mimo jiné i v Mondsee. V bazilice svatého Michaela v Mondsee se natáčel svatební obřad. Kromě toho patří Mondsee a sousední jezero Irrsee k nejteplejším jezerům v oblasti Salzkammergut, a jsou proto oblíbeným cílem vodních nadšenců. Kromě toho patří Mondsee a Attersee k bohatým nalezištím potopených vesnic jezerní kultury. Pozůstatky kůlových obydlí u Mondsee a Attersee jsou součástí kulturního dědictví „Pravěká kůlová obydlí v okolí Alp“, které se rozkládá v šesti zemích.

Více o MondseeLand

Světoznámý: Hallstatt

Malebné městečko Hallstatt s tradičními dřevěnými domky přímo u Hallstattského jezera v téměř kýčovitém horském prostředí okouzlí své návštěvníky. Hallstatt byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Zvláštností je kostnice v Michaelské kapli, kde našlo místo posledního odpočinku 1 200 lebek, některé pomalované a označené datem úmrtí. Je to strašidelně krásná podívaná. V Hallstattu se nachází také nejstarší solný důl na světě: Hallstattské solné světy, ke kterým se nejlépe dostanete lanovkou na Salzberg. Na vrcholu se nachází vyhlídková plošina Skywalk s nádherným výhledem na jezero a hory. Na závěr stojí za to podniknout výlet lodí po Hallstattském jezeře.

Více o Hallstattu