Hledám
Hledat
Zavřít

Relaxujte, ponořte se do klidu kolem vás a užívejte si Horní Rakousko

Šťastná dovolená na dosah

Horní Rakousko je jedinečnou esencí všeho, co je pro Rakousko typické. Již od pradávna jsou součástí fascinující přírody v regionu Salzkammergut (Solná komora) hory a jezera. V délce 111 kilometrů protéká Horním Rakouskem Dunaj, který si můžete po celé jeho délce nejlépe užít na Dunajské cyklostezce. V Linci, hlavním městě Horního Rakouska, se propojila příroda, kultura a průmysl ve velmi harmonický celek. V romantických uličkách a na náměstích města Steyr najdete historické měšťanské domy. V Národnímu parku Kalkalpen mohou milovníci přírody objevovat nedotčené lesy. Působivý horský svět s rustikálními alpskými pastvinami připravuje nezapomenutelné chvíle dovolené v prázdninovém regionu Pyhrn-Priel. Prázdninový region Vitalwelt Bad Schallerbach patří k prvotřídním místům v oblasti péče o zdraví a wellness.

 

Solná komora

Solná komora okouzlí milovníky pěší turistiky, horských kol, zážitků a přírody krásou své krajiny, křišťálovými jezery, horami a výhledy.

Nachází se zde světoznámá místa, jako například město Hallstat, císařská města Bad Ischl a St. Wolfgang.

Rozmanité sportovní vyžití nabízí trasy pro pěší turistiku a horská kola, horolezecké trasy a deset golfových hřišť. Osvěžení nabízí 76 jezer.

Region Salzkammergut je, kromě kulinářských zážitků, ovlivněn také láskou k hudbě. V roce 2024 se Solná komora stane Evropským hlavním městem kultury.

Dunajský region v Horním Rakousku

Pokud se chcete opravdu dostat do proudu, prozkoumejte hornorakouský region Dunaje na dvou kolech. Dunajská cyklostezka vede k působivým přírodním a kulturním pokladům a díky dokonalé síti tras nabízí pohodové potěšení na dvou kolech.

Milovníci kempování zde naleznou komfortně vybavené kempy v blízkosti vody.

Dovolená na břehu Dunaje se stane nezapomenutelným zážitkem: procházky po 1 000 metrů dlouhé stezce v korunách stromů, ubytování v hotelu v korunách stromů, nebo v teepee, a řádění ve velkém přírodním zábavním parku.

Linec, město na Dunaji

Město zaměřené na budoucnost, moderní, s pohnutou historií, zdrženlivé a kosmopolitní - takový je Linec, hlavní město HR.

Všestranná jsou i městská muzea: pohled do budoucnosti v Ars Electronica Center, průmyslová zařízení ve voestalpine Stahlwelt, současné umění v muzeu Lentos, barevné graffiti v „Mural Harbor“.

Městské scény plné emocí: znalci hudby ocení koncertní síň Brucknerhaus, nebo divadlo Musiktheater, jeden z nejmodernějších operních domů v Evropě.

Vitalwelt Bad Schallerbach

Sedm obcí v regionu Vitalwelt Bad Schallerbach vás zve k odpočinku v termální vodě, na výlety s rodinou, pěší turistiku a jízdu na kole.

Nejexkluzivnějším místem jsou lázně EurothermenResort. Zatím co si děti užívají vodní radovánky v pirátském světě „Aquapulco“, mohou dospělí odpočívat v lázních Cabrio-Therme „Tropicana“ a v horské vesničce „AusZeit“.

Hosté mají bezplatně k dispozici kartu Vitalwelt, díky které získají slevy na více než 25 výletních cílech.

Rekreační oblast Pyhrn-Priel

Rychle a snadno dostupný prázdninový region Pyhrn-Priel se představuje jako zasvěcený tip na nezapomenutelnou dovolenou. Čím je výjimečný: impozantním horským světem s rustikálními alpskými pastvinami, jedinečnou lesní divočinou národního parku Kalkalpen a fantastickými turistickými a cyklistickými trasami uprostřed přírody.

Alpské túry, vícedenní etapy, via ferraty, rekreační túry nebo tematické trasy pro rodiny: čeká na vás téměř 600 kilometrů značených turistických tras!

Pro milovníky horských kol, závodních cyklistů a elektrokol je připravena síť přibližně 1 000 km cyklostezek.  O adrenalin se postarají Bikepark Wurbauerkogel a single trail Wurzeralm.

Steyr a region národního parku

Město Steyr (Štýr) a Národní park Kalkalpen propojují 1 000letou kulturní historii s druhově rozmanitou faunou a flórou.

Ve Štýru se na historickém náměstí nacházejí architektonické skvosty, které vytvářejí harmonickou kompozici.

Údolí řek Enns, Steyr a Krems jsou živými tepnami regionu. Srdcem regionu je již 25 let Národní park Kalkalpen s jedinečnými divokými starými bukovými lesy. Ty jsou zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO.