Hledám
Hledat
Zavřít

Relaxujte, ponořte se do klidu kolem vás a užívejte si Horní Rakousko

Šťastná dovolená na dosah

Horní Rakousko je jedinečnou esencí všeho, co je pro Rakousko typické. Již od pradávna jsou součástí fascinující přírody v regionu Salzkammergut (Solná komora) hory a jezera. V délce 111 kilometrů protéká Horním Rakouskem Dunaj, který si můžete po celé jeho délce nejlépe užít na Dunajské cyklostezce. V Linci, hlavním městě Horního Rakouska, se propojila příroda, kultura a průmysl ve velmi harmonický celek. V romantických uličkách a na náměstích města Steyr najdete historické měšťanské domy. V Národnímu parku Kalkalpen mohou milovníci přírody objevovat nedotčené lesy. Působivý horský svět s rustikálními alpskými pastvinami připravuje nezapomenutelné chvíle dovolené v prázdninovém regionu Pyhrn-Priel. Prázdninový region Vitalwelt Bad Schallerbach patří k prvotřídním místům v oblasti péče o zdraví a wellness.

 

Cyklistický region Dunaje v Horním Rakousku

Pokud se chcete opravdu dostat do proudu, prozkoumejte hornorakouský region Dunaje na dvou kolech. Výlety po Dunajské cyklostezce a 15 výletních tras pro elektrokola vedou k působivým přírodním a kulturním pokladům, které čekají na objevení.

Pokud přijedete kempovat, najdete pohodlné kempy v blízkosti vody.

Dovolená na břehu Dunaje se stane nezapomenutelným zážitkem: procházky po 1 000 metrů dlouhé stezce v korunách stromů, ubytování v hotelu v korunách stromů, nebo v teepee.

Linec na Dunaji

Výlet do Lince vždy znovu překvapí.  Protože město na Dunaji může být tím, čím skutečně je. Linci je dovoleno zkoušet nové věci, měnit se, rozvíjet se a jít stále jinými cestami.

Linec se prezentuje jako rozvíjející se metropole s pozoruhodným přírodním prostředím. Do Lince se lze rychle a pohodlně dostat autem a udržitelně vlakem.

K návštěvě Lince patří dobré jídlo, večer v hudebním divadle, muzeum nebo ještě lépe dvě. Centrum Ars Electronica, protože to je portál do budoucnosti. Muzeum umění Lentos, protože vyzařuje klid a ohromuje moderním uměním.

Setkání s Antonem Brucknerem

V roce 2024 se Anton Bruckner vrátí do původních míst, kde prožil léta své tvorby, do Lince, Ansfeldenu a Svatého Floriána, aby si připomněl 200. výročí narození. Kde se každoročně koná Brucknerův festival s mezinárodními hvězdami a kde světoznámý Brucknerův orchestr Linec ztělesňuje skladatelova ducha. Výstavy, představení a koncerty budou doprovázet Brucknerův rok 2024. Mimochodem: Antonína Brucknera a Českou republiku letos spojuje také 200. výročí narození jeho současníka Bedřicha Smetany.

Vitalwelt Bad Schallerbach

Sedm obcí v regionu Vitalwelt Bad Schallerbach vás zve k odpočinku v termální vodě, na výlety s rodinou, pěší turistiku a jízdu na kole.

Nejexkluzivnějším místem jsou lázně EurothermenResort. Zatím co si děti užívají vodní radovánky v pirátském světě „Aquapulco“, mohou dospělí odpočívat v lázních Cabrio-Therme „Tropicana“ a v horské vesničce „AusZeit“.

Hosté mají bezplatně k dispozici kartu Vitalwelt, díky které získají slevy na více než 25 výletních cílech.

Rekreační oblast Pyhrn-Priel

Rekreační oblast Pyhrn-Priel je rychle a snadno dostupná v jižní části Horního Rakouska. Je to vaše osobní síla s drsnými horskými velikány, mírně zvlněnými alpskými loukami a hlubokými zelenými lesy, selskými chatami s tradičními pochoutkami a dobrodružnými zážitky v přírodě.

Alpské horské túry, vícedenní túry, via ferraty, rekreační túry nebo tematické trasy pro rodiny: čeká na vás téměř 600 kilometrů značených turistických tras!

S kartou Pyhrn-Priel AktivCard máte neomezený počet jízd lanovkami a přibližně 50 prázdninových zážitků zdarma.

Přírodní rezervace… znamená to zákaz vstupu?

Naopak Národní park Kalkalpen je významnou rekreační oblastí a zážitek z přírody je součástí programu. Horské svahy protínají turistické stezky, lesní cesty smí využívat jezdci na koních, kolech a horských kolech. Každý si tak může užít svůj vlastní, sportovní zážitek v divočině. Akorát rys se téměř jistě neukáže. V úkrytu se také mnohem lépe rozvíjí jeho tajemnost.

Steyr a region národního parku

Město Steyr (Štýr) a Národní park Kalkalpen propojují 1 000letou kulturní historii s druhově rozmanitou faunou a flórou.

Ve Štýru se na historickém náměstí nacházejí architektonické skvosty, které vytvářejí harmonickou kompozici.

Údolí řek Enns, Steyr a Krems jsou živými tepnami regionu. Srdcem regionu je již 25 let Národní park Kalkalpen s jedinečnými divokými starými bukovými lesy. Ty jsou zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO.

© Foto: Anton Bruckner in Steyr/Teleplus - Die Filmgestalter
Herec hraje skladatele Antona Brucknera. Sedí u psacího stolu a v ruce drží brk. Na stole leží mnoho notových zápisů.

Anton Bruckner: Steyr -
kde každý rok pobývám tak rád

video

Salzkammergut

Salzkammergut okouzluje turisty, cyklisty na horských kolech, rekreanty a milovníky přírody svou nádhernou krajinou, křišťálově čistými jezery a horami s dalekými výhledy. Nacházejí se zde světoznámá místa, jako je Hallstatt zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO, císařské město Bad Ischl a Svatý Wolfgang.

Sportovní rozmanitost zaručují pěší túry a výlety na horských kolech a četné horolezecké túry. Osvěžení najdete v jednom ze 76 jezer.

Kromě kulinářských požitků je pro region charakteristická kultura a zvyky. V roce 2024 se Salzkammergut stane Evropským hlavním městem kultury.

Salzkammergut 2024 - Evropské hlavní město kultury

V roce 2024 se Evropským hlavním městem kultury poprvé stane celý region. Ten tvoří 23 obcí v Solné komoře, přičemž vlajkovým městem je Bad Ischl. Region, po kterém mnozí touží díky jeho letoviskům a který byl jako historická kulturní krajina ve vnitřní části Solné komory zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.  

Zrozeno ze soli, zbohatlo solí a se solí jde do budoucnosti: kultura je nová sůl.

Salzkammergut 2024

Rekreační oblast Attersee-Attergau

Rekreační oblast Attersee-Attersee v sobě spojuje odpočinek, sportovní vyžití, kulturu, zábavu a působivé zážitky v přírodě. Užijte si dlouhé procházky po našich tematických stezkách nebo náročné vrcholové túry v pohoří Höllengebirge.

Četné školy vodních sportů vás zvou k jízdě na elektrických člunech, plachtění, pádlování vestoje a mnoha dalším aktivitám. Kulinářští nadšenci ocení gastronomickou nabídku, od čerstvě připravovaných pokrmů Steckerlfische z jezera Attersee až po inovativní restaurace u jezera a vybrané gurmánské restaurace.

Rekreační oblast Dachstein Salzkammergut

Mezi světovým dědictvím, zvyky, cyklistickými a turistickými zážitky skrývá rekreační oblast Dachstein Salzkammergut bohatý poklad. Sůl! 

Region patří k nejlépe rozvinutým destinacím pro horská kola v Rakousku. Pro pěší turisty se zde otevírá ráj s rozvinutou sítí stezek a moderními lanovkami.

Region je charakteristický těžbou soli a je známý poctivou řemeslnou výrobou a tradičními akcemi. Ty jsou ideální příležitostí k objevování specialit od uhlířských až po holzknechtnocken.