©
© Foto: TVB Attersee-Attergau/Moritz Ablinger: Attersee
Stand up paddeling am türkisblauen Attersee
Hledám

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Relaxujte, ponořte se do klidu kolem Vás a užívejte si Horní Rakousko

Šťastná dovolená na dosah

Horní Rakousko je jedinečnou esencí všeho, co je pro Rakousko typické. Již od pradávna jsou součástí fascinující přírody v regionu Solná komora hory a jezera. V délce 111 kilometrů protéká Horním Rakouskem Dunaj, který si můžete po celé jeho délce nejlépe užít na Dunajské cyklostezce. V Linci, hlavním městě Horního Rakouska, se propojila příroda, kultura a průmysl, čímž vzniklo velmi dynamické město. V romantických uličkách a na náměstích města Steyr najdete historické měšťanské domy. V Národnímu parku Kalkalpen mohou milovníci přírody objevovat nedotčené lesy. Prázdninový region Vitalwelt Bad Schallerbach patří k prvotřídním místům v oblasti péče o zdraví a wellness.

 

Solná komora

Solná komora okouzlí milovníky pěší turistiky, horských kol, zážitků a přírody krásou své krajiny, křišťálově čistými jezery, horami a dalekými výhledy.

Nachází se zde světoznámá místa, jako je například město Hallstat, zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO, císařská městečka Bad Ischl nebo St. Wolfgang.

Rozmanité sportovní vyžití zajišťují trasy pro pěší turistiku a horská kola, mnoho horolezeckých tras a deset golfových hřišť. Osvěžit se můžete v jednom ze 76 jezer.

Region Salzkammergut je, kromě kulinářských zážitků, ovlivněn také láskou k hudbě.

©
© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Moritz Ablinger: Přestávka na kole u Attersee
Přestávka na kole u Attersee
Solná komora
Rozmanitost mezi horami a jezery

Dunajský region v Horním Rakousku

Kdo hledá aktivní relaxaci, prozkoumá Dunajský region Horního Rakouska na jízdním kole. Dunajská cyklostezka vede k působivým přírodním a kulturním pokladům a díky perfektně vystavěné síti tras nabízí relaxační jízdu.

Milovníci kempování zde naleznou komfortně vybavené kempy v blízkosti vody.

Rodinná dovolená na břehu Dunaje se stane nezapomenutelným zážitkem: procházky po 1 000 metrů dlouhé stezce v korunách stromů, ubytování v hotelu vysoko v korunách stromů, nebo dokonce v teepee, a řádění v ohromném přírodním zábavním parku.

Prázdninový region Vitalwelt Bad Schallerbach

Sedm obcí v prázdninovém regionu Vitalwelt Bad Schallerbach Vás zve k odpočinku v termální vodě, na výlety s rodinou, pěší turistiku a jízdu na kole.

Nejexkluzivnějším místem jsou zde termální lázně EurothermenResort Bad Schallerbach. Zatím co si děti užívají vodní radovánky v pirátském světě „Aquapulco“, mohou dospělí odpočívat v lázních Cabrio-Therme „Tropicana“ a v horské vesničce se saunami „AusZeit“.

Mimochodem: Po celou dobu pobytu mají hosté bezplatně k dispozici kartu Vitalwelt, která jim umožňuje získat slevy na více než 25 výletních cílech.

Steyr a region národního parku

Na soutoku řek Enns (Enže) a Steyr leží architektonický skvost, město Steyr. Najdeme zde vedle sebe měšťanské domy z různých epoch. K místům, která musíte při toulkách městem bezpodmínečně navštívit, patří Bummerlhaus a zámek Lamberg. Město je zároveň branou k Národnímu parku Kalkalpen, ve kterém naleznete nedotčené bukové lesy.

Sportovci si užívají cyklostezek a tras pro horská kola, pěších stezek, lezeckých parků a pohostinných horských chat.

Poutní místo Christkindl s barokním kostelem a Ježíškovým poštovním úřadem je o Vánocích vždy ve středu dění.

Linec, město na Dunaji

Linec Vás překvapí, inspiruje a změní.

Nechte se strhnout otevřenou atmosférou, rozmanitou kulturní nabídkou a Dunajem. Břehy Dunaje slouží pro relaxaci a pro pořádání kulturních akcí: V muzeu umění Lentos si můžete prohlédnout díla soudobých autorů a v Ars Electronica Center naleznete vizionářské mediální umění.

Dále po proudu řeky leží „Mural Harbor“ - největší galerie graffiti v Evropě, a v přilehlé průmyslové zóně se nachází voestalpine Stahlwelt.

Na jevištích to jiskří emocemi: Koncertní dům Brucknerhaus okouzlil již Herberta von Karajan a hudební divadlo Musiktheater je jedním z nejmodernějších operních domů v Evropě.