© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Badefreuden in den glasklaren Seen im Salzkammergut genießen.
Eine Dame in weißem Bikini liegt auf einer gelben Luftmatratze, die im klaren Wasser schwimmt, und genießt die Sonne. Neben ihr taucht ein Mann im klaren Wasser unter.
Hledám
Hledat
Zavřít

Koupání v Horním Rakousku

Více než 70 jezer v Solné komoře - od Attersee a Traunsee přes Mondsee nebo Wolfgangsee až po Hallstättersee a Gosausee - je rájem pro vodní krysy. Ať už jde o ochlazení nebo vodní sporty, tady je to pravé místo.  Obzvláště oblíbená jsou teplá koupací jezera v Entdeckerviertelu, jako je Holzöstersee nebo Heratingersee. Milovníci přírody a romantiky najdou idylická místa u vody, například u Gleinkersee, Feldkirchner Badeseen, Rosenhoferteich nebo Weikerlsee. Tato a mnohá další jezera, rybníky a říční tůně nabízejí pestrou nabídku ke koupání. Současně je k dispozici velké množství venkovních bazénů, které nabízejí zábavu při koupání ve sportovním bazénu.

 

Od největšího vnitrozemského jezera po nejhlubší jezero v Rakousku

Leží jako nadměrné vany na severním úpatí Alp. A jezera Solné komory jsou také hojně využívána ke koupání. V Horním Rakousku se sešla celá řada jezer, od největšího rakouského vnitrozemského jezera Attersee až po nejhlubší rakouské jezero Traunsee.