© Foto Salzkammergut Tourismus/Kerschbaumer Katrin: Sonnenuntergang am Attersee
Ein Segelboot am Attersee im Sonnenuntergang.
Ein Segelboot am Attersee im Sonnenuntergang.

Jachting: Ve větru
svobody.

Hledám
Hledat
Zavřít

Jachting v Horním Rakousku

Objevte nepřekonatelnou krásu plachtění v Horním Rakousku, kde třpytivá jezera a malebná krajina vytvářejí skutečný ráj pro milovníky vodních sportů. Horní Rakousko s mnoha jezery, včetně idylického Attersee, malebného Traunsee, teplého Mondsee a majestátního Wolfgangsee, nabízí jedinečnou kulisu pro nezapomenutelné jachtařské zážitky. Ať už jste zkušený jachtař, nebo začátečník, vody tohoto regionu vás zvou k pohodovým plavbám i vzrušujícím jachtařským dobrodružstvím. Zjistěte více o nejlepších jachtařských oblastech, námořních akcích a všem, co potřebujete k dokonalému jachtařskému zážitku v Horním Rakousku.

Ráj jachtingu v centru Rakouska

Jezerní oblast na jihu Horního Rakouska - Solná komora - nabízí nejen působivou kulisu, ale také ideální podmínky pro jachtařské aktivity.

Odkud vítr vane

Mezi jachtaři jsou známá například jezera Attersee, Traunsee, Wolfgangsee a Mondsee. Nabízejí nejlepší podmínky pro plavbu. Vítr, který je pro jachtaře velmi důležitý, zde vane tak vytrvale, že mu místní dávají jména. "Rosenwind" na jezeře Attersee a "Viechtauer" na jezeře Traunsee mohou plachetnici dodat značnou rychlost. Je proto pochopitelné, že se u jezera Traunsee každoročně scházejí nejlepší jachtaři světa, aby se utkali v rychlých závodech.

© Foto Salzkammergut Tourismus/Kerschbaumer Katrin: Sonnenuntergang am Attersee
Ein Segelboot am Attersee im Sonnenuntergang.

Týden u Traunsee

Jezero Traunsee si jako hostitel největší jachtařské akce v celém Rakousku, Traunsee Woche, získalo jméno mezi jachtaři daleko za hranicemi. Nejen proto, že se jedná o nejhlubší jezero v Rakousku, ale také proto, že křišťálově čisté jezero v oblasti Solné komory s dobrými větrnými podmínkami nabízí ideální podmínky pro amatérské i profesionální jachtaře, což z něj činí ideální místo pro arénu vodních sportů Traunsee, která se zde etablovala se svými specialisty na všechny druhy svěží a mokré zábavy - včetně plachtění.

Na Traunsee Week se každoročně soustřeďuje jachtařská síla. Pravý maraton událostí přiláká každoročně do Horního Rakouska stovky účastníků populárních sportů na lodích různých tříd a mnoho mezinárodních jachtařských hvězd.

© Foto: Oberoesterreich Tourimsu/Erber: Segeln am Traunsee
Ein Boot seegelt im blauen Wasser des Traunsees vor dem mächtigen Traunstein

Školy plachtění a další tipy

Chtěli byste si plachtění vyzkoušet sami? Četné jachtařské školy připravují začátečníky na jejich první plavbu po hornorakouských jezerech. Ale i pokročilí jachtaři se mohou naučit něco nového: nejrůznější tipy a triky od instruktorů plachtění zajistí ještě více zábavy při plachtění na Attersee, Mondsee, Wolfgangsee & Co.

 

Více o plachtění:

© Foto Salzkammergut Tourismus, Kerschbaumer Katrin; Schwimmen im Mondsee
Eine Frau und ein Mann schwimmen im Mondsee, sie schwimmen und blicken Richtung Schafberg. Vor ihnen ist ein Segelboot.