© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/Stefan Mayerhofer: Rudern am Hallstättersee
Eine Frau und ein Mann rudern im Zweier-Boot bei strahlendem Sonnenschein auf dem Hallstättersee. Im Hintergrund die Berge der Region Dachstein-Salzkammergut.
Eine Frau und ein Mann rudern im Zweier-Boot bei strahlendem Sonnenschein auf dem Hallstättersee. Im Hintergrund die Berge der Region Dachstein-Salzkammergut.
Hledám
Hledat
Zavřít

Veslování v Horním Rakousku

Objevte kouzlo veslování v Horním Rakousku, regionu bohatém na malebná jezera a impozantní řeky. Hornorakouský veslařský svaz nabízí ideální podmínky pro milovníky veslování všech úrovní zkušeností. Ať už jste zkušený veslař nebo začátečník, najdete zde prvotřídní infrastrukturu včetně veslařských bazénů a regatových tratí. Vody jako Dunaj, Traunsee nebo Irrsee jsou pro veslování jako stvořené. Ať už pro regaty, cestovní veslování nebo jen pro vyzkoušení.

© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/Stefan Mayerhofer: Im Zweier-Ruderboot auf dem Hallstättersee vor Hallstatt
Eine Frau und ein Mann sitzen in ihrem Zweier-Ruderboot, pausieren gerade und blicken auf den Ort Hallstatt, der hinter ihnen liegt. Weiter im Hintergrund Wald und Berge.

Jaká kulisa...

V úchvatné kulise jezer, jako jsou Attersee a Mondsee, nebo na malebných řekách Dunaj a Inn si můžete užít elegantní sportovní veslování uprostřed panenské přírody. Ponořte se do světa vodních sportů a zažijte jedinečnou kombinaci sportovní aktivity a idylického prostředí při veslování v Horním Rakousku.

Skutečný argument pro vstup do světa veslování: veslování je jedním z nejzdravějších sportů na světě. Trénink celého těla, který je při správné technice opravdu zábavný. Sám nebo ve skupině. Ta druhá je nejen společenským zážitkem, ale především posiluje týmového ducha - všichni jsou přece na jedné lodi... A navíc je tento sport skvělým způsobem, jak si užít hornorakouskou krajinu.

© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/Stefan Mayerhofer: An der Regattastrecke in Ottensheim an der Donau
Eine Ruderin trägt ihr Boot und die Ruder kopfüber aus dem Wasser der Regattastrecke Ottensheim. Im Hintergrund das bewaldete Donauufer sowie die Ruderstrecke.

Veslařské kluby

Jak snadno to vypadá pro veslařské profesionály, když veslují v jednom šiku a kloužou po vodě pekelným tempem. Kloužou hladce - i když tento sport vyžaduje také sílu a vytrvalost. Na hornorakouských jezerech a řekách si při něm procvičíte celé tělo.

Než se však euforicky vrhnete do vody, měli byste si nechat vysvětlit veslařské pohyby od kvalifikovaného trenéra. Veslařský klub v Gmundenu nabízí týdenní tréninky pro neobjevené talenty, intenzivní kurz pro pokročilé veslaře a tréninky zaměřené na mládež pro chlapce a dívky. Veslařské kluby v širším okolí Lince nabízejí také tréninkové výlety a tréninky.

© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Stefan Mayerhofer: Lisa Farthofer bei Vorbereitungen zum Rudern in Ottensheim in Oberösterreich
Lisa Farthofer bei Vorbereitungen zum Rudern in Ottensheim in Oberösterreich

Neuvěřitelně dojemné
Veslování v Horním Rakousku

video