© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Den Abend vor dem beleuchteten Ars Electronica Center in Linz ausklingen lassen.
Mehrere Menschen sitzen in der Abenddämmerung vor dem Ars Electronica Center und unterhalten sich. Sie genießen den Sommerabend und den Ausblick auf das rot beleuchtete Museum sowie das beleuchtete Linzer Stadtzentrum und die Nibelungenbrücke.
Hledám
Hledat
Zavřít

Windischgarsten | Tradice spojená s modernou

Windischgarsten, Oberösterreich, Österreich

Trhová obec Windischgarsten je centrem prázdninového regionu Pyhrn-Priel.

Na to se chytíš ...

Zážitková hora Wurbauerkogel ve Windischgarstenu nabízí najednou hry, radost i napětí. Sedačkovou lanovkou se pohodlně dostanete z nástupní stanice v údolí k horské stanici, kde se nachází hoská restaurace s krajovými pochoutkami. Panoramatická věž Vás nadchne výhledem na okolní horský svět – na 21 dvoutisícovek – a dále napínavou výstavou o Národním parku Kalkalpen. Pokud jste se během jízdy ještě pořád dostatečně nenadýchali čerstvého vzduchu, měli byste využít Alpine Coaster - alpskou horskou dráhu fungující za každého počasí. Bláznivou rychlostí projedete dokola, budete se řítit přes skokánky a vlny. Když už mluvíme Karacho: I v nově vybudovaném bikepark na Wurbauerkogel můžete nechat vítr opravdu hvízdá kolem našich uší. Tři trasy pro horská kola - kontinuální Trail (lehké), freeride hřiště (uprostřed) a sjezdovka (těžké) - jsou k dispozici pro toto. Ti, kteří dávají přednost klipy s lukem a šípem podrostem bere na 3D lukostřelba kurz kamzíky, vlk a ponesou památky. Horolezci kontrast nárůst Ferrata Park Bannholz zdi k obloze. Výrazná skalní věž, která vyrůstala v ovzduší stoupá na úpatí Wurbauerkogels, nabízí čtyři úrovně obtížnosti stoupá v A / B až D / E

Kultura na nejvyšší úrovni

Kulturní dům Römerfeld ve Windischgarstenu – multifunkční kulturní dům – slouží na jednu stranu jako místo kulturních setkání a na druhou stranu je pronajímán k seminářům a kongresům. V zimních měsících Vám nezapomenuté zážitky obstarají oslnivé noční plesy. Události jako tradiční setkání lederhosen nepostradatelnou součástí kulturního života Windischgarsten jsou také.

"UNESCO Niglo průvod"

Každý rok 5. prosince sejdou v Windischgarsten tajemných postav. Připravte se na průvodu Niglo, který existuje jen tady. Tato výlučnost dal dění poprvé popsal před více než 150 lety, a to i položka v seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Mnohé ze zúčastněných postav a jejich tradičních kostýmů a masek lze zde nalézt pouze v Garstnertal. Chcete něco opravdu speciálního? Pak zamiřte k tomuto minulého adventní akci!

Sportovní terén

Koupaliště, krytý bazén, fotbalové a volejbalové hřiště, skate park, tenisové kurty, asfaltované dráhy, lezení, paragliding – vše pod heslem zůstat fit. Pro příznivce zimních sportů jsou připraveny běžkařské stopy, ledové dráhy na bruslení i metanou nebo můžete vyrazit do blízkého lyžařského střediska Wurzeralm nebo lyžařského střediska Hinterstoder. 

Vzhůru do nočního života Windischgarstenu

Kdo by se rád pobavil také v pokročilejší hodině, ten může ve Windischgarstenu posedět v barech a tančírnách. Oslavuje se například ve známém podniku „Monte“, hudebním baru pro mladé a všechny, kteří si mládí uchovali, nebo v podniku Almsrausch Windischgarsten.

Historie Windischgarsten  • 2.392obyvatel

  • 4,91 km²plocha

  • 601 - 630 m nadmořská výška

  • 47.72, 14.33GPS souřadnice

A3: Nürnberg - Regensburg - Passau – po dálnici směrem Wels (A8) až k uzlu Voralpenkreuz – dále po dálnici (A9) - A9 Exit Roßleithen/Windischgarsten

A1: Západní dálnice Salzburg (A1) směr Graz – u uzlu Voralpenkreuz dále po dálnici (A9) - A9 Exit Roßleithen/Windischgarsten


Nádraží Linz - Windischgarsten

Graz - Selzthal - Windischgarsten
Letiště Linz/Hörsching

Letiště Salzburg/Wolfgang Amadeus Mozart

Letiště Graz/Thalerhofgarsten

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku

kontakt & servis


Windischgarsten | Tradice spojená s modernou
Gemeindeamt Windischgarsten
Hauptstraße 5
4580 Windischgarsten

telefon +43 7562 5255
E-Mailgemeinde@windischgarsten.ooe.gv.at
webwww.windischgarsten.at/
https://www.windischgarsten.at/

Mluvíme následujícími jazyky

německý
anglicky

powered by TOURDATA