© Foto Oberösterreich Tourismus GmbH/Moritz Ablinger: Campingurlaub in Oberösterreich. Frau schaut aus dem Fenster des fahrenden Campers und lacht.
Campingurlaub in Oberösterreich. Frau schaut aus dem Fenster eines fahrenden Campers und lacht. Im Hintergrund sind die Straße und Landschaft zu erkennen.
Hledám
Hledat
Zavřít

Cesta e-autem po Horním Rakousku

Vydejte se s námi na okouzlující cestu elektromobilem po Horním Rakousku. Poznejte malebné kopce Mühlviertelu, přírodní ráj národního parku Kalkalpen, fascinující hory regionu Pyhrn-Priel, oblast kolem majestátního Dachsteinu v Salzkammergut a nádherné údolí Dunaje. Na trase budete mít čas objevovat památky, které stojí za to vidět, a načerpat nové síly. A nebojte se, po cestě a v hotelech jsou samozřejmě k dispozici nabíjecí zařízení pro vaše e-auta. Užijte si nezapomenutelnou cestu šetrnou k životnímu prostředí.

Příjezd na začátek trasy:
Genießerhotel Bergergut v Afieslu.

Cesta začíná v Genießerhotelu Bergergut  v půvabné vesničce Afiesl v Mühlviertelu u vřelých hostitelů Evy-Marie Pürmayerové a Thomase Hofera. Tento přátelský pár klade velký důraz na přírodu, podporuje místní výrobce a je zastáncem udržitelného životního stylu, což se odráží i v jejich kuchyni. Thomas Hofer je šéfkuchařem. Vyčaruje vynikající pokrmy ze surovin od místních farmářů a čerstvých bylinek z vlastní zahrady. Stolní prostírání pochází od talentovaných tkalců lnu v regionu a jemný porcelán je dodáván z malého studia v Mühlviertelu. Eva-Maria Pürmayer je hrdá na svou domovinu, miluje tradice a je zanícená pro „zelené cestování“. Součástí toho jsou nejen koncepty alternativní energie, ale také infrastruktura pro nabíjení elektřiny v hotelu.

1. etapa:
Afiesl - Roßleithen

190 kilometrů, doba jízdy: 3 hodiny

První etapa vede z Afieslu přes Bad Leonfelden do živého zemského hlavního města Lince, dále do Steyru a národního parku Kalkalpen. Přes Großraming a Rosenau trasa nakonec pokračuje do Roßleithenu.

Vila Bergzauber, postavená v roce 1900 a romanticky umístěná na kopci, stejně jako nové útulné a moderní zemní domky umožňující vlastní stravování nenechávají nic náhodě. Užijte si bazén se slanou vodou a nádherný výhled na horský svět Tote Gebirge.

Trasa a nabíjecí místa v 1. etapě

 

2. etapa:
Roßleithen - Gosau

155 kilometrů, doba jízdy: 3 hodiny

Z Roßleithenu přes Klaus, Micheldorf a Pettenbach k jezeru Traunsee s Gmundenem, Altmünsterem a Ebensee, dále do Bad Ischlu a Bad Goisernu a přes jezero Hallstättersee do Gosau se zajížďkou do Hallstattu a Obertraunu.

V Gosau am Dachstein na vás čeká nová dimenze rodinné dovolené ve Familux Resort Dachsteinkönig: 105 apartmánů a 12 chatek, k tomu wellness a sauna o rozloze 1 000 m², krytý dětský koutek o rozloze 2 000 m², kino a divadlo, bowling, motokárová dráha, sportovní hala a mnoho dalšího.

Trasa a nabíjecí místa v 2. etapě

3. etapa:
Gosau - Haibach ob der Donau

176 kilometrů, doba jízdy: 3 hodiny

Z Gosau přes Bad Ischl, Attersee, Steyrermühl, Schwanenstadt, Meggenhofen do Bad Schallerbach a přes Eferding, Stroheim a Hartkirchen do Haibach ob der Donau.

Riverresort Donauschlinge  se nachází přesně v ohybu, kde se Dunaj stáčí v 180° smyčce. Ze slunné terasy můžete pozorovat ruch na Dunaji a podél něj a zároveň si pochutnávat na vynikajících místních specialitách.

Trasa a nabíjecí místa v 3. etapě

 

Další informace o projektu „GRAN TURISMO ELECTRIC. Společně pro cestovní ruch, mobilitu a technologie“

Novinář a podnikatel Christian Clerici, zakladatel projektu „GRAN TURISMO ELECTRIC. Společně pro cestovní ruch, mobilitu a technologie“, byl na trase tohoto turné v Horním Rakousku.


GTE je ideální pro komunikaci změn zábavnou formou, která lidi nadchne pro změnu a zároveň ukáže, jak je Rakousko krásné a jedinečné.
Christian Clerici
Gran Turismo Electic Mastermind