Herr in Sportkleidung mit Rucksack steht auf einem Felsen mitten in der Bergwelt der Pyhrn-Priel Region in Oberösterreich. Im Hintergrund schroffe Berge und ein bewölkter Himmel.

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Static Map

Vodní zámek Ort v Traunsee

Následující fotogalerii si můžete prohlížet pomocí tlačítek s šipkami (vlevo, vpravo).
Zvláštní vlastnosti
Domácí zvířata povolena
vhodné za každého počasí
vhodné pro skupiny

Vodní zámek Ort v Traunsee i přilehlé panství mnohokrát v průběhu staletí změnily své majitele. Do vodního zámku se návštěvníci dostanou po ca 130 m dlouhém dřevěném mostě – pozoruhodná arkádová stavba je od roku 1995 ve vlastnictví obce Gmunden.Na levé straně vnitřního nádvoří je vyznačeno, kam až sahala voda při různých povodních (místní těmto značkám říkají „Göß Höh“) – v roce 1594 byl zámek zatopen až do výšky 2,97 m, voda se tehdy dostala až do nejvyššího patra galerie. Malá zámecká kaple je zasvěcena svatému Jakubovi. Na zámecké věži, za kterou se téměř schovají čtyři menší kostelní věžičky, naleznete letopočet 1092, což je rok, ve kterém byl vodní zámek s přilehlou malou zámeckou kaplí vystavěn. Oltáři vévodí obraz Nanebevzetí Panny Marie spolu se sv. Jakubem Starším, patronem kostela. Zatímco podoba vodního zámku zůstala téměř stejná, jeho pevninská část vděčí za svůj současný vzhled přestavbě, kterou financoval arcivévoda Jan Nepomuk Salvátor. Ten nechal levé křídlo vnitřního nádvoří vyzdobit erby bývalého vlastníka panství. Na nádvoří stojí studna zdobená uměleckým kováním. Při rekonstrukci byly významně upraveny i vnitřní prostory zámku. V roce 1890 se arcivévoda vydal na lodi „Sv. Markéta“ do Jižní Ameriky. Poslední zpráva od něj dorazila 12. července 1890, od tohoto data je i se svou lodí považován za nezvěstného.


Vodní zámek Ort se proslavil v seriálu „Zámecký hotel Orth“. Dnes sem návštěvníci míří do restaurace „Orther Stub´n“ nebo na svatby, jedná se o oblíbenou svatební lokaci.


V předvánočním čase je vodní zámek Ort v Traunsee dějištěm slavného adventu na zámku.

Kontakt & servis

Vodní zámek Ort v Traunsee
Ort 1
4810 Gmunden

Telefon: +43 7612 794-400
E-Mail: kulturabteilung@gmunden.ooe.gv.at
Web: schlossort.gmunden.at/

Stadtgemeinde Gmunden - Seeschloss Ort
Ort 1
4810 Gmunden

Telefon: +43 7612 794-400
E-Mail: kulturabteilung@gmunden.ooe.gv.at
web: schlossort.gmunden.at/

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA

  Možnosti placení


 • bar

Slevy

Slevy (věk / skupiny):

 • děti
 • skupiny

Způsobilost

 • Vhodné za každého počasí
 • Vhodné pro skupiny
 • Domácí zvířata povolena
 • Vhodné pro jednotlivce
 • Vhodné s přáteli
 • Vhodné ve dvou

Bezbariérovost

Für Informationen beim Kontakt anfragen.

Sehenswürdigkeiten
Vodní zámek Ort v Traunsee
Gmunden

Vodní zámek Ort v Traunsee i přilehlé panství mnohokrát v průběhu staletí změnily své majitele. Do vodního zámku se návštěvníci dostanou po ca 130 m dlouhém dřevěném mostě – pozoruhodná arkádová stavba je od roku 1995 ve vlastnictví obce Gmunden. Na levé straně...