Herr in Sportkleidung mit Rucksack steht auf einem Felsen mitten in der Bergwelt der Pyhrn-Priel Region in Oberösterreich. Im Hintergrund schroffe Berge und ein bewölkter Himmel.

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Rekreační oblast Grünberg a stezka korunami stromů

Gmunden, Oberösterreich , Österreich

Vysoko nad krásným městečkem Gmunden leží rekreační oblast Grünberg, která nabízí přírodní zážitky bez stresu – 20 kilometrů vynikajících tras pro pěší turistiku, napínavá naučná stezka a dostatek útulných míst, kde se návštěvníci mohou zastavit (Grünbergalm, Ramsaualm am Laudachsee a další).

Od poloviny června 2014 Vás do nadmořské výšky téměř 1.000 m n. m. bezpečně a pohodlně dopraví nová moderní lanovka na Grünberg. Od horní stanice lanovky se můžete vydat na jednoduché a zčásti bezbariérové trasy pro pěší turistiku k jezeru Laudachsee nebo, pokud máte dostatečné zkušenosti a kondici, dále na Traunstein, kterému se přezdívá „Strážce Solné komory“.

Kromě letní bobové dráhy „Grünbergflitzer“ a dobrodružného hřiště s nízkými lanovými překážkami mohou od konce července 2018 návštěvníci vyzkoušet i novou stezku korunami stromů.

Stezka korunami stromů, která je dlouhá celkem 1.400 metrů a na některých místech se tyčí až 21 metrů nad zemí, začíná přímo pod penzionem Grünbergwirt. Po ca. 90 metrech se návštěvníci dostanou na první vyhlídkovou platformu, která nabízí výjimečný výhled na Gmunden a severní břeh jezera Traunsee. Stezka vrcholí 39metrovou rozhlednou, ze které můžete obdivovat jak jižní část jezera Traunsee a masiv Dachsteinu, tak Podunají. Dohlédnete až k Šumavě!

Stezka končí u úpatí rozhledny v blízkosti horní stanice gondolové lanovky, která je, stejně jako horská chata, bezbariérová.

Stezku oživuje několik zastávek, na kterých se dozvíte o vlastnostech i zvláštnostech místní flóry a fauny. Tyto vzdělávací stanice byly připraveny ve spolupráci s regionálními sdruženími na ochranu přírody a Rakouskými spolkovými lesy. Zkrátka nepřijdou ani milovníci zážitků a zábavy. Proto jsou na stezce i odbočky se zastávkami, na kterých můžete bezpečně balancovat nad „propastí“ a plně si uvědomit, v jaké výšce se nacházíte. Tyto zastávky nejsou bezbariérové.

Stezka korunami stromů, to je napínavý a naučný zážitek v nedotčené přírodě, který si užijí všichni bez ohledu na věk.

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku
  • Vhodné pro děti (v libovolném věku)
  • Vhodné s dítětem

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

Grünberg Seilbahn

Grünberg Seilbahn

Karl-Josef-Frey-Gasse 4, 4810 Gmunden

+43 0 50140
info@gruenberg.info
www.gruenberg.info

Parkplatz Grünberg Seilbahn

Parkplatz Grünberg Seilbahn

Karl-Josef-von-Frey-Gasse 4, 4810 Gmunden

Sommerrodelbahn "Grünberg-Flitzer"

Sommerrodelbahn "Grünberg-Flitzer"

Grünberg, 4810 Gmunden

+43 664 8118417
o.berger@traunseenet.at

kontakt & servis


Rekreační oblast Grünberg a stezka korunami stromů
Karl-Josef-von-Frey-Gasse 4
4810 Gmunden

+43 50 140 - 1
info@gruenberg.info
www.gruenberg.info
http://www.gruenberg.info

kontaktní osoba
Grünberg Talstation
Grünberg-Seilbahn Gmunden
Karl-Josef-von-Frey-Gasse 4
4810 Gmunden

+43 50 140 - 1
info@gruenberg.info
www.gruenberg.info

Mluvíme následujícími jazyky

německý
anglicky

powered by TOURDATA