© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Bergerlebnisse in der Pyhrn-Priel Region in Oberösterreich
Herr in Sportkleidung mit Rucksack steht auf einem Felsen mitten in der Bergwelt der Pyhrn-Priel Region in Oberösterreich. Im Hintergrund schroffe Berge und ein bewölkter Himmel.
Hledám
Hledat
Zavřít

Túra Dolomitensteig

 • vhodné pro rodiny
 • okružní cesta

 Interaktivní výškový profil

Stáhnout GPS data
Vytvořit PDF

CZ: Tour-Details

Číslo turistické cesty: Beschilderung Dolomitensteig
výchozí místo: 4573 Hinterstoder
Cílové místo: 4573 Hinterstoder

délka trvání: 4h 50m
délka: 8,8 kilometer
Výškové metry (vzestupně): 827m
Výškové metry (sestupně): 832m

nejnižší bod: 709m
nejvyšší bod: 1.379m
Obtížnost: střední
Kondice: střední
panoráma: výlet snů

povrch cesty:
Lezecká stezka, Turistická cesta

powered by TOURDATA

 

Dolomitensteig je každoročně od 15. září do 1. října z loveckých důvodů uzavřen.

Stoderská túra Dolomitensteig – idylické horské louky, nezkrotné skály a horské panorama

Horský hostinec Baumschlagerreith (724 m n.m.) na konci údolí Stodertal je výchozím bodem stezky Stoderer Dolomitensteig, jedné z nejkrásnějších panoramatických stezek východních Alp.

 

Stezka Stoderer Dolomitensteig začíná vedle velké stáje doprava, nejdříve vede lesní cestou přes louky v mírném stoupání až k první zákrutě. Přímo v zatáčce odbočuje z lesní cesty, stoupá přes násep a sleduje úzkou pěšinu podél příkopu až k potoku. Ten přejdete, dojdete na konec lesní cesty a hned poté začíná prudký výstup serpentýnami bukovým lesem.

 

Místečko na svačinu s ohromujícím horským panoramatem

Než se dostanete k prvnímu sedlu, připomene zvláště strmé místo „Kuhstückl“ náročný výstup s dobytkem, který byl na horské louky vyháněn až do poloviny 20. století. V sedle máte za sebou první polovinu výstupu k chatě. Dopřejte si malý odpočinek, udělejte odbočku na vysunutou skálu a vychutnejte si nádherné výhledy do hlubokého údolí.

 

Stoupáte dále ve stínu bukové lesa, až se lesní porost prosvětlí a před vámi se na prvních horských loukách objeví neobhospodařovaná horská chata Hochsteinalm (1.296 m n.m.). První zaslouženou svačinu si můžete dopřát u chaty Lögerhütte (neobhospodařovaná), která je již dobře viditelná v řídkém modřínovém lese a vzdálená už jen několik kroků. Po asi 600 zdolaných výškových metrech zve k příjemnému odpočinku lavička před chatou Almhütte. Výhled na majestátní hory, jejichž úbočí zvrásnila divoká údolí, je opravdu fascinující. Před vámi se otevře řadu vrcholů Großer Priel (2.514 m), dominantní Spitzmauer (2.442 m) a Ostrawitz (1.824 m), na severozápadě Hochkästen (2.389, resp. 2.352 m), Brandleck (2.247 m), Turmtal, Hebenkas (2.285 m), Hochplanberg (2.229 m), Wassertal, Großer Kraxenberg (2.195 m), Schobertal, Großer Brieglersberg (2.148 m), Sigistal, Gamsspitz (2.057 m), Salzsteigjoch, Gamsstein (1.994 m) a Almkogel (2.116 m) na jihu. Podíváte-li se na severovýchod, spatříte údolí Stodertal na úpatí hory Kleiner Priel (2.134 m) v celé jeho šíři. Bizarní skaliska a vodopády v kaskádách.     

 

Nad začíná vlastní stezka Lögeralm, která v následujícím úseky rozhodně vyžaduje, abyste měli s horskými túrami dostatečné zkušenosti a neměli závratě z výšek. Úzká stezka probíhá v mírném zvlnění podél příkrých stěn skal, přes příkopy, vrcholky a kolem vodních struh a bizarních skalních formací. Tady se ukáže, proč dostala stezka své jméno Dolomitensteig / Dolomická stezka: Křehký vápenec, dolomit, se svými příkrými skalami a haldami sutě, se tu představuje jako v geologické obrázkové knize. Stále více skalním terénem se blížíte k lany zajištěnému sestupu do příkopu Schwarzgraben a již z dálky slyšíte šumění malých vodopádů. Druhá, nově zřízená a nanejvýš romantická varianta vede přímo podél tůňovitých kas, které za horkých dní zvou k osvěživé koupeli v křišťálově průzračné vodě. Pozvolná sestup neobyčejnou krajinou.   

 

Technicky méně náročná je další úsek stezky, vyznačující se velkou rozmanitostí. Nedotčené lesy, nezvyklé skalní formace a grandiózní panoramatické výhledy se střídají na cestě, která se svažuje do údolí po mírném svahu. Tato nádherná část přechází pomalu v lesní cestu, která končí po vrcholem Schwarzkogel (1.418 m) v ohromné strouze ze suti a kamene. Tady u části Poppensand se krajina náhle mění: oslnivě bílá kamenná poušť se rozkládá v odstíněně zářivé zeleni horské vegetace. Stezka prochází kolem haldy sutě směrem do údolí a nedaleko Poppenalm (1.054 m) Vás dovede k průsmyku Salzsteigjoch. Poslední úsek túry vede lesní cestou, kdy se po čtyřech až pěti hodinách dostanete zpět k parkovišti u Baumschlagerreith.  

 

Upozornění:

·      Doporučujeme horskou obuv

·      Alpská cesta, zčásti jištěná ocelovými lany

·      Pro zdárné zdolání nutnost dostatečných zkušeností s horskými túrami, turisté nesmí trpět závratí z výšek!

·      Z důvodu lovecké činnosti je stezka každoročně uzavřena od 15. září do 1. října.

 

výchozí bod: Hostinec Baumschlagerreith
cílový bod: Hostinec Baumschlagerreith

další informace:
 • okružní cesta
 • možnost zajistit stravu

Z loveckých důvodů uzavřeno od 15. září do 1. října každého roku!

dosažitelnost / příjezd

9 Konec St Pankraz / Hinterstoder, odbočit doleva na B138 směrem Hinterstoder, v zatáčce řeky dřezu směrem Hinterstoder / Stodertal, po hlavní silnici přes Hinterstoder přes na dně údolí, postupujte podle značek na penzionu Baumschlagerreith, asfaltovou silnici u penzionu.

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku
 • Vhodné pro skupiny
 • Vhodné pro děti (10 - 14 roky / roků)
 • Vhodné pro mladistvé
 • Vhodné pro seniory
 • Vhodné pro jednotlivce
 • Vhodné s přáteli
 • Vhodné ve dvou
 • Vhodné s dítětem
Výhodné roční období
 • jaro
 • léto
 • podzim

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.


Túra Dolomitensteig
Pyhrn-Priel Tourismus GmbH
Hinterstoder 38
4573 Hinterstoder

telefon +43 7564 5263
fax +43 7564 5263 - 30
E-Mailhinterstoder@pyhrn-priel.net
webwww.urlaubsregion-pyhrn-priel.at
http://www.urlaubsregion-pyhrn-priel.at

Navštivte nás také na

navštiv naši fanouškovskou stránku na Facebooku navštiv nás na Instagram navštiv nás na Pinterest náš videokanál na Youtube

Mluvíme následujícími jazyky

německý

 Interaktivní výškový profil

Stáhnout GPS data
Vytvořit PDF

CZ: Tour-Details

Číslo turistické cesty: Beschilderung Dolomitensteig
výchozí místo: 4573 Hinterstoder
Cílové místo: 4573 Hinterstoder

délka trvání: 4h 50m
délka: 8,8 kilometer
Výškové metry (vzestupně): 827m
Výškové metry (sestupně): 832m

nejnižší bod: 709m
nejvyšší bod: 1.379m
Obtížnost: střední
Kondice: střední
panoráma: výlet snů

povrch cesty:
Lezecká stezka, Turistická cesta

powered by TOURDATA