© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Bergerlebnisse in der Pyhrn-Priel Region in Oberösterreich
Herr in Sportkleidung mit Rucksack steht auf einem Felsen mitten in der Bergwelt der Pyhrn-Priel Region in Oberösterreich. Im Hintergrund schroffe Berge und ein bewölkter Himmel.
HledámHledat
Zavřít

Kefermarkt

Kefermarkt, Oberösterreich, Österreich

Už zdáli viditelný zámek Weinberg trůní nad obcí Kefermarkt. Objevte naše pamětihodnosti a nechte vzápětí rozmazlit své jazýčky v našich hostincích.

Kefermarkt je v první řadě spojován s pozdně gotickým křídlovým oltářem, který byl vyřezán z lipového dřeva neznámým mistrem.

Zámek Weinberg, nejmohutnější hradní stavba v zemi, byl poprvé zmíněn roku 1274. Christoph v. Zelking nechal v letech 1470 až 1497 zřídit kostel a gotický oltář. Dnes slouží zámek Weinberg jako zemské vzdělávací centrum ve věcech hudby a životního prostředí. V nádherných místnostech (Rytířský sál, Ahnensaal, Císařská místnost) s pozoruhodnými štukovanými stropy kachlovými kamny se konají společenské a kulturní akce. Přes 20 let je zámek dějištěm Weinbergského adventu – jednoho z nejkrásnějších vánočních trhů v Rakousku. Zámek Weinberg lze také pronajmout na svatby. Existuje snad krásnější místo, kde si můžete říct své ano, než romantická atmosféra zámku?

Nezáleží na tom, kolik hostů na svou svatbu chcete pozvat, určitě pro Vás najdeme vhodný sál, kde se Váš nezapomenutelný den může odehrát. Další raritou v Kefermarktu je 1. hornorakouská esoterická naučná stezka kyvadélka (Pendellehrpfad). Na této cca. 1 km dlouhé naučné stezce, si návštěvníci mohou v 10 stanovištích vyzkoušet své „proutkařské“ schopnosti.
1.hornorakouské naučné stezce o pivu (Bierlehrpfad) se podařilo sestavit okružní tematickou stezku s úchvatnými výhledy. Další, cca. 1,5 km dlouhá naučná stezka s tématem „Staré vědění - nově zažít“ pojednává o původním životě lidí v souznění s přírodou.

Individuální denní programy:
Tel.: +43 7947 5910
E-mail gemeinde@kefermarkt.ooe.gv.at


  • 2.200obyvatel

  • 28 km²plocha

  • 512 m nadmořská výška

  • 48.44, 14.54GPS souřadnice

Po dálnici Mühlkreisautobahn A7 z Lince ve směru Freistadt popř. Praha; na konci dálnici v Unterweitersdorfu potom po B310 do leva ve směru Freistadt/Praha a poté po cca. 10 km vpravo do obce Kefermarkt. (Linec-Kefermarkt = 33km)
Vlakem: Linec nádraží - Kefermarkt = 43 km. (Železniční dráha Linz - Summerau - Praha)
Linz/Hörsching - Odsud autobusem nebo taxi k hlavnímu nádraží Linec a po železniční dráze Linz-Summerau-Praha do Kefermarktu. (43 km).

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku

kontakt & servis


Kefermarkt
Gemeindeamt Kefermarkt
Oberer Markt 15
4292 Kefermarkt

telefon +43 43 5910
fax +43 7947 5910 - 25
E-Mailgemeinde@kefermarkt.ooe.gv.at
webwww.kefermarkt.at
http://www.kefermarkt.at

Navštivte nás také na

navštiv naši fanouškovskou stránku na Facebooku Navštivte naši stránku na Wikipedii

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA