© Foto Oberösterreich Tourismus/Pyhrn-Priel/Stefan Mayerhofer: Zwei Frauen und ein Mädchen wandern auf einem Forstweg neben der Dörflmoaralm in Roßleithen im Nationalpark Kalkalpen in der Urlaubsregion Pyhrn-Priel.
Zwei Frauen und ein Mädchen wandern auf einem Forstweg neben der Dörflmoaralm in Roßleithen im Nationalpark Kalkalpen.
Hledám
Hledat
Zavřít

Cyklostezka údolím Steyrtal - Steyrtalradweg R8

 • vhodné pro rodiny
 • vhodné pro děti (v libovolném věku)
 • umělecky zajímavý, -á, -é
 • možnost ubytování

 Interaktivní výškový profil

Stáhnout GPS data
Vytvořit PDF

CZ: Tour-Details

Číslo turistické cesty: R8
výchozí místo: 4400 Steyr
Cílové místo: 4572 St. Pankraz

délka trvání: 4h 18m
délka: 49,4 kilometer
Výškové metry (vzestupně): 498m
Výškové metry (sestupně): 258m

nejnižší bod: 288m
nejvyšší bod: 530m
Obtížnost: střední
Kondice: střední
panoráma: výlet snů

povrch cesty:
Asfalt, Cesta / stezka, štěrk, suť, Ulice, Turistická cesta, Ostatní

powered by TOURDATA

Cestou po starých kolejích...
Cesta na kolech plná zážitků pro celou rodinu, po trase bývalé železniční tratě údolím řeky Steyr!
Tajný tip: ideálním začátkem cesty na kolech steyerským údolím je příjezd historickým vlakem (Steyrtal-Museumbahn) ze Steyru do Grünburgu, který jezdí o víkendech od června do října. Přeprava kol je zdarma!
Informace o jízdním řádu: Tel. +43 676 / 5368717


Rodinná turistická stezka pro cyklisty R 8 vede těsně kolem řeky Steyr, podél pláží, odpočívadel, zážitkových zastávek, vyhlídek a kaňonů - ze Steyru na severu až do St. Pankraz na jihu (úsek mezi obcemi Klaus a St. Pankraz bude hotov na jaře 2019!). Vzhledem k tomu, že celá trasa cyklistické stezky údolím řeky Steyr vede převážně po rovině, je tato cesta vhodná především pro rodiny s dětmi.
Najednou zapíská parní lokomotiva:
Celý úsek cyklostezky mezi Untergrünburgem a obcí Klaus provází trasu železnice Steyrtalbahn. Dnes je tato trať provozována jako historická železnice mezi městem Steyr a obcí Grünburg.
Směrem na sever si můžete trasu prodloužit až do Steyru. Směrem na jih můžete pokračovat od obce St. Pankraz přes národní park cyklistickou stezkou R 31 až do Windischgarstenu , kde navážete na stezku hornorakouským předhůřím R 9 (Hintergebirgsradweg) a budete pokračovat cyklistickou stezkou R 7 podél řeky Enns (Ennsradweg).
Tím uzavřete okruh a vrátíte se zpátky do Steyru. Severně od obce Klaus navazuje cyklostezka údolím řeky Steyr na cyklistickou stezku R 10 údolím řeky Krems (Kremstalradweg).Alternativní možnosti okružních tras
Cyklistický okruh R 801 - Mollner Runde, na který můžete najet u restaurace Leonsteinerhof, u odbočky na Frauenstein nebo u rekreačního centra Klauser See vás povede přírodou kolem Ramsau, kolem poutního kostela Frauenstein a podél potoka Effertsbach, krajem, ve kterém vyrostla spisovatelka Marlen Haushoferová. Tato cyklostezka je vhodná pro sportovně založené cyklisty, nebo pro cyklisty vybavené elektrokolem.
Cyklistický okruh R 802 - Steinbach Runde, na který můžete najet u muzejní lávky ve Steinbachu, u mlýna Haunoldmühle v Obergrünburgu vás povede malebným městečkem Steinbach/Steyr. Vyplatí se odbočit na naučnou energetickou zážitkovou stezku s vyhlídkami a místy, vyzařujícími pozitivní energii.

Fakta:
Celková délka: Steyr - St. Pankraz (od jara 2019) 55 km
Steyr - Grünburg: 20 km
Grünburg - Klaus: 24 km
Klaus - St. Pankraz: 11 km

Dobrá rada!! Pokud se vydáte na cestu po proudu řeky z jihu na sever – z obce St. Pankraz do Steyru – pak vám určitě přijde vhod přirozený spád terénu!Cyklostezka údolím řeky Steyr – nově upravená!
Nechte se překvapit a zotavte svou duši na nových odpočívadlech, vyhlídkách, zážitkových zastaveních a přírodních koupalištích podél cyklistické stezky údolím řeky Steyr od Grünburgu až po Klaus. Nově upravená cyklostezka umožňuje projet celým steyrským údolím. Výhledy do propastných hloubek, jejichž krása vám vezme dech, zvou k návštěvě tohoto jedinečného kraje podél řeky.

Národní park, dřevěný pavilon
Zvláště krásným místem k osvěžení a odpočinku na cestě po cyklistické stezce je dřevěný pavilon poblíž Leonsteinu u parkoviště Fürnkranz, který byl vybudován správou národního parku Vápencové Alpy (Nationalpark Kalkalpen). Jde o jedno z míst, kde může začít vaše putování na kolech podél řeky Steyr. Získáte zde informace především o národním parku Vápencové Alpy, ale také o historické železnici vedoucí údolím řeky Steyr. Koleje procházející kolem pavilonu lákají nejen děti ale i dospělé, aby vyzkoušeli rovnováhu, a dřevěný vláček se stává nejžádanější hračkou pro malé děti. Na nově vybudovaném parkovišti najdete dostatek parkovacích míst i WC.
 
Plošina s výhledem do propasti
Výhled do propasti, který vám vezme dech, se nabízí z okraje steyerské propasti v Leonsteinu, krátce poté/předtím, než přejedete státní silnici. Z bezpečí vyhlídkové plošiny si můžete užívat výhled do kaňonu řeky Steyr.
 
Zážitkové zastávky
Aby cesta na kole bavila i malé cyklisty, budou vás čas od času vybízet malé zážitkové zastávky ke hrám a řešení hádanek. Například ve Steinbachu/Steyru v části obce Pieslwang děti čekají přímo u cesty na obrovských kartičkách ze hry Bandolo obtížné otázky. Ale žádné obavy! Jestli jste zvolili správnou nebo špatnou odpověď se dozvíte hned, podle správně nebo špatně umístěného provázku.
 
Školní projekt „Stoa Mandl“
Žáci nové střední školy v Grünburgu vytvořili v rámci školního projektu tzv. „Stoa Mandl“ sochy z kamenů z řeky Steyr, upozorňující na různá odpočívadla a zábavné zastávky.
 
Nové cyklistické mapy 
V souvislosti s novou úpravou cyklostezky byla také vydána nová cyklistická mapa na stezku údolím řeky Steyr. Kromě přesné trasy ze Steyru až do St. Pankraz, včetně nových variant R 801 a R 802, obsahuje mnoho užitečných informací pro výlety na kole údolím řeky Steyr. Mapu obdržíte zdarma v turistických informacích - Tourismusverband Steyrtal, v půjčovnách jízdních kol, a v informačním centru národního parku Molln.
 
Půjčovna elektrokol a horských kol
Máte chuť zkusit to na elektrokole? Není problém! Můžete si ho vypůjčit v jedné z provozoven firmy
E-mobility podél cyklostezky údolím řeky Steyr a užít si snadnější jízdu na elektrokole.
Půjčovny elektrokol firmy E-mobility:
Cafe Rafaela v Grünburgu, přímo u cyklostezky: Rezervace kol na tel.: 0650/8519 999
Restaurace s vyhlídkou na jezero „Förster am Klauser See“ v obci Klaus: Rezervace kol na tel.: 0664/4686 450
Půjčovna horských kol
Horská kola si můžete zapůjčit v restauraci Leonsteinerhof, u rodiny Latschenbergerových v Leonsteinu přímo u cyklostezky. Rezervace kol na tel.: 07584/2756
 
Dokončení chybějícího úseku Klaus – St. Pankraz
Na jaře roku 2019 by měl být otevřen dlouho očekávaný úsek cyklostezky mezi obcemi Klaus a St. Pankraz, čímž se uzavře trasa několikadenního zážitkového cyklistického okruhu vedoucího po cyklostezkách kolem národního parku Kalkalpen, která bude začínat např. ve Steyru, povede údolím řeky Steyr a regionem Pyhrn Priel do údolí řeky Enns a odtud zpátky do Steyru.
 
Informace a novou cyklistickou mapu obdržíte zdarma v turistických informacích Tourismusverband Steyr und die Nationalpark Region, tel. +43 7252 53229, info@steyr-nationalpark.at, www.steyr-nationalpark.at


výchozí bod: Steyr – staré město (parkoviště u muzea Arbeitswelt) – Wehrgraben (hradby) – sledujte značení Steyrtalradweg (Cyklostezka údolím řeky Steyr) R8. Národní park odpočívadlo St. Pankraz
cílový bod: Nationalpark Raststation St. Pankraz

další informace:
 • možnost ubytování
 • možnost zajistit stravu

podle chuti a nálady

dosažitelnost / příjezd

Začátek cyklistické stezky směrem od Steyru: A 1 odbočka na Enns – pokračujete po silnici B309 až do Steyru.
Začátek cyklistické stezky směrem od Grünburgu:
Pokud budete přijíždět směrem od Steyru: pojedete po B 122 do Sierningu pak po B 140 na Steyrtal a po státní silnici až do Grünburgu.
Také je možné přicestovat ze Steyru po železnici, historickým vláčkem, projíždějícím údolím řeky Steyr - Steyrtal Museumsbahn.
Informace o jízdním řádu: 0676/5368717 (přeprava kol zdarma)
Začátek cyklistické stezky: Grünburg Museumsbahnhof (nádraží historické železnice)
Parkoviště a začátek cyklistické stezky z odpočívadla Obergrünburg (kousek před obcí Leonstein).
Začátek cyklistické stezky u obce Klaus:
Parkoviště je v obci Klaus u nádraží, nebo můžete zaparkovat u restaurace Gasthaus Seeblick am Stausee (restaurace s vyhlídkou u přehrady)

parkovací poplatky

Parkování zdarma

kyvadlová přeprava

Kyvadlová doprava na kole od května do září mezi Steyrem a Spital am Pyhrn, o víkendech a svátcích. Všechny informace na: www.steyr-nationalpark.at

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku
 • Vhodné pro skupiny
 • Vhodné pro školní třídy
 • Vhodné pro děti (v libovolném věku)
 • Vhodné pro mladistvé
 • Vhodné pro seniory
 • Vhodné pro jednotlivce
 • Vhodné s přáteli
 • Vhodné ve dvou
 • Vhodné s dítětem
Výhodné roční období
 • jaro
 • léto
 • podzim
 • časná zima
 • největší zima, opravdová zima

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.


Cyklostezka údolím Steyrtal - Steyrtalradweg R8
Tourismusverband Steyr und die Nationalpark Region
Stadtplatz 27
4400 Steyr

telefon +43 7252 53229 - 0
E-Mail info@steyr-nationalpark.at
web www.steyr-nationalpark.at/
https://www.steyr-nationalpark.at/

Mluvíme následujícími jazyky

německý
anglicky

 Interaktivní výškový profil

Stáhnout GPS data
Vytvořit PDF

CZ: Tour-Details

Číslo turistické cesty: R8
výchozí místo: 4400 Steyr
Cílové místo: 4572 St. Pankraz

délka trvání: 4h 18m
délka: 49,4 kilometer
Výškové metry (vzestupně): 498m
Výškové metry (sestupně): 258m

nejnižší bod: 288m
nejvyšší bod: 530m
Obtížnost: střední
Kondice: střední
panoráma: výlet snů

povrch cesty:
Asfalt, Cesta / stezka, štěrk, suť, Ulice, Turistická cesta, Ostatní

powered by TOURDATA