Hledám
Hledat
Zavřít

Jízda na elektrokole v Horním Rakousku

Na čele se perlí pot, mírné škubání v lýtkách vysílá do mozku signál: tohle je náročný výstup. Malý spínač přináší úlevu během velmi krátké doby. Protože než se to začne projevovat, je rozumnější nechat kolo pracovat. Koneckonců je to elektrokolo...

Elektrokolo je kolo s dobíjecí baterií a elektromotorem, který podporuje šlapajícího jezdce na náročných úsecích silnic, aniž by však zcela převzal šlapání. Horní Rakousko je - to je jasné - jednou z nejlepších adres, pokud jde o elektrocyklistiku.

Celá spolková země je elektrifikovaná: Od Solné komory, podél Dunaje přes zemské hlavní město Linec až k nejsevernější hranici na Šumavě se rozrůstá stále hustší síť půjčoven elektrokol, nabíjecích stanic a nabídek výletů.

Především však horská a jezerní oblast Solné komory a vrcholky Šumavy nabízejí mnoho příležitostí k rozsáhlému testování "pohonu" elektrického přídavného pohonu. Steyr a oblast národního parku, stejně jako oblast Vitalwelt v okolí Bad Schallerbachu jsou díky malebným podmínkám ideální pro výlety na elektrokole.