© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Bergerlebnisse in der Pyhrn-Priel Region in Oberösterreich
Herr in Sportkleidung mit Rucksack steht auf einem Felsen mitten in der Bergwelt der Pyhrn-Priel Region in Oberösterreich. Im Hintergrund schroffe Berge und ein bewölkter Himmel.
HledámHledat
Zavřít

Šumava

Aigen-Schlägl

kontakt & servis


Šumava

Hauptstraße 2
4160 Aigen-Schlägl

telefon +43 5 7890 - 100
fax +43 5 7890 - 115
E-Mailinfo@boehmerwald.at
webwww.boehmerwald.at
https://www.boehmerwald.at

Navštivte nás také na

navštiv naši fanouškovskou stránku na Facebooku navštiv nás na Instagram náš videokanál na Youtube
powered by TOURDATA

Šumava se představuje jako mírná i divoká krajina!
Po obou stranách hranice na Vás čekají nádherné a nezapomenutelné zážitky v přírodě. Šumava patří mezi nejstarší horstva střední Evropy. 

Před 300 milióny let byly vrcholky této oblasti vysoké jako Alpy. Působení vnějších vlivů však výšky Šumavy zbrousilo a krajina přijala mírnější tvářnost. Tak vznikla krásná vrchovina v oblasti Trojzemí – mezi Horním Rakouskem, Jihočeským krajem a Bavorskem. Poslední velká zalesněná oblast střední Evropy se dvěma národními parky si zachovala původní kouzlo, které jinde již dávno vymizelo. Prázdninový region Šumava v severní části Mühlviertelu je tím správným doporučením pro milovníky přírody a všechny, kteří hledají odpočinek. Je to též domovina krásných tradic. Zdejší lidé jsou si vědomi toho, že příroda na nás může mít léčivý účinek, a své vědění předávají rádi dále. Idylická, silová místa, údolí říček Große, Kleine a Steinerne Mühl a malebné vesničky se střídají s pastvinami a poli a zcelují krajinný ráz šumavského regionu.      
 
„Rozmanitými cestami za silnými místy“ se nazývá nová nabídka v regionu Šumava. Na Cestě zklidnění, jedinečné okružní stezce (123 km) vedoucí k silovým a energetickým místům regionu, nacházejí hosté klid a čerpají novou sílu.