© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Robert Maybach: Užijte si výhled v Horním Rakousku
Užijte si výhled v Horním Rakousku
Hledám
Hledat
Zavřít

Několikadenní treky v Horním Rakousku

Chtěli byste se tak čtyři dny věnovat pěší turistice a hledáte vhodné trasy? V Horním Rakousku vás čekají fantastické několikadenní túry – buď se můžete vydat na trek po horských chatách, podél jezer nebo na relaxační stezky, na několikadenní túry po březích opěvovaného Dunaje nebo na toulky panenskou přírodou v Národním parku Kalkalpen (Vápencové Alpy). Zde najdete v kostce přehled nejkrásnějších několikadenních turistických pěších túr.

Granitpilgern Weg

Délka: 90 km

3 – 4 denní etapy

Cíl i výchozí bod okružní stezky je v městečku St. Martin v regionu Mühlkreis

Na stezce Granitpilgern (Žulová pouť) v regionu Mühlkreis vás budou provázet působivá místa spojená s žulou a vodou – od kostelů a lesních kapliček, přes staré hrady a zámky, až po přírodní zajímavosti. Na tomto pěším výletu si užijete nádherný klid a dobijete baterky. Tempo si určujete sami. Cestou potkáte 24 podniků, ve kterých můžete občerstvit a přenocovat.

Granitpilger-Tour
© Foto Verein Mühlviertler Granitland: Besinnliche Kraftplätze wie dieses steinerne Marterl säumen den Granitpilgern-Wanderweg im Mühlviertel.
Besinnliche Kraftplätze wie dieses steinerne Marterl säumen den Granitpilgern-Wanderweg im Mühlviertel.

Johannesweg

Délka: 84 km

3 – 4 denní etapy

Okružní poutní stezka se startem a cílem v městečku Pierbach

Johannesweg (poutní stezka sv. Jana) - překrásná okružní turistická trasa s 12 zastaveními vede pahorkatinou v regionu Mühlviertel. Duchovní cesta vede poutníky k tomu, aby zaslechli svůj vnitřní hlas, získali vnitřní sílu a důvěru sami v sebe.

Odkaz na Johannesweg
© Foto Tourismusberband Mühlviertler Alm/Hawlan: Johannesbrunnen und Engelskapelle in Pierbach
Zwei Wanderinnen auf dem Johannesweg beim Johannesbrunnen nahe der Engelskapelle in Pierbach.

Kalkalpenweg

Délka: 150 km

11 denní etapy

150 km dlouhá turistická trasa na nejkrásnější místa v okolí národního parku Kalkalpen.

Kalkalpenweg spojuje Ennstal Reichraming s Mrtvými horami poblíž Hinterstoderu. To vede přes Sengsengebirge k Windischgarsten a přes Spital am Pyhrn k Wurzeralm. Odtud vede přes Hinterstoder a Flötzersteig do Sankt Pankraz.

Odkaz na čtyřdenní v

Dálkový trek „Luchs Trail“

Délka: 200 km

11 denních etap

Z Reichramingu přes Národní park Gesäuse do městečka Lunz.

Oblast, kudy tento trek prochází je biotopem, ve kterém žijí rysi. Prochází Národním parkem Kalkalpen (Vápencové Alpy) v Horním Rakousku, Národním parkem Gesäuse ve Štýrsku, až do přírodní rezervace Dürrenstein v Dolním Rakousku. Kdo chce, může projít celou trasu, nebo jen vybrané etapy. Zároveň poskytujeme komplexní nabídky včetně přepravy zavazadelna různě dlouhé etapy tohoto putování.

Odkaz na Luchs-Trail

Trek Solnou komorou kolem horských jezer

Délka: 350 km

20 denních etap

Tento dálkový trek vede úžasnou horskou krajinou Solné komory (Salzkammergut) s 35 jezery po klasických turistických stezkách i regionálních trasách. Oblíbenou trasu si může každý vybrat podle svojí kondice. Autobusem nebo po železnici, lodí nebo lanovkou si navíc můžete některé úseky skvěle zkrátit.

BergeSeen Trail
© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH./Robert Maybach: Rybí piknik u jezera v regionu Salzkammergut v Horním Rakousku
Čtyři mladí lidé na břehu jezera Langbathsee v Horním Rakousku, v pozadí hory regionu Salzkammergut. Tmavovlasá žena sedí se dvěma vousatými muži na zelené louce mezi stromy, vedle nich je rozprostřen ubrus se čtyřmi rybami a krajíci chleba. Plavovlasá žena se k nim právě vrací od jezera.

Dunajská stezka Donausteig – severní břeh

Délka: 411 km

15 denních etap

Na severním břehu Dunaje vede turistická stezka z Pasova (Passau), města tří řek, až do Greinu. Po cestě potkáte mocné hrady, zámky a zříceniny a na pozadí impozantních přírodních scenérií narazíte na mnoho legendárních míst.

Prostě si vyberte své oblíbené etapy!

Více informací