Užijte si výhled v Horním Rakousku

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Několikadenní treky v Horním Rakousku

Chtěli byste se tak čtyři dny věnovat pěší turistice a hledáte vhodné trasy? V Horním Rakousku vás čekají fantastické několikadenní túry – buď se můžete vydat na trek po horských chatách, podél jezer nebo na relaxační stezky, na několikadenní túry po březích opěvovaného Dunaje nebo na toulky panenskou přírodou v Národním parku Kalkalpen (Vápencové Alpy). Zde najdete v kostce přehled nejkrásnějších několikadenních turistických pěších túr.

Granitpilgern Weg

Délka: 90 km

3 – 4 denní etapy

Cíl i výchozí bod okružní stezky je v městečku St. Martin v regionu Mühlkreis

Na stezce Granitpilgern (Žulová pouť) v regionu Mühlkreis vás budou provázet působivá místa spojená s žulou a vodou – od kostelů a lesních kapliček, přes staré hrady a zámky, až po přírodní zajímavosti. Na tomto pěším výletu si užijete nádherný klid a dobijete baterky. Tempo si určujete sami. Cestou potkáte 24 podniků, ve kterých můžete občerstvit a přenocovat.

Granitpilger-Tour
Besinnliche Kraftplätze wie dieses steinerne Marterl säumen den Granitpilgern-Wanderweg im Mühlviertel.

Johannesweg

Délka: 84 km

3 – 4 denní etapy

Okružní poutní stezka se startem a cílem v městečku Pierbach

Johannesweg (poutní stezka sv. Jana) - překrásná okružní turistická trasa s 12 zastaveními vede pahorkatinou v regionu Mühlviertel. Duchovní cesta vede poutníky k tomu, aby zaslechli svůj vnitřní hlas, získali vnitřní sílu a důvěru sami v sebe.

Odkaz na Johannesweg
Zwei Wanderinnen auf dem Johannesweg beim Johannesbrunnen nahe der Engelskapelle in Pierbach.

Kalkalpenweg

Délka: 150 km

11 denní etapy

150 km dlouhá turistická trasa na nejkrásnější místa v okolí národního parku Kalkalpen.

Kalkalpenweg spojuje Ennstal Reichraming s Mrtvými horami poblíž Hinterstoderu. To vede přes Sengsengebirge k Windischgarsten a přes Spital am Pyhrn k Wurzeralm. Odtud vede přes Hinterstoder a Flötzersteig do Sankt Pankraz.

Odkaz na čtyřdenní v
Große Schlucht bei Reichraming

Dálkový trek „Luchs Trail“

Délka: 200 km

11 denních etap

Z Reichramingu přes Národní park Gesäuse do městečka Lunz.

Oblast, kudy tento trek prochází je biotopem, ve kterém žijí rysi. Prochází Národním parkem Kalkalpen (Vápencové Alpy) v Horním Rakousku, Národním parkem Gesäuse ve Štýrsku, až do přírodní rezervace Dürrenstein v Dolním Rakousku. Kdo chce, může projít celou trasu, nebo jen vybrané etapy. Zároveň poskytujeme komplexní nabídky včetně přepravy zavazadelna různě dlouhé etapy tohoto putování.

Odkaz na Luchs-Trail

Trek Solnou komorou kolem horských jezer

Délka: 350 km

20 denních etap

Tento dálkový trek vede úžasnou horskou krajinou Solné komory (Salzkammergut) s 35 jezery po klasických turistických stezkách i regionálních trasách. Oblíbenou trasu si může každý vybrat podle svojí kondice. Autobusem nebo po železnici, lodí nebo lanovkou si navíc můžete některé úseky skvěle zkrátit.

BergeSeen Trail
Čtyři mladí lidé na břehu jezera Langbathsee v Horním Rakousku, v pozadí hory regionu Salzkammergut. Tmavovlasá žena sedí se dvěma vousatými muži na zelené louce mezi stromy, vedle nich je rozprostřen ubrus se čtyřmi rybami a krajíci chleba. Plavovlasá žena se k nim právě vrací od jezera.

Dunajská stezka Donausteig – severní břeh

Délka: 411 km

15 denních etap

Na severním břehu Dunaje vede turistická stezka z Pasova (Passau), města tří řek, až do Greinu. Po cestě potkáte mocné hrady, zámky a zříceniny a na pozadí impozantních přírodních scenérií narazíte na mnoho legendárních míst.

Prostě si vyberte své oblíbené etapy!

Více informací
Odpočiňte si v Schlögener Donauschlinge na Donausteig