Winter in Oberösterreich - Dachstein Krippenstein

Rezervace ubytování

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Static Map

Oberwengská panoramatická trasa na horských kolech

Následující fotogalerii si můžete prohlížet pomocí tlačítek s šipkami (vlevo, vpravo).
Zvláštní vlastnosti
okružní cesta
možnost zajistit stravu

Informace o túře a trase

  • Výchozí místo: 4582 Spital am Pyhrn
  • Výchozí bod: Obec/turistická kancelář Spital am Pyhrn
  • Cílové místo: 4582 Spital am Pyhrn
  • Cílový bod: Sdružení turistického Spital pod Pyhrnem
Délka trvání: 5h 43m
Délka: 17 kilometer
Výškové metry (vzestupně): 737m
Výškové metry (sestupně): 736m
Nejnižší bod: 640m
Nejvyšší bod: 1220m

Obtížnost:

střední

Panoráma:

skvělé panorama

Povrch cesty:

  • Asfalt

Výhodné roční období:

  • jaro
  • léto
  • podzim
Spital am Pyhrn - Oberweng - Großhütte - Sonnleitner Schottergrube - Holzeralm - rozcestí Gowilalm - Flinderlmühle - Oberweng - Spital am Pyhrn


Start: Obec/turistická kancelář Spital am Pyhrn, nadmořská výška 650 m - po B138 (vyznačený pruh pro cyklisty) 1 km až k odbočce na zásobovací cestu Oberweng - asfaltová, relativně rovnoměrně stoupající cesta, kolem kapličky Gatterburg až k Zickgut v Oberwengu; 2,7 km, nadmořská výška 815m - odbočka doprava přes zásobovací cestu Hochgasse, rovnoměrné stoupání až k bývalému hostinci Großhütte; 5,4 km, nadmořská výška 1.037 m - konec asfaltové cesty, obzvlášť impozantní vyhlídka na údolí Windischgarstner Tal; od hostince Großhütte vede veřejná štěrková cesta, nejprve mírně stoupající, pak trochu po rovince a v posledním úseku strmě stoupající, až k štěrkovišti Sonnleitner Schottergrube - závory, 1,6 km; po 100 m se dostanete do nejvyššího bodu hřbetu v nadmořské výšce 1 160 m Seehöhe - nádherný výhled na Gr. a Kl. Pyhrgas, Bosruck, Pyhrnpaß, Niedere Tauern, oblast Warschenecku. Lesní cesta v délce 950 m mírně klesá až k Holzeralm v nadmořské výšce 1 135 m.

Návrh kombinace s pěší túrou: kolo si zamkněte na odpočívadle a vydejte se na krásně položenou Gowilalm v nadmořské výšce 1 375 m. Pěšky půjdete cca 45 minut po cestě č. 618.
Na cestách na Gowilalm je jízda na horském kole výslovně zakázána!

Z Holzeralm začíní lesní cesta rovnoměrným, 1 km dlouhým stoupáním až na křižovatku lesní cesty a cesty na Gowilalm v nadmořské výšce 1 180 m. Na tomto úseku budete mít krásný pohled dolů, do nedotčeného údolí Goslitztal a na pohoří Totes Gebirge, Warscheneck a Prielgruppe. Na křižovatce doleva, po cestě Gowilalmweg dolů. Pozor pěší turisté! Až k rozcestí, mírně doprava podél začínající lesnické cesty k dalšímu rozcestí, rovně po asi 20 m dlouhé lesní cestě k další lesnické cestě ve dvou serpentinách dolů až k závoře. Dál pojedete po mírně klesající lesnické cestě přes pastviny až k napojení na asfaltovou Goslitzerstraße. Kolem rekreačního statku Singerskogel, cca 500 m dolů až na křižovatku u Flinderlmühle. Zpočátko po rovině, později s mírným klesáním se dostanete přes Oberweng zase zpátky do výchozího místa v Spital am Pyhrn.

*Možnosti občerstvení: Jausenstube Singerskogel, Gowilalm, Gasthaus Schrofler

* Okružní trasa pro horská kola: 20 km
* Výškový rozdíl:
- Spital am Pyhrn 650 m
- Sedlo - Schottergrube 1 160 m
- VÝŠKOVÝ ROZDÍL: 510 m
*Průběh trasy:
- 5,5 km asfaltová zásobovací cesta, mírné stoupání
- 3,7 km stěrková cesta, mírně - výrazné stoupání
- 5,3 km stěrková cesta, klesání
- 5,5 km asfaltová zásobovací cesta, klesání

Výškový profil

Kontakt & servis

Pyhrn-Priel Tourismus GmbH
Stiftsplatz 1
4582 Spital am Pyhrn

Telefon: +43 7563 249-23
Fax: +43 7563 249-20
E-Mail: spital@pyhrn-priel.net
Web: www.urlaubsregion-pyhrn-priel.at

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA

Výlet, túra - Podrobnosti

Detaily Mountainbike - horké kolo

  • Jízdní technika, technika jízdy: lehký, -á, é

Příjezd

Dosažitelnost / příjezd

 Výchozím místem je turistická kancelář v centru obce Spital am Pyhrn.

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou

Plánovač tras pro individuální turistiku

Průvodce

Stiftsplatz 7, 4582 Spital am Pyhrn

Telefon: +43 7563 255-0
E-Mail: gemeinde@spital-pyhrn.ooe.gv.at
Web: www.spital-pyhrn.at

Bezbariérovost

Für Informationen beim Kontakt anfragen.

Na trase

Restaurant&Bar (© Gruber)

Vítejte v naší rodině-run inn! autobusové skupiny vítány

Hallendbadbuffet

Útulný bufet panoramatickým krytým bazénem "Spital am Pyhrn" je přístupný z interiéru, stejně jako z venku a je považována za kontaktní místo pro rodiče a děti, když se hlad a žízeň cítil.

Jausenstubn Singerskogel

Slunná terasa, skvělé občerstvení, káva a domácí moučníky!

Familie im Panorama-Hallenbad Spital am Pyhrn (© Gemeinde Spital am Pyhrn/Aichinger)

Užijte si relaxační atmosféru v panoramatickém krytém bazénu, kde je koupání zábavou pro celou rodinu. Najdete zde odpočinek a relaxaci. Finská sauna a parní sauna doplní nabídku. Dále krytý bazén...

Vuci uživatelum

1. Prezentované trasy pro peší turistiku, walking, jízdu na kole, príp. na závodním kole, horskou cyklistiku, jízdu na motocyklu, jízdu na koni, lezení, beh na lyžích, túry na lyžích nebo se snežnicemi atd. je treba chápat jako bezplatné návrhy tras a slouží výlucne jako nezávazná informace. Nemáme v úmyslu uzavrít s uživateli tohoto webu smlouvu. V dusledku využití dat není mezi námi uzavrena žádná smlouva.

Data smí být použita pouze pro soukromé využití; jakékoliv komercní využití je zakázáno. Zejména není dovoleno nabízet data na komercne provozovaných webových stránkách, výmenných platformách atd., nebo je použít k vývoji komercních produktu. Stažením nezískává žádný uživatel práva k dotceným datum.

Poskytnuté návrhy tras byly vytvoreny s maximální pécí; presto neprebíráme žádnou odpovednost za správnost a úplnost informací.

Upozornujeme, že veškeré návrhy tras obsažené na této webové stránce, príp. s nimi související data a informace, nebyly poskytnuty námi, ale tretími osobami (§ 16 ECG). Nemáme žádný vliv na to, zda informace v nich obsažené (napr. vzdálenost, stupen obtížnosti, prevýšení, popis, atd.) jsou autentické, správné a úplné. Neprovádíme kontrolu techto obsahu tretích stran. Z tohoto duvodu neprebíráme žádnou odpovednost za autenticnost, správnost a úplnost informací.

Stavební opatrení nebo jiné vlivy (napr. sesuv pudy, apod.) mohou vést k docasným nebo trvalým zmenám trasy (napr. stržení mostu, apod.). Je možné, že cesta takového typu je zcela nebo zcásti neprujezdná.

Použití dat jakož i využití navrhovaných tras príp. síte cest (jízda, chuze, príprava, atd.) je tedy na vlastní nebezpecí a vlastní odpovednost. Uživatel samotný je odpovedný zejména za výber trasy, orientaci v terénu, dodržování pravidel silnicního provozu, vybavení a výstroj pro trasy uvedené v bode 1 (napr. kola, atd.), za používání prilby, odhad osobní výkonnosti, vyhodnocení rizik a dodržování primerené rychlosti. Odmítáme jakoukoli odpovednost za škody zpusobené použitím navrhovaných tras, a to zejména za úrazy.

 

2. Nekteré trasy vedou po silnicích, na kterých je bežný provoz. Vezmete prosím na vedomí, že tím vzrustá potenciální riziko ohrožení, kterému lze zabránit patricnou opatrností a správným odhadem a uplatnením vlastních schopností. Proto absolvujte neznámé trasy pomalu a se zvýšenou opatrností. Dbejte neustále na potenciální nebezpecí a sledujte prubežne provoz. Neopouštejte popsané trasy.

Možné využití soukromých cest, zvl. lesních cest a zemedelských zásobovacích cest, muže podléhat zákonným omezením, která je treba respektovat a dodržovat.

Platí pravidla pro provoz na pozemních komunikacích. Každý uživatel (napr. cyklista, motocyklista) je odpovedný za dodržování techto pravidel, za rádný stav svého kola/vozidla a jeho dostatecné vybavení (svetla, brzdy, atd.). Každý uživatel je navíc odpovedný za dodržování rychlosti odpovídající podmínkám a vlastním schopnostem a za dodržování dostatecné vzdálenosti od vpredu jedoucího. Durazne doporucujeme jezdit za dobré viditelnosti, používat prilbu a reflexní oblecení (nebo podobné) a používat prípustné osvetlení kola.

 

3. Všechny trasy vyžadují dobrou fyzickou konstituci a kondici, stejne jako detailní prípravu. Durazne doporucujeme absolvovat trasy pouze v optimálním zdravotním stavu.

Doporucujeme uzavrít úrazové pojištení a pojištení odpovednosti za zpusobenou škodu. Používejte cyklistický tachometr, který zobrazuje denní kilometry a je kalibrován na prední kolo.

 

4. Speciálne pro cyklisty na horských kolech - pravidla fair play: Horská cyklistika je jedním z nejkrásnejších rekreacních sportu v prírode. Pri jízde na horských kolech poznáte hory a jezera, horské pastviny a chaty z úplne jiného pohledu. Nekolik pravidel fair play v lese prispeje k bezkonfliktní jízde na horském kole.

a. Chodci mají prednost: Jsme ohleduplní a prátelští k chodcum a turistum. Pri setkání používáme zvonek a jedeme pomalu kolem. V každém prípade se vyhýbáme cestám s velkým poctem chodcu. Ohleduplnost k prírode: Nenecháváme za sebou žádné odpadky.

b. Jízda na polovicní viditelnost: Jezdíme kontrolovanou rychlostí, pripraveni brzdit a na polovicní viditelnost, a to zejména v zatáckách, protože je treba kdykoli pocítat s prekážkami. Poškození cest, kameny, vetve, docasne uložené drevo, dobytek, pastevní rošty, závory, tažné lesní stroje, vozidla s povolením vjezdu jsou nebezpecí, na které musíme být pripraveni.

c. ‚Don´t drink and drive!’ K horské cyklistice nepatrí alkohol. Ohleduplnost na odpocívadle (manipulace se stojany, znecištená obuv nebo oblecení). Poskytnout první pomoc je povinnost!

d. Znacené trasy, zákazy jízdy a uzávery: Dodržujeme znacené trasy a uzávery a akceptujeme, že cesty slouží predevším k zemedelskému a hospodárskému využití! Uzávery jsou casto nezbytné v našem vlastním zájmu. Jízda na kole mimo trasu a mimo povolené hodiny je trestná a delá z nás nelegálních cyklisty.

e. Jsme v lese hosté a chováme se jako hosté, a to i vuci lesníkum a lovcum, príp. dalším zamestnancum. Pri horské cyklistice je telefonování a hudba z prehrávacu tabu! Je vyžadována plná koncentrace.

f. Zabranme zbytecnému hluku. S ohledem na volne žijící zvírata jezdíme pouze za plného denního svetla. Jezdíme zásadne vždy (i do kopce) s prilbou! Balícek pro pomoc v nouzi s sebou: Vždy s sebou vezeme sadu pro opravu a obvazy.

g. Správné sebehodnocení: Nepretežujeme se z hlediska techniky jízdy, ani z hlediska kondice. Respektujeme stupen obtížnosti trasy a správne odhadujeme své cyklistické zkušenosti a schopnosti (brzdy, zvonek, svetla)!

h. Zavíráme branky u ohrad pastvin: Blížíme se k pasoucímu se dobytku krokem a po prujezdu zavreme všechny branky u ohrad. Zabranme únikovým a panickým reakcím zvírat. Potešení a sportovním výzvám v horách a v lese už nestojí nic v ceste!

i. Pravidla pro provoz na pozemních komunikacích: Na všech trasách pro horskou cyklistiku platí pravidla pro provoz na pozemních komunikacích, která dodržujeme. Naše kolo musí být proto v bezvadném technickém stavu a musí být patricne vybaveno, tzn. brzdami, zvonkem, svetly. Horská kola tak jako tak kontrolujeme a udržujeme pravidelne.

 

5. Za obsah externích internetových stránek neprebíráme žádnou odpovednost; zejména neprijímáme žádnou odpovednost za jejich prohlášení a obsahy. Nemáme navíc žádný vliv na podobu a obsah stránek, na které se lze dostat z www.hornirakousko.cz pomocí hyperlinku nebo ze kterých je odkazováno pomocí hyperlinku na www.hornirakousko.cz. Neprobíhá prubežná kontrola stránek, na které se lze dostat z www.hornirakousko.cz pomocí hyperlinku nebo ze kterých je odkazováno pomocí hyperlinku na www.hornirakousko.cz. Obsah stránek, na které se lze dostat z www.hornirakousko.cz pomocí hyperlinku nebo ze kterých je odkazováno pomocí hyperlinku na www.hornirakousko.cz nepovažujeme za náš vlastní.

 

Vuci bloggerum

UPOZORNENÍ:

1. Všechny doporucené návrhy tras pro peší turistiku, walking, jízdu na kole, príp. na závodním kole, horskou cyklistiku, jízdu na motocyklu, jízdu na koni, lezení, beh na lyžích, túry na lyžích nebo se snežnicemi atd. jakož i ostatní údaje a informace jsou bezplatné. Neneseme za ne odpovednost, a to zejména za presnost informací, ani odpovednost za jakékoliv následky zpusobené využíváním vašeho návrhu tretí stranou (zejména uživateli této webové stránky). Vámi poskytnuté návrhy tras, stejne jako další údaje a informace nejsou z naší strany overovány.

Nemáme v úmyslu uzavrít smlouvu s osobami, které na této stránce prezentují návrhy tras ci jiné údaje a informace. V dusledku poskytnutí dat (informací) není mezi námi uzavrena žádná smlouva.

Doporucením návrhu trasy prebíráte zvláštní odpovednost vuci jiným sportovcum. Berte prosím tuto odpovednost vážne a popisujte váš návrh trasy s maximální peclivostí a podle nejlepšího vedomí a svedomí. 

 

2. Vaše návrhy tras proto musí obsahovat alespon tato kritéria, formulovaná jasným a jednoznacným zpusobem:

• Výchozí bod

• Podrobný popis trasy

• Vzdálenost/celková délka 

• Stupen obtížnosti

• Nebezpecná místa

• Prumerná doba jízdy

• Prevýšení

• Cílový bod

 

Pokud je to možné, uvedte navíc výškový profil.

 

3. Prezentací doporucení návrhu trasy z vaší strany nás poverujete k uložení vašeho návrhu trasy, príp. vašich údaju na naší webové stránce a k jejich trvalému zprístupnení tretím stranám, zvlášte uživatelum tohoto webu. Vyhrazujeme si právo kdykoli bez upozornení kvuli jakémukoli duvodu zcela nebo zcásti zablokovat nebo smazat vámi poskytnuté návrhy tras. Nevyplývají vám z toho žádné nároky jakéhokoli druhu.

Dekujeme za vaši ochotu!

 

4. Za obsah externích internetových stránek neprebíráme žádnou odpovednost; zejména neprijímáme žádnou odpovednost za jejich prohlášení a obsahy. Nemáme navíc žádný vliv na podobu a obsah stránek, na které se lze dostat z www.hornirakousko.cz pomocí hyperlinku nebo ze kterých je odkazováno pomocí hyperlinku na www.hornirakousko.cz. Neprobíhá prubežná kontrola stránek, na které se lze dostat z www.hornirakousko.cz pomocí hyperlinku nebo ze kterých je odkazováno pomocí hyperlinku na www.hornirakousko.cz. Obsah stránek, na které se lze dostat z www.hornirakousko.cz pomocí hyperlinku nebo ze kterých je odkazováno pomocí hyperlinku na www.hornirakousko.cz nepovažujeme za náš vlastní. 

Mountainbike-Tour
Oberwengská panoramatická trasa na horských kolech
Výchozí místo: Spital am Pyhrn

Délka trvání: 5h 43m

Délka: 17 km

Výškové metry, nadmořská výška: 737m

Obtížnost:

Panoráma: