Herr in Sportkleidung mit Rucksack steht auf einem Felsen mitten in der Bergwelt der Pyhrn-Priel Region in Oberösterreich. Im Hintergrund schroffe Berge und ein bewölkter Himmel.

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Static Map

Domek skladatele Gustava Mahlera

Následující fotogalerii si můžete prohlížet pomocí tlačítek s šipkami (vlevo, vpravo).
Zvláštní vlastnosti
vhodné za každého počasí
Světově proslulého hudební skladatela Gustava Mahlera nacházíme často ve spojení s jedním hostincem v Attersee v 19. století.Gustav Mahler bydlel v letech 1893-1896 v hostinci Föttinger a složil tam svou 2. a 3. symfonii. Aby mohl naprosto nerušeně pracovat, postavil se u jezera malý skladatelský domek, který byl v roce 1983 v originální podobě zrekonstruován.

Gustav Mahler působil v domku minimálně od roku 1893 a vychutnával si klidu a nedotčené přírody. Často naslouchal větru ve větví stromů u břehu jezera nebo šplouchání vody na kamenech.

Hostinec Föttinger existuje až do dnes. Během letních měsíců je cílem mnoha turistů a je i pro ně, jako před téměř sto lety pro Gustava Mahlera oázou klidu a místem inspirace. Za dob Gustava Mahlera nebyly břehy jezera Attersee tak rušné jako v současné době.

Kontakt & servis

Domek skladatele Gustava Mahlera
Seefeld 14
4853 Steinbach am Attersee

Telefon: +43 7663 8100
Fax: +43 7663 8100-42
E-Mail: info@hotel-attersee.at
Web: www.mahler-steinbach.at
Web: attersee-attergau.salzkammergut.at

Kontaktní osoba
rodina . Föttinger
Seefeld 14
4853 Steinbach am Attersee

Telefon: +43 7663 8100-0
E-Mail: info@hotel-attersee.at
web: www.hotel-attersee.at

Mluvíme následujícími jazyky

německý
anglicky

powered by TOURDATA

Sehenswürdigkeiten
Domek skladatele Gustava Mahlera
Steinbach am Attersee

Světově proslulého hudební skladatela Gustava Mahlera nacházíme často ve spojení s jedním hostincem v Attersee v 19. století. Gustav Mahler bydlel v letech 1893-1896 v hostinci Föttinger a složil tam svou 2. a 3. symfonii. Aby mohl naprosto nerušeně pracovat,...