Hledám
Hledat
Zavřít

Verein BENEDIKT be-WEG-t Oberösterreich

Steinerkirchen an der Traun, Oberösterreich, Österreich
 • vhodné pro skupiny

Cílem sdružení je "neziskové zřízení, další rozvoj, údržba a vedení Benediktovy stezky jako poutní cesty v Horním Rakousku".

Duchovní stezka, která začíná v Pasově (paulánský klášter Mariahilf) (nebo v opačném směru), propojí mnoho živých klášterů nejprve podél Dunaje (Engelszell, Pupping, Wilhering), dále Lambach, Steinerkirchen an der Traun, Kremsmünster a Schlierbach, aby se pak napojila na již existující stezku ve Spital am Pyhrn (bývalý klášter). Kláštery a další místa k ubytování nabízejí mnoho zvláštností.

Alternativní nebo variantní trasa vede také z Bad Hallu nebo Traunu přes opatství sv. Floriána. Aktivity pro Benediktovu cestu, stejně jako další opatření, mají podpořit oddanost učení svatého Benedikta. Sdružení chce své členy podporovat duchovně, kulturně a organizačně v duchu myšlenkového světa benediktinského řádu a jeho klášterů. kláštery. Její činnost proto není v žádném případě zaměřena na zisk.

Benedikt z Nursie (480 -547)

Benedikt z Nursie, otec a (hlavní) patron Evropy, je považován za zakladatele mnišství. mnišství a benediktinský řád. "Ora et labora et lege", tyto tři aspekty života charakterizují "školu" svatého Benedikta. Modlitba a bohoslužba, práce a soustavné studium biblických spisů a spisů církevních otců tvoří jednotu v benediktinském chápání života. Již v roce 2009 byla u příležitosti 200. výročí znovuosídlení benediktinského kláštera svatého Pavla v údolí Lavant vybudována poutní stezka pojmenovaná po svatém Benediktu z Nursie na trase tehdejších mnichů. Je to cesta setkání a pohybu v mnoha směrech: ti, kdo po ní jdou, by měli najít klid a vnitřní kontemplaci, zažít společenství a pohostinnost, ale také pocítit proměnu a naučit se vědoměji vnímat stvoření. "Ursprungsweg" vede ze Spital am Pyhrn do St. Paul im Lavanttal nebo do St. Lavanttal nebo v opačném směru. V roce 2011 byla rozšířena o Gornji Grad (Slovinsko). Nejpozději do roku 2023 má být poutní stezka - stejně jako v Horním Rakousku - dokončena v celém Slovinsku. Ve spolupráci s dalšími poutními stezkami v Itálii by mělo být časem možné dojít po Benediktově stezce do Montecassina (střední Itálie), mateřského kláštera benediktinského řádu a hrobu svatého Benedikta, nebo odtud na sever - později do Pluscardenu, nejsevernějšího evropského (a skotského) benediktinského kláštera.

Kdykoli k zastižení e-mailem!

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku
 • Vhodné pro skupiny
 • Vhodné pro mladistvé
 • Vhodné pro seniory
 • Vhodné pro jednotlivce
 • Vhodné s přáteli
 • Vhodné ve dvou
 • Vhodné s dítětem
sezóna
 • jaro
 • léto
 • podzim

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

kontakt & servis


Verein BENEDIKT be-WEG-t Oberösterreich
Kirchenplatz 2
4652 Steinerkirchen an der Traun

mobilní +43 664 2800568
E-Mail benediktweg-ooe@gmx.at
web www.benedikt-bewegt.at
http://www.benedikt-bewegt.at

kontaktní osoba

Verein BENEDIKT be-WEG-t Oberösterreich
Kirchenplatz 2
4652 Steinerkirchen an der Traun

mobilní +43 664 2800568
E-Mail benediktweg-ooe@gmx.at
web www.benedikt-bewegt.at

powered by TOURDATA