Hledám
Hledat
Zavřít

Zimní potápěčská atrakce Podvodní postýlka

Weyregg am Attersee, Oberösterreich, Österreich
  • vhodné za každého počasí

informace: Akutmeldung/Information
První podvodní betlém pro potápěče v Evropě se nachází v jezeře Attersee v hornorakouském regionu Solná komora. Unikátní betlém se každoročně spouští do vody u potápěčské stanice Dixi Pfahlbauhaus ve Weyreggu am Attersee první adventní neděli a je možné si ho prohlédnout až do 2. února.

V roce 2019 přišla rada potápěčského kompetenčního centra s nápadem na první podvodní betlém v Evropě. Letos poprvé budou moci potápěči zažít novou zimní atrakci. "Podvodní betlém je možné navštívit každý rok od prvního adventu až do Maria Lichtmesse 2. února ve Weyreggu am Attersee u potápěčské stanice Dixi - Pfahlbauhaus. Zvláštní výzvou při realizaci byla reinterpretace betlému pod vodou a výběr materiálu.


Nápad na první podvodní postýlku v Evropě se zrodil v roce 2019 během zasedání správní rady. S nápadem na unikátní potápěčskou atrakci přišla Christine Ackerová ze společnosti Austria Divers. Předseda potápěčského kompetenčního centra a provozovatel penzionu "Zur Nixe" ve Steinbachu u Attersee Günter Oberschmied se okamžitě postaral o realizaci a kontaktoval Josefa Stallingera z Vysoké školy uměleckoprůmyslové ve Vöcklabrucku (HTL). HTL Vöcklabruck byla okamžitě připravena nás v tomto projektu podpořit. Kreativní realizace se ujala salcburská umělkyně Isabella Heigl a projekt byl financován z dotačního programu Leader Regatta.

Největší výzvou a ústředním bodem projektu je reinterpretace betlému v živlu vody. Všechny postavy jsou zobrazeny v podvodním světě. Marie, Josef a Ježíšek byli přizpůsobeni vodnímu živlu. Například dítě Kristus je v mušli a Marie, Matka Boží, má na sobě korálový náhrdelník. Jako analogie ke třem mudrcům z Východu navštěvují dítě Krista tři žraloci z oceánů, vánoční hvězdu symbolizuje zlatá mořská hvězdice a tradičními ovečkami se stávají "mořské ovce", druh mořského plže, který vypadá podobně jako ovce na souši, a proto také nese toto jméno.

Kdo si myslí, že tato reinterpretace je banalizací betlému, je na omylu. Naopak: vychází mimo jiné ze starých křesťanských symbolů. Perly jako označení vzácnosti života, ryby jako starobylý symbol v křesťanství nebo korálové náhrdelníky, které jsou v Itálii považovány za starý ochranný symbol chránící děti před zlem. Studenti HTL Vöcklabruck byli při výběru vhodného materiálu neuvěřitelně kreativní. Byl použit eloxovaný kov.

První oficiální podvodní postýlka v Rakousku byla pokřtěna v prosinci 2021 díky nasazení Gregora Bockmüllera z potápěčského centra "Under Pressure" a kamaráda potápěčského kněze. Na podzim 2019 byla postýlka spuštěna do vody jako testovací a pro fotografický materiál. Potápěči tak mohou každý rok zažít novou zimní atrakci pod vodou:
Podvodní betlém je spuštěn na první adventní neděli na potápěčském přístupovém místě Dixi - Pfahlbauhaus ve Weyreggu a poté je k vidění až do Hromnic 2. února.

celoroční

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku
  • potápění / přístrojové potápění
  • Vhodné za každého počasí
sezóna
  • zima

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

kontakt & servis


Zimní potápěčská atrakce Podvodní postýlka
B152 - Seeleiten Bundesstraße KM 10,6
4852 Weyregg am Attersee

telefon +43 650 8000477
E-Mail office@u-p.at
web www.u-p.at
web attersee-attergau.salzkammergut.at
http://www.u-p.at
https://attersee-attergau.salzkammergut.at

Navštivte nás také na

navštiv naši fanouškovskou stránku na Facebooku náš videokanál na Youtube
kontaktní osoba

Under Pressure Diving Attersee
B152 - Seeleiten Bundesstraße KM 10,6
4852 Weyregg am Attersee

telefon +43 650 8000477
E-Mail office@u-p.at
web www.u-p.at

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA