Hledám
Hledat
Zavřít

Wagnerbauer-Mariennische und Hausbild

St. Lorenz am Mondsee, Oberösterreich, Österreich
Až do výstavby nové stodoly v roce 1986 se v zadní části domu nacházela malá modlitebna.

Ten pravděpodobně existoval již v roce 1956, ale není známo, kdy byl postaven. Jednalo se o zastřešenou část na stěně domu. Po přestavbě domu už na ni nezbylo místo. Výklenek byl proto umístěn na uliční straně. Obraz Panny Marie - malovaný na plátně - pochází ještě z původní kaple. Text pod obrázkem zní: "Panna, jejíž čistotu žádný hřích neposkvrní. Matko plná lásky a milosti - veď nás po cestách ctnosti!".
V minulosti byl pro kapli zhotoven májový věnec, nyní je výklenek Panny Marie ozdoben květinami. Tento úkol se v rodině předává z generace na generaci a je vykonáván s velkou láskou.
Původ maleb na jižní straně domu již není znám. Obraz nad vstupními dveřmi (sv. Šebestián) byl restaurován malířem Reisenbichlerem v roce 1946, jak o tom svědčí nápis. V roce 1997 byl v rámci renovace fasády přemalován.

Při této renovaci byl objeven zazděný výklenek. Při jejím odkrytí byla k velkému překvapení všech nalezena malba, která zobrazovala korunovanou Marii s dítětem, pod ní byl letopočet 1713 a písmena M a S. Po konzultaci s Dr. Walterem Kunzem byla malba v roce 1997 přemalována a výklenek na jižní straně byl znovu postaven.

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

kontakt & servis


Wagnerbauer-Mariennische und Hausbild
Keuschen 40
5310 St. Lorenz am Mondsee

telefon +43 6232 4166
E-Mail info@ortedesglaubens.at
web www.ortedesglaubens.at/mondsee
https://www.ortedesglaubens.at/mondsee

kontaktní osoba

Pfarre Mondsee
Kirchengasse 1
5310 Mondsee am Mondsee

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA