Hledám
Hledat
Zavřít

Riesner-Baumbild

Tiefgraben am Mondsee, Oberösterreich, Österreich
"Riesner-Marterl" se nachází na turistické trase č. 5 z Gosaugrabenu do Riesneru.
Pro obyvatele Riesnerhofu a okolí to bývala cesta do kostela a do školy. Mondseebergstraße byla postavena teprve v roce 1936.
Ve dvacátých letech 20. století ji nechala postavit manželka riesnerského sedláka, který měl 9 dětí, na počest Matky Boží s prosbou, aby se dětem cestou do školy nic nestalo. Na smrtelné posteli požádala svou snachu - nyní již starou selku - aby nedopustila, aby kaplička zchátrala. Paní Schruckmayerová se o ni celá ta léta starala. Nyní tento úkol převzala snacha paní Schruckmayrové, Riesnerbäuerin. Zdobí ji zejména o Vánocích.

Když "Marterl" potřeboval renovaci, byl o ni požádán pan August Meindl. Rád tak učinil a v následujících letech se o tento skvost pečlivě staral. První, rozbitý Marterl se dodnes nachází na půdě statku. Byl posvěcen a neměl by být vyhozen.
Les několikrát změnil majitele. Po výstavbě dálnice jej od doktora Müllera koupil Herbert Kaltenbrunner. Ten ochotně dal souhlas ke vztyčení "Marterlu". Riesnerovi byli požádáni, aby pro něj vybrali obzvlášť krásný strom. Tak se "Marterl" dostal na své současné místo u lesní cesty. Bohužel lavička před ním a zábradlí byly neznámými osobami zdemolovány.
Před několika lety August Meindl "Marterl" opět renovoval. Brzy poté však byla poničena vandaly a musela být znovu obnovena, což provedli Riesnerbauerovi.

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

kontakt & servis


Riesner-Baumbild
Wanderweg 1
5310 Tiefgraben am Mondsee

telefon +43 6232 4166
E-Mail info@ortedesglaubens.at
web www.ortedesglaubens.at/mondsee
https://www.ortedesglaubens.at/mondsee

kontaktní osoba

Pfarre Mondsee
Kirchenplatz 1
5310 Tiefgraben am Mondsee

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA