Hledám
Hledat
Zavřít

Hölzldorf-Kapelle

Tiefgraben am Mondsee, Oberösterreich, Österreich
Kolem roku 1900 byla na staré kostelní cestě postavena dřevěná kaple - pravděpodobně v souvislosti s žádostí potomků. Velmi zchátralá kaple musela být nakonec zbourána. Kvůli novému uspořádání silnice byla navíc daleko od vozovky.
Anton a Erna Grabnerovi se rozhodli postavit kapli novou. Pokud to bude možné, měla být postavena z materiálů, které byly k dispozici na statku. Plánováním byl pověřen architekt Peter Schuh. Místo bylo vybráno tak, aby byla přístupná i pro kolemjdoucí a nebyla to jen kaple pro dvůr. Střecha byla vysunuta daleko dopředu, aby se do pobožností mohli zapojit i ti, kteří již nemohli najít místo v kapli.

Nová kaple byla postavena v letech 2005/06. Své místo zde opět našly obrazy ze staré kaple, které restaurovala Marina Gaderer. Se stavbou pomáhali sousedé a přátelé.
Modlitby se konají každou středu a sobotu v květnu. Po poslední květnové pobožnosti jsou všichni zváni na občerstvení a příjemné posezení u Hölzlbauerů jako poděkování za modlitby. Odpolední bohoslužba na Štědrý den se těší oblibě i u sousedů. Nová budova, kaple v Hölzldorfu, se stala malým centrem, kde se setkávají sousedé, ale také kde si výletníci rádi odpočinou při rozjímání.
Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

kontakt & servis


Hölzldorf-Kapelle
Hilfberg 76
5310 Tiefgraben am Mondsee

telefon +43 6232 4166
E-Mail info@ortedesglaubens.at
web www.ortedesglaubens.at/mondsee
https://www.ortedesglaubens.at/mondsee

kontaktní osoba

Pfarre Mondsee
5310 Mondsee am Mondsee

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA