Hledám
Hledat
Zavřít

Donatus-'Kapelle'

Tiefgraben am Mondsee, Oberösterreich, Österreich
"Svatý mučedníku Donáte, oroduj za nás, abychom my i náš majetek byli na tvou zázračnou přímluvu chráněni před blesky a bouřkami." Svatý Donát je považován za svatého počasí a je vzýván pro ochranu před bouřkami a blesky. Legenda praví, že:
Donátovy relikvie byly v roce 1652 přivezeny do jezuitské koleje v Münstereifelu. Když se blížilo procesí s relikviemi, liják se změnil v jasný sluneční svit a v Euskirchenu v den předání byl kněz zasažený bleskem uzdraven vzýváním svatého Donáta.
"Kaple" na Hilfbergu existovala již v 18. století. Lze ji rozpoznat na obrázku z požáru v roce 1774. V církevních účtech z roku 1787 je uváděna jako "kaple pod lipami".2) Byla poškozena při stavbě kanálu v roce 1987. Musela být zbourána, byla odsunuta o několik metrů a znovu postavena ze starých materiálů. Rodina Franzů tehdy pozemek s kaplí darovala obci Tiefgraben. Stará se o ni sakristánka hilfberského kostela, paní Anna Grabnerová.

Obraz svatého Donáta pochází z roku 1865 a v době přestavby kaple byl téměř k nepoznání, stejně jako obrazy svatého Floriána a svatého Šebestiána, které visely na bočních stěnách. Restaurování obrazu se v roce 1993 ujal profesor Hans Frank, akademický malíř žijící na Lackenbergu. Byl to pro něj projev vděčnosti za přátelské přijetí, kterého se jeho rodině dostalo v roce 1930 od rodiny Franzových na Hilfbergu. Díky tomu našla rodina umělců v regionu nový domov. Díla Hanse Franka, jeho otce Lea a strýce Hanse byla v létě 2014 vystavena v klášteře a budou uchována jako dar Spolku přátel baziliky.
Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

kontakt & servis


Donatus-'Kapelle'
Hilfbergstraße
5310 Tiefgraben am Mondsee

telefon +43 6232 4166
E-Mail info@ortedesglaubens.at
web www.ortedesglaubens.at/mondsee
https://www.ortedesglaubens.at/mondsee

kontaktní osoba

Pfarre Mondsee
Kirchengasse 1

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA