Hledám
Hledat
Zavřít

Riedbergchor

Ried im Innkreis, Oberösterreich, Österreich
Vše začalo v roce 1985 - tak začíná příběh sboru.

Některá děvčata z mládežnického sboru plánovala uspořádat mši a moc si přála zazpívat píseň "Oh happy day". Potřebovaly k tomu mužské hlasy - ty se rychle našly a pod vedením Günthera Wiesbauera mohl projekt Riedberského sboru začít.

Sbor podporovala Dorli Wiesbauerová, která zpěváky doprovázela na klávesy a klavír. Sbor byl brzy žádaný na svatbách a různých akcích. Následovaly koncerty a vystoupení většího rozsahu.

Nároky na hudbu a interpretaci se postupem času zvyšovaly. Günther Wiesbauer se vzdělával jako sbormistr a navštěvoval semináře. Repertoár byl neustále aktualizován a rozšiřován. Sbor opakovaně podporovali hostující hudebníci a sólisté.

Jedním z vrcholů života sboru bylo profesionální natočení CD v nahrávacím studiu.

Po více než 25 letech ve funkci sbormistra předal Günther Wiesbauer v roce 2011 taktovku svému synovi Andreasi Wiesbauerovi. Andreasovi se podařilo překlenout propast mezi osvědčenými a novými skladbami.

Po 32 letech vynikající práce rodiny Wiesbauerových při budování sboru jsme v roce 2018 s jejich podporou vstoupili do nové etapy: hudebním ředitelem sboru je od té doby Richter Grimbeek, sbormistr a učitel zpěvu, klavíru a saxofonu.

Komunita je ve sboru velmi důležitá. Během mnoha oslav a společných výletů (např. do Londýna, Florencie nebo Prahy) již vzniklo mnoho přátelství. Pokud byste chtěli toto společenství zažít: členové sboru jsou vždy vítáni!

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku
sezóna
  • jaro
  • léto
  • podzim
  • zima

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

kontakt & servis


Riedbergchor
Hans-Leitgebstr. 4/19
4910 Ried im Innkreis

mobilní +43 664 9228130
E-Mail info@riedbergchor.at
web www.riedbergchor.at
http://www.riedbergchor.at

Navštivte nás také na

navštiv naši fanouškovskou stránku na Facebooku navštiv nás na Instagram

Mluvíme následujícími jazyky

německý
anglicky

powered by TOURDATA