Hledám
Hledat
Zavřít

Donau-Platz

Engelhartszell, Oberösterreich, Österreich
  • domácí zvířata povolena

Turbína z elektrárny Jochenstein na Dunaji zaujme návštěvníky. V roce 1994 se zde konala velká hornorakouská zemská výstava "Dunaj", kterou navštívilo téměř 300 000 lidí.
Z ulice Nibelungenstraße, asi 120 metrů proti proudu Dunaje, se dostanete na náměstí Donauplatz, kde se také koná Dunajský svět Engelhartszell! V roce 1994 se zde konala hornorakouská zemská výstava "Dunaj". Obzvláště poutavá je mohutná horizontální turbína z elektrárny Jochenstein. Tu lze přejít po mostě. V okolí je několik panelů, které vyprávějí o zemské výstavě, dunajské elektrárně Jochenstein a dunajské plavební společnosti Wurm+Köck.

Když budete pokračovat po Dunaji, všimnete si dalších vysokých a nízkých budov elektrárny. Rozdíl je způsoben způsobem instalace turbín! Zde na vývěsní tabuli elektrárny Jochenstein na Dunaji je na schematickém výkresu krásně znázorněna funkce turbíny se svislou hřídelí. V novějších elektrárnách na Dunaji byly od roku 1974 instalovány turbíny s horizontálními hřídeli. To znamenalo, že výška hráze mohla být snížena! Více o tom na stránkách elektrárny Ottensheim-Wilhering na Dunaji.

Vedle dunajského náměstí se nachází dunajská loď. Na ní se konala 1. plovoucí zemská výstava. Dnes slouží jako přístaviště dunajské plavební společnosti Wurm & Noé a vypráví lodním hostům o Dunaji jako vodní cestě. U vchodu na náměstí Donauplatz se v dlouhé modré budově vpravo nachází Dunajský ateliér. Místní umělci zde vystavují svá díla (ne vždy je otevřeno).

Tip: Krátkou zajížďkou se můžete vydat po stopách zemské výstavy!

  • stále otevřeno (24/7)

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku
  • Domácí zvířata povolena
sezóna
  • jaro
  • léto
  • podzim
  • zima

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

kontakt & servis


Donau-Platz
Donauplatz
4090 Engelhartszell

telefon +43 7717 8055 - 16
fax +43 7717 8055 - 22
E-Mail tourismus@engelhartszell.ooe.gv.at
web www.donau-welt.at
web www.engelhartszell.at
http://www.donau-welt.at
http://www.engelhartszell.at

kontaktní osoba
Marktgemeinde Engelhartszell Marktgemeinde Engelhartszell
Marktplatz 61
4090 Engelhartszell

telefon +43 7717 8055 - 16
fax +43 7717 8055 - 22
E-Mail tourismus@engelhartszell.ooe.gv.at
web www.donau-welt.at

Mluvíme následujícími jazyky

německý
anglicky

powered by TOURDATA