Hledám
Hledat
Zavřít

Seeschloss Kammer

Schörfling am Attersee, Oberösterreich, Österreich
 • vhodné za každého počasí
 • vhodné pro skupiny
 • vhodné pro kočárky

Zámek Kammer je v soukromém vlastnictví a je možné ho navštívit pouze zvenčí!

Nechte se inspirovat a vyzkoušejte si prohlídku z 360° perspektivy!
Se jmenováním Schaunbergů do funkce hofmistra se jméno Kammer poprvé objevuje v roce 1249 u Haidfalka von Chamer (Hæidfolcho de Chamer).

V roce 1260 je poprvé zmiňován hrad Kammer. Tento "Veste Camer im Adersee", později hrad Kammer, byl postaven na malém ostrově v jezeře Schaunbergy, aby se stal správním centrem regionu Attergau. V "Schaunberském sporu" mezi habsburským vévodou Albrechtem III. a hrabětem Heinrichem von Schaunberg získal Reinprecht II. von Wallsee v roce 1380 hrad s příkopem. Při příležitosti mírové smlouvy z roku 1383 byli Schaunbergové nuceni Kammer vévodovi prodat.

Panství Attersee/Kogl, Frankenburg a Kammer, která nyní patřila knížeti z Attergau, byla dána do zástavy. V roce 1383 byl prvním zástavním držitelem hornorakouský hejtman Heinrich IV. von Wallsee. V roce 1483 následovali Jörgerové a od roku 1499 to byli páni z Polheimu.

V roce 1540 koupil Kammer jako svobodný majetek bohatý Hanns Hofmann, baron z Grüenpüchelu a Strechau, a v roce 1570 jej Habsburkové vykoupili zpět. Aby pokryl dluhy, musel nakonec císař Rudolf II. v roce 1581 panství prodat svému komořímu a vyslanci ve Španělsku Hansi Freiherrovi von Khevenhüller. Ten byl v roce 1593 povýšen na hraběte. Jeho tři panství Frankenburg, Kogl a Kammer nyní tvořila hrabství Frankenburg.

Hrad s příkopem, na který se dalo dostat pouze po padacím mostě, byl v letech 1622-1649 výrazně rozšířen (výstavba Rytířského sálu).

V roce 1710 byl hradní příkop pod vedením lineckého barokního architekta Michaela Prunnera rozsáhle přestavěn na palác a dostal dnešní podobu. Prunner také naplánoval soubor hospodářských budov seskupených kolem kruhového náměstí. S ročním příjmem přes 10 000 guldenů byl Kammer významným hospodářským činitelem. V roce 1750 měl statek Kammer 674 poddaných. Z původních čtyř oblouků brány však musely být ve 20. století kvůli rostoucímu automobilovému provozu zbourány dva oblouky nad silnicí (severní brána v roce 1938, jižní brána v roce 1971).

Pozoruhodná je také zámecká kaple, jejíž oltář vytvořil barokní umělec Franz Josef Holzinger.

Do roku 1848 byl hrad Kammer sídlem okresního soudu. Poslední veřejná poprava se zde konala v roce 1837. Loupežný vrah odsouzený k trestu smrti oběšením byl oběšen v 9 hodin ráno a tělo bylo pro odstrašení ponecháno viset na šibenici až do 18 hodin.

V držení rodiny Khevenhüllerů zůstal hrad až do roku 1903. Z finančních důvodů musela Ida, dcera posledního hornorakouského Khevenhüllera, předat majetek Hornorakouské státní záložně.

Lipovou alej vedoucí od bývalých hospodářských budov k zámku zobrazil Gustav Klimt na jednom ze svých slavných obrazů Attersee.

Zámek Kammer se nyní dostal do měšťanského vlastnictví, které zpočátku často měnilo majitele. V roce 1925 přešel zámek na rodinu Jeszenských a v roce 1994 na rodinu Max-Theurerů.

Zdroj: www.atterwiki.at

 • Prohlídka možná pouze zvenku

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku
 • Vhodné za každého počasí
 • Vhodné pro skupiny
 • Vhodné pro kočárky
 • Vhodné pro seniory
 • Vhodné pro jednotlivce
 • Vhodné s přáteli
 • Vhodné ve dvou
sezóna
 • jaro
 • léto
 • podzim
 • zima

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

kontakt & servis


Seeschloss Kammer
Hauptstrasse 28
4861 Schörfling am Attersee

telefon +43 7662 2353
E-Mail office@arch-hoeller.at
web www.atterwiki.at/index.php?title=Sc…
web attersee-attergau.salzkammergut.at
http://www.atterwiki.at/index.php?title=Schloss_Kammer
https://attersee-attergau.salzkammergut.at

Navštivte nás také na

náš videokanál na Youtube Navštivte naši stránku na Wikipedii
kontaktní osoba
Arch.DI. Walter Höller
Agerstraße 43
4861 Schörfling am Attersee

telefon +43 7662 2755
E-Mail office@arch-hoeller.at
web arch-hoeller.at

Zákonné kontaktní údaje

Seeschloss Kammer
Hauptstrasse 28
AT-4861 Schörfling am Attersee
office@arch-hoeller.at
http://www.atterwiki.at/index.php?title=Schloss_Kammer

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA