Hledám
Hledat
Zavřít

Katolický poutní kostel Panny Marie

Vöcklamarkt, Oberösterreich, Österreich
Katolický farní kostel Vöcklamarkt - DOMIN VÖCKLATAL!
Farní kostel Vöcklamarkt s impozantní 75 m vysokou dvojitou cibulovou věží je nejen dominantou Vöcklamarktu, ale také symbolem živého církevního a náboženského života.

Historie farního kostela:
Po první christianizaci římskými vojáky byl Pfaffing na konci 12. století vybrán jako misijní centrum údolí Vöcklatal. Jako první kostel byl postaven malý románský kostelík. Vzhledem k velikosti farnosti byl románský kostel brzy příliš malý. Proto byl kolem poloviny 15. století postaven nový velký kostel v gotickém slohu. Mistrovské dílo pozdní gotiky s barokem 18. století - VÖCKLADOM! V letech 1977-1961 proběhla důkladná obnova interiéru farního kostela. Při ní byly odkryty staré fresky.

Na oltáři Panny Marie se nachází velmi krásný oltářní obraz od Johanna Georga Schmidta z roku 1739. Svatý Isidor sedlák slouží mši svatou s obrazem, jak se tehdy obdělávala pole.

V první čtvrtině 18. století vznikl nejen současný barokní interiér, ale barokními úponky a listy byly vyzdobeny i stropy obou lodí (14 m vysoké) a vysokého chóru. V tomto prostoru se tak snoubila pozdní gotika s radostným barokem 18. století, což je vzácně krásně dosažené obohacení kostelní síně.
Křtitelnice byla postavena v roce 1692 jako pohřební kaple pro panství Klingerů v Klingerau. Vidíme v ní velmi krásný barokní "Anna-Selb-Dritt-Altar", který stál ve věžní kapli před rokem 1961. Nyní se zde nachází zpovědní kaple s krásnou štukovou výzdobou.

V roce 2017 byla obnovena křtitelnice, v níž se nachází velmi krásná starožitná křtitelnice.

Chórová místnost farního kostela byla v roce 2016 nově upravena a vybavena oltářem a ambónem z litého bronzu od sochaře Hartmuta Hintnera.

Další zvláštnost kostela: velké varhany od firmy Pflüger z Feldkirchu ve Vorarlbersku byly postaveny v roce 2003 a jsou vybaveny celkem 1868 píšťalami. Jejich 30 zastávek je rozmístěno ve dvou manuálech a pedálu.
Parkování
  • parkovací místa: 20
Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

Přístup
  • přístup po rampě

kontakt & servis


Katolický poutní kostel Panny Marie
Marktstraße 5
4870 Vöcklamarkt

telefon +43 7682 62660
E-Mail pfarre.voecklamarkt@dioezese-linz.at
web www.dioezese-linz.at/pfarre/4442
web attersee-attergau.salzkammergut.at
https://www.dioezese-linz.at/pfarre/4442
https://attersee-attergau.salzkammergut.at

kontaktní osoba
Mag. Wolfgang Schmölzer
Marktstraße 5
4870 Vöcklamarkt

telefon +43 7682 6266

Zákonné kontaktní údaje

Katholische Wallfahrts-Marienkirche
Marktstraße 5
AT-4870 Vöcklamarkt
pfarre.voecklamarkt@dioezese-linz.at
https://www.dioezese-linz.at/pfarre/4442

Mluvíme následujícími jazyky

německý
anglicky

powered by TOURDATA