Hledám
Hledat
Zavřít

Pfarrkirche zu Maria Himmelfahrt

Neukirchen an der Enknach, Oberösterreich, Österreich
Nejstarší mariánská svatyně v Horním Rakousku, farní kostel "Maria Himmelfahrt" z roku 1430. Dějiny církve:

Podle nejstarší bavorské listiny z pasovského diecézního archivu zde pasovský biskup Vivilo v roce 738 (nebo 739) vysvětil mariánskou svatyni. V Neukirchenu se tedy nacházel nejstarší mariánský kostel v zemi a jedno z nejstarších míst křesťanství.

Stávající kostel je dvoulodní s hvězdicovou žebrovou klenbou a byl postaven v roce 1430 v gotickém slohu burghausenským stavitelem Oswaldem Bürckelem.
Na severní straně se tyčí 73 metrů vysoká kostelní věž se špičatou věžičkou, která směřuje vzhůru jako mohutný ukazováček. V kostele se nachází několik cenných uměleckých skvostů, které stojí za návštěvu.
Na levé stěně presbytáře se nachází freska zobrazující Poslední soud.
Nad hlavním vchodem visí ze dřeva vyřezávaný posmrtný štít nejvyššího a posledního pána Neukirchenu a Untereitzingu a nápisy Jakoba du Puicha na chórových stěnách i čtyři náhrobky vedle bočních oltářů odkazují na různé majitele hradu Neukirchen.
Z původního gotického vybavení se zachoval pouze ústřední oltář s vyobrazením smrti Panny Marie. Krucifix na jižní stěně chóru pochází z doby kolem roku 1500.
Skupina ukřižování na východní vnější stěně je připisována dílně landshutského sochaře Hanse Leinbergera (kolem roku 1530).
Kolem roku 1665 byl gotický interiér nahrazen barokními uměleckými díly, která se - s několika změnami - dochovala dodnes. Nové varhany byly vysvěceny v roce 2009.

Pozoruhodný je betlém ve farním kostele, jehož nejstarší části pocházejí z doby kolem roku 1730. Během vánočního období (do 2. února) si ho můžete prohlédnout s měnícími se vyobrazeními.
Kaple Sebastiani (morová kaple) byla pravděpodobně postavena v roce 1771 jako kruhový dům v severovýchodním rohu hřbitova místo modlitebny. V současnosti slouží jako pohřební síň.
Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

kontakt & servis


Pfarrkirche zu Maria Himmelfahrt
Dorfplatz 1
5145 Neukirchen an der Enknach

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA