Hledám
Hledat
Zavřít

Druckwerkstatt und Galerie Scheinhaus

Gaspoltshofen, Oberösterreich, Österreich
V roce 2004 našel Scheinhaus v Gaspoltshofenu své nové poslání jako grafická dílna a galerie a od té doby se prezentuje jako jediná veřejně přístupná hlubotisková dílna v Horním Rakousku s širokou nabídkou tiskařských aktivit a soustavným výstavním programem v oblasti "leptu".

Nabízíme flexibilní, širokou a individuálně přizpůsobenou škálu tiskařských příležitostí, jako jsou ochutnávkové dny, jednodenní a týdenní kurzy, nabídky pro školy, prázdninové kurzy pro děti, rezidenční pobyty umělců a výstavní příležitosti, a vždy rádi poskytneme zájemcům o hlubotisk možnost navštívit naši dílnu a zúčastnit se ukázek tisku.

V roce 2020 tým Scheinhausu zahájil u komise UNESCO ve Vídni proces žádosti o uznání "ručního tisku obrazu / grafiky" jako nehmotného kulturního dědictví. V listopadu 2021 byla žádost schválena poradním sborem Komise UNESCO ve Vídni a od té doby jsou tiskařská dílna a galerie Scheinhaus "nositeli kultury", což je pro tým Scheinhaus a město Gaspoltshofen opravdu skvělý úspěch.

Cílem všech kurzů a prezentací v Scheinhausu je zachovat, udržovat a předávat grafiku jako živé "nehmotné kulturní dědictví".

  • po dohodě
  • Přihláška nutná

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

kontakt & servis


Druckwerkstatt und Galerie Scheinhaus
Hauptstraße 12
4673 Gaspoltshofen

mobilní +43 676 7023290
E-Mail LudwigOrtner@gmx.at
web www.gaspoltshofen.info
http://www.gaspoltshofen.info

kontaktní osoba
Mag. art. Ludwig Ortner

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA