Hledám
Hledat
Zavřít

Filialkirche Vormoos

Feldkirchen bei Mattighofen, Oberösterreich, Österreich
Kostel svatého Štěpána
Obec Vormoos leží nad Moosdorfem, asi tři kilometry od své mateřské farnosti Feldkirchen. Mírně vyvýšený a obklopený hřbitovem je filiální kostel svatého Štěpána arcivévody.
První zmínka o vsi Vormoos pochází z roku 1363 z urbáře (předchůdce našeho pozemkového katastru) panství Friedburg. Není však známo, kdy byl postaven kostel. Podle legendy byl postaven ze zbytků hradu v Burgkirchenu a vysvěcen druhou neděli po Velikonocích roku 1400. I dnes se ve Vormoosu tuto neděli slaví den kostela. Páteční mše byla zavedena v roce 1407.
K jihu obrácený kostel je omítaná stavba s tufovou podezdívkou a na severní straně má rustikovaný slepý portál a trojúhelníkový štít; rizality na západní a jižní straně jsou naznačeny pilastrovými pásy, zatímco na východní straně se nachází předsíň s křížovou klenbou a čtvercovou štukovou výzdobou. Obdélná okna s kruhovými oblouky nahoře a dole dodávají místnosti přirozený jas. Na východní straně lodi se zvedá nečleněná věž s osmibokým průčelím rámovaným nízkými opěrnými pilíři. Ciferník hodin je připevněn pod kulatými zvukovými okny s in situ a klínovými kameny. Cibulová kopule je pokryta plechem, sedlová střecha lodi se třemi valbami nad kněžištěm má taškovou krytinu z kapsových a hladkých tašek a kostel byl renovován v letech 1999-2002.
Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

kontakt & servis


Filialkirche Vormoos
Vormoos
5143 Feldkirchen bei Mattighofen

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA