Hledám
Hledat
Zavřít

Wallfahrtskapelle Ernsting

Ostermiething, Oberösterreich, Österreich
  • vhodné pro skupiny

Poutní kaple Ernsting
Obec Ernsting v Ostermiethingu byla osídlena velmi brzy díky příznivým životním podmínkám - dobrá pramenitá voda, úrodná půda, otevřený výhled. Ernstingem procházela také římská cesta ze Salcburku do Pasova. Z roku 1004 pochází listinná zmínka o malém kostelíku zasvěceném svatému Bartoloměji.
Bartoloměje byl později nahrazen větším kostelem. Ten byl zasvěcen svaté Markétě a měl povolení k pořádání mší. Stál vedle Ramböckhausu a byl zbořen v roce 1786 za Josefa II. Kameny z kostela byly použity na stavbu Schulstöckelu, dnešního Abranowitschhausu. Dlažební kameny z kostela jsou dodnes patrné také na verandě hostince "Wirt z'Ernsting". Později byla naproti současné kapli postavena další kaple, vysvěcená v roce 1852, která padla za oběť výstavbě silnice na počátku 60. let 20. století. Rekonstrukce ze strany veřejnosti nebo církve byla zamítnuta. Na popud Rudolfa a Berty Schwaigerových se na svátek Všech svatých v roce 1963 jednalo o založení spolku pro novou kapli a byl založen "Ernstingský spolek poutní kaple" (Ernstinger Wallfahrts-Kapellenverein), jehož prvním předsedou se stal tesařský mistr Anton Schmied z Ernstingu. Tehdejších téměř 100 členů si dalo za úkol postavit a udržovat novou kapli. Pozemek pro současnou kapli poskytli bezplatně majitelé pozemku Justina a Johann Wenglerovi. Stavba kaple začala v roce 1963 podle plánů inženýra Franze Messerklingera. Veškeré náklady na stavbu byly hrazeny z darů členů spolku a firem. Slavnostní otevření se konalo 25. října 1964. Spolek Ernsting Chapel pod vedením současného předsedy Franze Messerklingera je výhradně zodpovědný za údržbu a "provoz" kaple, která je zasvěcena "Královně nebes v Maria Kirchental", známému poutnímu místu v St. Martin bei Lofer. Svědčí o tom okenní mříž nad vstupními dveřmi s nápisem "Maria" a zábradlí na předhradí s nápisem "Hilf" ("Pomoc"). Měděné reliéfy na vstupních dveřích zobrazují svatého Floriána a svatého Leonharda. Ve věži kaple s kulatou střechou a mosazným křížem jsou dva zvony, na které se zvoní při mších a jiných událostech. V předhradí byla vybudována malá kašna.
Vnitřek kaple je vybaven malým oltářním výklenkem se sochou Královny nebes. Oltářní stůl tvoří mramorová deska na kamenných sloupech. Na stěnách jsou umístěny postavy svatého Josefa, svaté Barbory a svatého Kryštofa. Jednoduché dřevěné lavice nabízejí místo pro přibližně 35 osob. Kromě vyřezávaného dřevěného kříže byla kaple nedávno obohacena o nový, ručně malovaný obraz Královny nebes Marie Kirchentalové s detailním vyobrazením kostela u svatého Martina a Ernstingerovy kaple. v roce 1989 a v létě 2007 bylo nutné provést rozsáhlé renovační práce, aby byl tento skvost zachován. Díky aktivní pomoci spolku kaple se podařilo kapli vrátit její někdejší lesk. Bez jeho členů by nebylo možné kapli v této podobě udržovat.
Poutní kaple Ernsting se stala významnou kulturní institucí a slouží jako duchovní místo pro křty, zádušní mše a výroční svatby. Ostermiethingský farář Markus Menner slouží v Ernstingské kapli každý týden mše, křty a další slavnosti. Kaple je otevřena všem zájemcům o účast na čtvrteční mši v 19 hodin.

  • Prohlídka možná pouze zvenku

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku
  • Vhodné pro skupiny
  • Vhodné pro jednotlivce
  • Vhodné s přáteli
sezóna
  • jaro
  • léto
  • podzim
  • zima

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

kontakt & servis


Wallfahrtskapelle Ernsting
Ernsting
5121 Ostermiething

telefon +43 6278 20171
E-Mail gemeinde@ostermiething.ooe.gv.at
web www.ostermiething.at
https://www.ostermiething.at

kontaktní osoba
Ing. Franz Messerklinger

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA