Obec Wallern je především obytnou obcí, ale díky vytvoření průmyslových zón (průmyslový park Mauer, Grub a Winkeln) se také stala oblíbeným hospodářským místem.
Na obecním úřadě byla zřízena poštovní výdejní místa, kde si lze vyzvednout oznámené doporučené zásilky a oznámené balíky.
Wallern je prastarým osídlením. Nálezy z mladší doby kamenné (např. kamenná sekera) naznačují velmi brzké osídlení. Jména DRATIHAHA (Trattnach) a IHNA (Iranbach) mají keltský původ. V roce 15 př. n. l. dobyli Římané naši vlast a vytyčili své nové hranice na Dunaji. Ještě dnes je cesta z Parzhamu do Hochholzu označována jako "Římská cesta".
Po stěhování národů se zde usadili Bavoři pod vládou Franků. V této době se zde začala šířit i křesťanská víra a kultura. První písemná zmínka o Wallernu pochází z roku 815. V tomto roce předal jistý kněz Engilger kostel a svůj majetek biskupství v Pasově. V této listině je naše místo zmíněno pod názvem ADWALDI, což lze přeložit jako lesní oblast nebo lesní krajinu.
Světci středověku jsou rytířské rody z Furtu, Geltingu a Parzheimu, které zde žily od 12. do 15. století a patřily k dvornímu doprovodu mocného hraběte ze Schaunburgu. Krátce po vyhlášení tolerančního patentu (13.10.1781) císařem Josefem II. byla ve Wallernu založena evangelická farnost a vybudován kostel, farní dům a soukromá škola.
Když roku 1800 Francouzi prošli naší zemí, ani Wallern se nevyhnul. Na památku této doby byla v roce 1848 v Růžové ulici postavena Francouzská kaple. Údajně by zde mělo být pohřbeno tři Francouzi.
V roce 1861 byla slavnostně otevřena železniční trať Wels-Passau se železniční stanicí Wallern (dnes Bad Schallerbach-Wallern) a poštovní stanice byla zřízena K.u.K. poštovním úřadem ve Wallernu. První a druhá světová válka znamenaly pro naši obec velké oběti.
Od té doby Wallern zažil příjemný rozvoj a z dříve zemědělsky strukturované obce se stala pokroková obytná obec.
Pondělí až pátek: 06:45 - 12:00
Pondělí a čtvrtek: 13:00 - 18:00
O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.