Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Static Map

Linec

Následující fotogalerii si můžete prohlížet pomocí tlačítek s šipkami (vlevo, vpravo).
Zvláštní vlastnosti

Data a fakta

  • obyvatel: 201.595
  • plocha: 96 km²
  • nadmořská výška (od): 260m
  • nadmořská výška (do): 260m
  • druh obce: Město
  • stupeň délky: 14,2866
  • stupeň šířky: 48,306
Linec: město, které proměňuje – život na barevném Dunaji 

Město na Dunaji mění samo sebe, obyvatele v jejich rozvoji a návštěvníky během jejich pobytu. Linec v Horním Rakousku nezůstal vězet v minulosti, ale neustále se vyvíjí. Pozornost je věnována současnosti, ale především budoucnosti.

Hlavní město evropské kultury 2009 je opravdovým unikátem: k Linci patří nejmodernější hudební divadlo Evropy, pestrá živoucí scéna současné kultury i kvetoucí ekonomika s podnikatelskými subjekty, které jsou činné po celém světě. Nejenom ve výborně zachovalém historickém jádru města je vyjádřeno spojení pověstně zeleného města k jeho dlouhé historii. Ale Linec hledí o mnoho raději dopředu – a nachází životní inspiraci v přítomnosti.
 
Linec je poutavým městem, které je navíc úspěšné. Jeho historie je dlouhá a bohatá na význačné události, architektonicky jedinečné je staré centrum, zvláště barokní náměstí Hauptplatz. Ale toto se v Linci bezpodmínečně neomílá: pozornost tu o mnoho více upínají na přítomnost a budoucnost.

Kontakt & servis

Linec
4020 Linz

Web: www.linztourismus.at

Mluvíme následujícími jazyky

německý
anglicky
španělsky
francouzsky
italsky

powered by TOURDATA

Železnice:
ze směru Salcburk, Vídeň , Pasov , Graz, Praha - Linec Hlavní nádraží
Informace o vlakových spojích: Tel. +43 5 1717 nebo internet na www.oebb.at

Auto:
ze směru Salcburk a Vídeň po dálnici Westautobahn A1, exit Linz/Zentrum
ze směru Praha, Freistadt po dálnici Mühlkreisautobahn A7, exit Linz/Hafenstraße
ze směru Regensburg, Pasov po dálnici Innkreisautobahn A8 poté na A1, exit Linz/Zentrum oder nebo bez placení mýta po B 127 podél Dunaje.

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou

Plánovač tras pro individuální turistiku

Místo
Linec

Linec: město, které proměňuje – život na barevném Dunaji  ​ Město na Dunaji mění samo sebe, obyvatele v jejich rozvoji a návštěvníky během jejich pobytu. Linec v Horním Rakousku nezůstal vězet v minulosti, ale neustále se vyvíjí. Pozornost je věnována současnosti, ale...