© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Martin Fickert: Bierjuwel Oberösterreich
© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Martin Fickert: Feierabendbier mit Freunden
Feierabendbier mit Freunden
Hledám
Hledat
Zavřít

11 jedinečných pivních zážitků v Horním Rakousku

Horním Rakouskem protéká nejen Dunaj, ale také spousta tekutého zlata v nejrůznějších odstínech. Je čas na objevitelskou cestu. V Horním Rakousku se totiž nachází více pivovarů než v kterékoli jiné rakouské spolkové zemi. Zachytili jsme 11 velmi zvláštních zážitků, které se týkají kulturního bohatství Horního Rakouska, piva.

Jízda na pěnovém kolotoči

Kultovní hostinský Karl Zuser z pivovaru Biergasthof Riedberg je mezi milovníky piva už dlouho známý jako barevný pes. Jeho vášeň pro pivo je ohromující a sympatický pivní someliér už dokázal vzbudit lásku k tomuto nápoji u jednoho či dvou odpíračů piva.  

"Pěnový kolotoč" je nejnovějším převratem Karla Zusera. Zde můžete ochutnávat a vychutnávat pivo po tři dny - samozřejmě.  Od uvítacího piva a každodenní pivní snídaně až po degustační menu a ochutnávku piva v jedinečném pivním sklepě.

Biergasthof Riedberg

Uvařte si vlastní pivo ve Freistadtu

Na tento zážitek budete chtít ještě dlouho vzpomínat: kdo může tvrdit, že si uvařil vlastní pivo? Freistädter Brauhaus funguje stále stejně jako kdysi, bez jakýchkoli high-tech pomůcek. Protože na osvědčené umění vaření piva by se zde nemělo zapomínat. Po semináři o vaření piva následuje prohlídka pivovaru, ochutnávka piva, vydatný pivní guláš a samozřejmě útulné závěrečné pivo v pivovaru. Poté se však budete muset obrnit trpělivostí: domácí pivo lze ochutnat až po pětitýdenním zrání. Když si však vyzvednete své pivo - v sudech nebo lahvích - zjistíte, že čekání se rozhodně vyplatilo.

Braucommune Freistadt

© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Patrick Langwallner: Besuch beim Hopfenbauer im Mühlviertel.
Besuch beim Hopfenbauer im Mühlviertel.

Pivo na slunci u jezera Attersee

Pokud toužíte po venkovním pivním zážitku, je pro vás region Attersee-Attergau tím pravým místem. V regionu se nacházejí čtyři soukromé pivovary se svými vášnivými mistry sládky. A západ slunce na jezeře Attersee si ještě lépe vychutnáte s vychlazeným pivem z tohoto regionu!

Umění vaření piva v regionu Attersee-Attergau

Prozkoumejte Mühl alias Bierviertel na segwayi

Již více než 500 let patří pivo k Mühlviertelu stejně jako chmel ke sladu, protože hornorakouský Mühlviertel je největší chmelařskou oblastí v Rakousku. Kopcovitá kulturní krajina s krásnými chmelnicemi je jako stvořená pro cykloturistiku. Pokud je pro vás taková jízda na kole příliš obyčejná, můžete se "BierWeltRegionem" prohánět na Segwayi. Pivovar Freistadt nabízí projížďky na Segway po polích, lesích a historickém centru Freistadtu. Výchozím i cílovým bodem je samozřejmě pivovar, kde se můžete zotavit z působivé jízdy závěrečným pivem.

Jízda na segwayi ve Freistadtu

Návštěva jediného klášterního pivovaru v Rakousku

Světské pivo a duchovní mnich - kombinace, která zřejmě dokonale funguje už od vynálezu piva. V opatském pivovaru Schlägl, založeném v roce 1580, je stále cítit duch dávných časů. V časem prověřených ležáckých sklepích živě ožívají tradiční příběhy mnichů. Pro milovníky piva je prohlídka opatského pivovaru s průvodcem nutností, neboť se zde vaří "nejcennější pivo v Rakousku".

Stiftsbrauerei Schlägl

© Foto: Oberösterreich Tourismus GmbH/Florian Voggeneder: Biersommelier-Vizeweltmeister Felix Schiffner im Sudhaus.
Biersommelier-Vizeweltmeister Felix Schiffner beim fachmännischen Blick in einen Sudkessel..

Cyklistický okruh žulového piva

Žulový kraj vysoko v Mühlviertelu se vyznačuje zelenými kopci, čistými potoky a idylickými údolími. Zde, v domovině žuly, kde krajinu charakterizují rozsáhlá chmelová pole, je nádherně pro pěší turistiku, cykloturistiku a samozřejmě pro jízdu na horském kole. Milovníci pohodové cyklistiky ocení trasu Granit-Bier-Runde, kde lze ve třech denních etapách zdolat 160 kilometrů a 4 000 výškových metrů.

Nabídka společnosti Oberösterreich Touristik GmbH zahrnuje ubytování na tři noci ve tříhvězdičkových hotelech s možností nabíjení elektrokol, snídani a přepravu zavazadel.

Nabídka cyklistických výletů pro Granit Bier Tour

 

MTB-Granitland-Resilacke-Tourismusverband-Donau-Oberösterreich-CM-Visuals

Zažijte pivo na velkém plátně

V zrcadlovém sále pivovaru Raschhofer se na sladovnické podlaze promítá skutečně výjimečný film: zachycuje působivou historii rodinného podniku, která trvá již více než 370 let. Film se zaměřuje na umění vaření piva, jehož tajemství se předává z generace na generaci. A to se zjevně opravdu povedlo, protože pivovar opět získal místo na stupních vítězů v rámci European Beer Awards, pivních Oscarů. Hodnocení: stojí za to vidět.

Pivovar Raschhofer

Studium na pivní univerzitě

Pivovar Linzer Bier se ohlíží za 145letou tradicí a našel důstojný domov v Tabakfabrik Linz. Doporučujeme prohlídku pivovaru s průvodcem a následnou ochutnávku, která se koná každý první čtvrtek a každou první sobotu v měsíci.

Specialitou je Pivní univerzita. Za 149 eur na osobu se může šest a více osob stát na jeden den mistry sládky. Po krátkém úvodu si vyzkoušíte rmutování, vaření, chlazení a kvašení. V ceně je zahrnuta prohlídka pivovaru, ochutnávka různých druhů piva, catering a degustační krabička a sklenice na odnesení domů.

Linzer Bier

 

Pivní prohlídka s pivním občerstvením

Pivovar Schloss Eggenberg vaří nesrovnatelné "Pivo Solné komory" komerčně a s řemeslnou péčí již od roku 1681. Jako host soukromého pivovaru můžete zažít inovativní pivní kulturu na pomezí tradice a moderny. Prohlídka pivovaru s průvodcem vám umožní nahlédnout do varny a dozvědět se zajímavosti o umění výroby piva. Navštívíte také působivé kvasné a skladovací tanky a samozřejmě zámecký sklep. Vaření piva s vášní během programu s pivní tematikou. Program je zakončen společným pivním občerstvením.

Zámecký pivovar Eggenberg

Zažijte Zipfer zblízka: Od přírodní chmelnice až po degustaci

Pivovar Zipf vás zve na vzrušující cestu za poznáním všech fází procesu vaření piva. V pivovaru Zipf se vaří 14 různých druhů piva z čerstvého přírodního chmele. V pivovaru Zipf se totiž chmel zpracovává ještě v původní, sušené podobě. Prohlídka pivovaru zahrnuje ochutnávku a suvenýr Zipf.  

Zvláště doporučujeme sklepní pivní večer každý čtvrtek s hudebním a kulinářským doprovodem k exkluzivní degustaci sklepního piva (červenec až září).

Pivovar Zipf

© Foto: Shutterstock: Bier genießen
Bier genießen

Džbán a sedlo ve Vitalweltu

Vitalweltem se vine více než 300 kilometrů cyklostezek: ať už se jedná o klasickou cyklostezku, elektrokolo nebo závodní cyklotour - zaujmou krátkými stoupáními, nádhernými výhledy a typickými regionálními občerstvovacími zastávkami. Po sportu je čas na pivní zábavu. V pivovaru v Grieskirchenu objevíte varnu při prohlídce s průvodcem, ochutnáte slad a navštívíte stáčírnu a skladovací sklep. Prohlídka je zakončena ochutnávkou piva v útulném Pilsnerei. Druhým pivovarem v Grieskirchenu je Braufux. Tři plnokrevní sládci, kteří strávili velkou část svého života prací sládka, mistra sládka a ekonomického pracovníka v pivovaru, vám nabízejí možnost ochutnat a zakoupit si vychlazený ječný mok přímo v pivovaru.

Vitalwelt Bad Schallerbach

Pivovary v Horním Rakousku

Zde najdete seznam všech pivovarů v Horním Rakousku.

Více informací