Hledám
Hledat
Zavřít

Vařené hovězí maso s bramborovými plackami, strouhankou a špenátovým krémem  

Restaurace "Hoamat" v Haibachu ob der Donau představuje klasickou rakouskou kuchyni na nejvyšší úrovni. Jídla z babiččiných kuchařek interpretovaná moderním způsobem, spojená s ochutnávkou piva, vína a dalších pokrmů, jsou v centru pozornosti. Příprava vařeného Tafelspitzu je umění samo o sobě. Křehce uvařené hovězí maso se podává v "Hoamatu" s typickou skladbou příloh.

© Foto: WGD Donau Oberösterreich Tourismus GmbH/Peter Podpera: Franz Kaltseis Restaurant Hoamat, Haibach
Franz Kaltseis Restaurant Hoamat, Haibach
© Foto: WGD Donau Oberösterreich Tourismus GmbH/Peter Podpera: Gekochter Tafelspitz im Restaurant Hoamat, Haibach
Gekochter Tafelspitz im Restaurant Hoamat, Haibach

Složení

  • 1 kg hovězí vepřové panenky
  • 4 rohlíky
  • 10 brambor
  • křen
  • šlehačka

Příprava

Vařené hovězí maso:

Hovězí maso vařte pomalu asi 3 hodiny, aniž byste ho rozvařili (jinak se polévka zakalí). Vodu ochuťte bobkovým listem, jalovcovými bobulemi a libečkem. Sůl přidávejte až nakonec, jinak maso zčervená! Maso propíchněte vidličkou na maso, pokud se snadno oddělí, je hotové.
 

Bramborové placky:

Brambory uvařte, oloupejte, nakrájejte na vločky, opečte s cibulí dozlatova a dochuťte solí, pepřem, muškátovým oříškem a majoránkou.

 

Semmelkrenová:

Housky na houskové knedlíky nakrájejte na kostičky nebo použijte hotové houskové knedlíky. Do houskových knedlíků přidejte hovězí vývar se šlehačkou, dokud nedosáhnete požadované krémovitosti. Poté přidejte křen, sůl a pepř. Tip šéfkuchaře: Čerstvé vejce houskové knedlíky rozvolní a špetka skořice jim dodá zvláštní chuť.

 

Špenát na smetaně: 

Krémový špenát připravíte tak, že rozpustíte dvě lžíce másla, přidáte dvě až tři lžíce mouky a krátce osmahnete. Přilijte mléko, přidejte špenát a dochuťte solí, pepřem a muškátovým oříškem.