Jako vyučená bankovní úřednice – nyní v důchodu – byla Elisabeth Gadocha 21 let předsedkyní spolku Goldhaubengruppe St. Wolfgang a nyní je jeho čestnou předsedkyní. Jako rodačce ze St. Wolfgangu jí vždy záleželo na zachování zvyků a tradic. Svůj zlatý čepec si sama vyšívala podle vlastního návrhu mistrnou ruční prací.
Elisabeth Gadocha prozrazuje svůj recept na dřevorubecké knedlíčky Holzknechtnocken, které jsou v regionu Solné komory velmi tradičním pokrmem. Tehdy měli těžce pracující a hladoví dřevorubci na chatě v horách jen málo zásob. Teplý oheň v peci tehdy po práci využívali k přípravě dřevorubeckých knedlíků, aby se posilnili.
Pšeničnou mouku smícháme se solí, zalijeme vroucí vodou a vše rychle promícháme. Z horké moučné směsi uhněteme těsto. Poté z něj vytvarujeme kulaté knedlíky o velikosti asi 5 cm. Vložíme do velkého množství vroucí vody a vaříme, dokud nevyplavou na povrch. Poté knedlíky vyklopíme a odložíme stranou.
Ve vysoké pánvi (případně ve velkém vysokém hrnci) rozehřejeme velké množství přepuštěného másla až do bodu varu. Naběračkou opatrně vložíme knedlíky do horkého tuku. Knedlíky poskládáme na pánev tak, aby tvořily hustý "věnec" a aby se mírně lepily k sobě. Knedlíky osmažíme dozlatova, necháme krátce okapat a oddělíme od sebe.
Dřevorubecké knedlíky podáváme tradičně s kysaným zelím se slaninou a cibulí a s (nebo bez) dušenými jablky. Nejlépe si je vychutnáte, když je budete jíst rukama.
Knedlíky by se měly smažit plovoucí ve velkém množství přepuštěného másla, takže je není třeba obracet. V opačném případě celý " věnec" opatrně otočte dvěma obracečkami, jakmile je spodní strana zlatavě hnědá.